V podzemí buenosaireského metra dojde jedné noci k nevysvětlitelné události - jedna ze souprav beze stopy zmizí. Nikdo ze zaměstnanců ani z vedoucích provozu si to nedovede vysvětlit. Nějaké vysvětlení ale přece existovat musí - jeho vypátráním je pověřen mladý nadaný matematik Daniel, který brzy skutečně přijde s objevem, který se zdá být naprosto šílený. Přesto stále více indicií naznačuje, že by mohl být reálný. Sci-fi drama, prosycené tajuplnou atmosférou a mystériem, skrytým v labyrintu podzemních chodeb a tunelů je studentským filmem, avšak o to víc překvapuje profesionalitou, s jakou se jeho tvůrcům podařilo zpracovat žánr, který je pokládán za jeden z realizačně nejnáročnějších. Na festivalech fantasy a sci-fi filmů získal řadu ocenění. (oficiální text distributora)

YURAyura

2/10 Prostředí metra si kupodivu za levné exteriéry moc filmů nevolí - co mě napadá tak leda britské Tube Tales, Creep nebo maďarské Kontroll. Jako studentské cvičení na 20 minut proč ne, ale jako celovečerní snímek mi to opravdu nesedlo. Po technické stránce bych rozhodne neměl co vytknout ba právě naopak, ale spád, hluchá místa a přemíra teoretizování, kterému ani herci ve filmu nedokázali dát dostatečný důraz způsobilo, že jsem se musel dost přemáhat, abych při jízdě z konečné na konečnou neprohlížel víčka zevnitř. Přestože se film snaží být za každou cenu jiný než severoamerický, stejně tomuto osudu neujde. Jediné, co jsem si z filmu odnesl bylo nové cizí slovo, které se budu snažit v nějaké diskuzi jistě použít, abych okolním akademicky diskutujícím dokázal, že nejsou dostatečně na výši, a proto nikdy nedokážou pochopit Lynchova "génia". ()

stration

Postupem času zvyšuji na plný pošet. S tímto rozpočtem, s téměř neznámými herci vytvořit tak originální dílo je fakt kumšt. A navíc mě sakra začala zajímat matematika. x = cos{alpha} + p cos{frac{alpha}{2}} cos{alpha} y = sin{alpha} + p cos{frac{alpha}{2}} sin{alpha} z = p sin{frac{alpha}{2}}, ()

easaque

na to, že se jedná o studentský film je docela dobře natočený a zvládli udělat sci-fi bez jediného speciálního efekty, což je rozhodně nezvyklé. Napětí je dobře budováno, ale kratší stopáž by filmu neškodila. Atmosféra prostředí argentinského metra je působivá a temná. Bohužel hlavní paradox příběhu je pouze hypotetický a nedokázal mně smysluplně přesvědčit, i když na druhou stranu nutí přemýšlet i o běžných věcech. Takže zůstávám u slušných 3*. [ PŘÍBĚH: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

honajz2

Já asi začnu koukat na argentinské filmy. Tenhle je druhý a je opět dobrý. Líbí se mi příběh, je celkem zajímavý, jen první polovina mě až tak neoslovila, jelikož to bylo moc ukecané, ale to asi argentinské filmy budou. Naštěstí druhá polovina je už zajímavá a držela mě v jakési atmosféře. Akorát to možná mohlo být mysterióznější, přece jenom, ten film na to měl. Ale nevadí, i tak je to zajímavé a dobré. 4* ()

Aargh

Nápad by vystačil na půlhodinovou povídku, roztažení na celovečerní stopáž je však ubíjející. A to matematické sci-fi téma, na které jsem se nechal nalákat, nakonec nedávalo žádný smysl a zůstalo jen u "pocitového" rozuzlení lynchovského typu (což je u mě jednoznačný zápor). ()

Javad

< Toto je prvý výtvor vzniknutý v Superior School of Cinema v Buenos Aires. Má len pedagogický charakter. Mladí študenti. Skôr než si hľadať prácu, dúfajú že prejdú hlavným vchodom rovno do magického sveta natáčania krásnych filmov > Tento predslov sa uvádza na začiatku filmu. A ono to vôbec na študentský film nevyzerá - to si zasluhuje pochvalu a teda zvýšenie hodnotenia z 3* (objektívne) na 4*. Neviem aký bol rozpočet, ale to čo títo „mladí študenti“ vytvorili je veľmi zaujímavé sci-fi dielko. Atmosféra metra v ktorom sa „niečo deje“ a mysterióznosť fungujú skvele, v čom sa ale tvorcovia strácajú je poriadne vysvetlenie MOEBIUSovej teórie a dĺžka filmu (dalo sa to kľudne vtesnať aj do 50min), na ktorú by to chcelo predsa len prepracovanejší scenár. ()

klima777

Jako studentský film dobré. Atmosféra tísnivá, až zlá. Překvapení. Ale nijak zásadní. Jeden z divných filmů, které potěší. 2,5* ()

Frankie

Zhmotněná samota a zoufalá opuštěnost v prostorách buenosaireského metra je v příběhu o pátrání po zmizelé vlakové soupravě zdaleka největší klad této hry na schovávanou. Troufalé rozuzlení argentinské sci-fi v podobě plků o otevřených dimenzionálních branách a přesunů do "nových transcendentálních řádů" ale posouvá předchozí mrazivou expozici sice do efektního, ale jinak zmateného akademického blábolu se zbytnělým poselstvím. ()

willis

Nízkorozpočtová sci-fi. Důraz dávám na slovo nízkorozpočtová, protože tomu odpovídá nejen výprava, herecké výkony ale překvapivě i hrozný dabing. Při sledování jsem měl pocit, že film trvá snad 2 hodiny a ne 86 minut,děj probíhá příliš pomalu a výplní jsou jenom záběry, které měly dát filmu atmosféru, ale na mě nějak nefungovaly. ()

Pafl

Moebius by se mohl promítat studentům filmové režie: "Pánové, dámy. Pokud se vám podaří ten film prodchnout tajemnou atmosférou ... pokud naznačujete, že za dalším střihem se vyjeví velká záhada ... pokud se odvoláváte na nějaké mystérium a diváci jsou celí napjatí, co se z něj vyklube ... potom, pánové a dámy, musíte ta očekávání aspoň trochu naplnit. Jinak se na vás naštvou, půjdou domů, sednou k počítači a začnou vás pomlouvat na ČSFD ... a to byste nechtěli, že ne ?" ()

PhillM.

Milé malé sci-fi. Film s výraznou atmosférou, ale taky s několika zbytečnými momenty navíc. Dívalo se na to velmi příjemně, i díky poměrně sympatickým hercům. Osvěžující kousek dokazující, že za málo peněz sice hodně muziky většinou nedostanete, ale když se chce (a máte pár nápadů), výsledek nemusí být vůbec k zahození... ()

Rockerman

Tak tohle je úplně mimo můj zájem! Kladně hodnotím jen myšlenku a na studentský film velmi solidní režijní práci. ()

Arccos

Namet filmu me zaujal, proto jsem se na nej tesil. Jenomze jsem se dockal neceho, co ze vseho nejvic pripominalo studentsky filmecek. Naprosto vechny postavy se chovaly arogantne a neuveritelne iracionalne. Dialogy zdegeradovaly do vymen nic nerikajicich nazoru. Na prstech jedne ruky bych mohl spocitat vety, ktere v celem deji davaly smysl. Nedivim se, ze vedeni vyrazilo vedce-topologa pote, co jim predvedl za vysvetleni. Z tak nesmyslnych a nesovislych vet by nepochopili ani funkci pisoaru. ()

nula87

První půlhodina je výborná. Stístěná atmosféra tunelů metra, depresivně laděná kamera, pomalé náznaky, že se "něco zvláštního" stalo. Pak se ovšem vůrci rozhodli divákům vysvětlit záhadu "vědeckým" způsobem (záhadu řeší matematik se zaměřením na síťové topologie) a film sklouzne k neuvěřitelně zmatenému a pro toho, kdo topologiím alespoň trochu rozumí i směšného kousku. Jestli film začíná na minimálně 4*, končí hluboko v suterénu. ()

Pitryx odpad!

Nervák jako kráva. Pobíhání v metru. Sem tam zabliká světlo. Ale pozor, nejen to, občas tam projede i vlaková souprava. To je ale překvapení. A ten konec, to je něco. Sci fi no. Nějaký nový druh. Bez napětí. Bez akce. Zase musím uznat, že jsem usnul jen jednou a pak už se díval až do konce ve dne. Jo, jasně, zase jsem málem usnul, ale překonal jsem se. Další koment je zbytečný. ()

m.xFuck

Ano, povídce je to dost věrné a natočené je to hezky. Popravdě bych nečekal, že se mi studentský film ve kterém se skoro nic neděje bude líbit, ale líbil se mi hodně. Mých 5 bodů je lehce nadhodnoceno :) ()