V podzemí buenosaireského metra dojde jedné noci k nevysvětlitelné události - jedna ze souprav beze stopy zmizí. Nikdo ze zaměstnanců ani z vedoucích provozu si to nedovede vysvětlit. Nějaké vysvětlení ale přece existovat musí - jeho vypátráním je pověřen mladý nadaný matematik Daniel, který brzy skutečně přijde s objevem, který se zdá být naprosto šílený. Přesto stále více indicií naznačuje, že by mohl být reálný. Sci-fi drama, prosycené tajuplnou atmosférou a mystériem, skrytým v labyrintu podzemních chodeb a tunelů je studentským filmem, avšak o to víc překvapuje profesionalitou, s jakou se jeho tvůrcům podařilo zpracovat žánr, který je pokládán za jeden z realizačně nejnáročnějších. Na festivalech fantasy a sci-fi filmů získal řadu ocenění. (oficiální text distributora)

magu

Ako študentský film je to nadpriemer. Pre európskych milovníkov metra bude prechádzka tunelmi v BA lahôdkou. Bežnému divákovi však tento film nič nedá. Zbytočne ho zamotá, nevysvetlí a nechá tak. ()

wir2k

Za tu atmosféru, ta mi opravdu sedla, ale to ostatní už moc ne v matice jsem byl vždycky chabrus tak jsem to moc nechápal, ale určitě si to nenechám ujít příště, snad to i trochu pochopím:-D ()

Kkahunaa

Matematický paradox známý jako Möbiova páska nabude reálné podoby v podobě důmyslně propojeného systému tras metra, který vymyslel jeden geniální inženýr. Tento fenomém, při kterém se již ztratila jedna souprava, se pokusí vyřešit topolog Daniel Pratt (Guillermo Angelelli). Velice poutávé sci-fi vzniklo jako studentský film, čemuž nelze z hlediska zpracování skoro věřit. ()

Kosi..

"To je normální, nikdo se nepostaví nekonečnu bez závratě." Neotřelej námět, temný tunely metra, skvělý charaktery, atmosféra, kterou by se dalo krájet a padnoucí muzika. Po letech jsem si připomenul, že tahle pecka je přesně můj šálek kávy. ***** ()

hansen

Skvěle natočeno,velmi dobře vybudovaná atmosféra z "neznáma".Jen pro mě a hromadu lidí moc "nevysvětlení" oč vlastně šlo. ()

Mic-hal

Je to celkem slusna podivana. vse vypada hodne prirozene. Slusna ponura atmosfera ktera je propletena celym filmem je na to ze se jedna o studentsky film velice slusna. Akorat pri vysvetlovani matematickych poucek sem se citil chvilemi menecenny ()

wonka

Nádhera. Úchvatná atmosféra, skvělá hudba, výborná kamera, matematická a metafyzická tematika... záhada jako hrom. Ideální kombinace pro mě. Konečně pořádná myšlenková "sci-fi" bez povinných akčních scén. A navíc stanice "Borges"... (jehož poetika je tam taky). Za pět hvězdiček (jen ten dabing a překlad mě občas zatahaly za uši). ()

limited

Film, který se tváří, že dává víc, než ve skutečnosti nabízí. Velmi mě zaujaly reálie Argentiny - otlučená posluchárna, byty a samozřejmě temné metro. Už jenom z tohodle hlediska mi přijde film zajímavý a atmosférický. Hlavní zápletka je na první pohled také zajímavá, avšak jak film postupuje, je celkem jasné, že si tvůrci filmu nabrali víc, než sami unesou. Konečně vyústění filmu mi přišlo velmi mělké a schválně stočené tak, aby zakrylo vlastní mělkost a dalo více prostoru pro intepretaci tohoto filmu. Což není vyloženě špatný krok, zvlášť u studentského filmu, protože jinak je film natočen velmi solidně. Silné tři hvězdičky. ()

klukcz

atmosférou příjemné, ovšem jinak lehce zmatené a zkratkovité.místo na neustálých hrátek se zaostřením mohli tvůrci věnovat víc času zápletce. ()

violik

Miluju tyhle témata i atmošku. Snímek byl studentský a cítím, že právě proto byl závěr a smysl neposkvrněný vymatlaností všedních dnů. Měli pravdu - dokázat naslouchat je velké umění a lidé naslouchat neumí. Rychlost myšlenky je fantastická. ()