V mysli vraha

V mysli vraha

The Hook

Thriller / Krimi

Francie, 2004, 95 min

Velice zajímavě pojato, dva vrazi, jeden spolupachatel, kdo z nich vydrží a svědomí potlačí na mez chladnokrevnosti.? Jen ten, který má jasno o budoucnosti? ... Musím uznat, že tento snímek mi zase na malou chvilku potvrdil kvalitu nových filmů v končící dekádě staré dobré Francii, ale jen na chvilku. Pan Vincent má nakročeno správnou nohou, hlavně nešlápnout vedle, do louže a bahna komerčních zatracenců.!!!(5.7.2009)

• yoryk

Naprosto súhlasím so Syslom_cz a Mr.Shockom. Začalo to celkom dobre, ale potom sa to zmenilo na totálne nudnú psychohovadinu, kde niektoré scény nemali logiku a posledná pol hodinka filmu bola tak zbytočne naťahovaná a nudná, ze som sa už nevedel dočkať záveru. Musím povedať, že ma tento psychovýplod totálne sklamal. Jednu hviezdu dávam len za aké -také napätie v prvej polke filmu, potom je to už len nudný odpad.(22.11.2011)

Francouzský psychlologický thriller o jedné vraždě, která se všema zamávala víc, než by čekali. První thrillerová půlka filmu byla docela na slušnej úrovni, měla napětí a cejtil sem se tak nějak uprostřed děje. Druhá už se motá jen v psychologii, ovšem v tu chvíli mě začal film nudit, protože motivace jednotlivých postav ke svému jednání mě přišly málo uvěřitelný. Finále bylo možná šokující, ale nic víc.(6.7.2009)

Cesta do ráje dlážděná špatnými úmysly... Námět objednávky vraždy manželky už byl ztvárněný v nesčetných thrillerech i v lepších podáních (např. Dokonalá vražda), nicméně když je šikovný režisér, tak se i na tomto ohraném námětu dá vybudovat napínavá a místy mrazivá atmosféra. Což se v tomto případě povedlo. První půlka Tajné úmluvy není ničím příliš zajímavá, ale atmosféru má opravdu dobrou. V druhé půlce se film překlene do psycho...patického thrilleru nebo jak to nazvat, kdy chování postav začne být dost děsivé, šílené a pro mě těžko pochopitelné, vrcholící podivnou sadomasochistickou interakcí. Suma sumárum, vcelku obyčejný thriller s hodně dobrou atmosférou. Natočeno podle literární předlohy The Hook od Donalda Edwina Westlaka.(5.7.2009)

• Sysel_CZ

Tak tohle je perfektní psychoblábol. Ne všechno je zlato, co se třpytí, a aby byl film opravdu psychologický, musí obsahovat psychologii - ne náhodné nesmyslné akce, u kterých si asi divák má říct, aha, tohle udělali, protože je to psychodráma a jsou na hlavu, aha. Kdyby jenom to, nemá to spád, nemá to atmosféru a WTF okamžiky opravdu jako kladné body neberu.(10.7.2009)