poster

V mysli vraha

 • Česko

  Tajná úmluva

 • Francie

  Je suis un assassin

 • Slovensko

  V mysli vraha

 • USA

  The Hook

Thriller / Krimi

Francie, 2004, 95 min

 • yoryk
  *

  Naprosto súhlasím so Syslom_cz a Mr.Shockom. Začalo to celkom dobre, ale potom sa to zmenilo na totálne nudnú psychohovadinu, kde niektoré scény nemali logiku a posledná pol hodinka filmu bola tak zbytočne naťahovaná a nudná, ze som sa už nevedel dočkať záveru. Musím povedať, že ma tento psychovýplod totálne sklamal. Jednu hviezdu dávam len za aké -také napätie v prvej polke filmu, potom je to už len nudný odpad.(22.11.2011)

 • LiVentura
  ****

  Velice zajímavě pojato, dva vrazi, jeden spolupachatel, kdo z nich vydrží a svědomí potlačí na mez chladnokrevnosti.? Jen ten, který má jasno o budoucnosti? ... Musím uznat, že tento snímek mi zase na malou chvilku potvrdil kvalitu nových filmů v končící dekádě staré dobré Francii, ale jen na chvilku. Pan Vincent má nakročeno správnou nohou, hlavně nešlápnout vedle, do louže a bahna komerčních zatracenců.!!!(5.7.2009)

 • vanadium
  ***

  Cesta do ráje dlážděná špatnými úmysly... Námět objednávky vraždy manželky už byl ztvárněný v nesčetných thrillerech i v lepších podáních (např. Dokonalá vražda), nicméně když je šikovný režisér, tak se i na tomto ohraném námětu dá vybudovat napínavá a místy mrazivá atmosféra. Což se v tomto případě povedlo. První půlka Tajné úmluvy není ničím příliš zajímavá, ale atmosféru má opravdu dobrou. V druhé půlce se film překlene do psycho...patického thrilleru nebo jak to nazvat, kdy chování postav začne být dost děsivé, šílené a pro mě těžko pochopitelné, vrcholící podivnou sadomasochistickou interakcí. Suma sumárum, vcelku obyčejný thriller s hodně dobrou atmosférou. Natočeno podle literární předlohy The Hook od Donalda Edwina Westlaka.(5.7.2009)

 • dopita
  ***

  Francouzský psychlologický thriller o jedné vraždě, která se všema zamávala víc, než by čekali. První thrillerová půlka filmu byla docela na slušnej úrovni, měla napětí a cejtil sem se tak nějak uprostřed děje. Druhá už se motá jen v psychologii, ovšem v tu chvíli mě začal film nudit, protože motivace jednotlivých postav ke svému jednání mě přišly málo uvěřitelný. Finále bylo možná šokující, ale nic víc.(6.7.2009)

 • Sysel_CZ
  *

  Tak tohle je perfektní psychoblábol. Ne všechno je zlato, co se třpytí, a aby byl film opravdu psychologický, musí obsahovat psychologii - ne náhodné nesmyslné akce, u kterých si asi divák má říct, aha, tohle udělali, protože je to psychodráma a jsou na hlavu, aha. Kdyby jenom to, nemá to spád, nemá to atmosféru a WTF okamžiky opravdu jako kladné body neberu.(10.7.2009)