Šťastné a krvavé

• Norsko There's Something in the Barn (více)

Bill, jeho manželka a dvě dospívající děti jsou prototypem naivní americké rodinky. Když Bill zdědí po strýci starou horskou usedlost v Norsku, nadšeně se před Vánocemi stěhují do svého nového domova s vyhlídkou přeměnit nemovitost na výdělečný podnik. Jejich představa o romantickém zasněženém severu nemůže být vzdálenější realitě… Každý rodilý seveřan totiž ví, že správná skandinávská usedlost má stodolu a v ní samozřejmě žije prastarý elf, který má rád svůj klid. Existují přísná pravidla, jak udržet stodolního skřeta šťastného, aby neškodil. Tím nejdůležitějším je – žádné společenské oslavy, žádné návštěvy! Když se Bill rozhodne ve stodole uspořádat velký vánoční večírek, klidumilný elf se nevítaných vetřelců rozhodne nemilosrdně zbavit za každou cenu. (Bioscop)

kacir

Nuuž toto neviem čo malo byť, či horor alebo komédia, ale nebolo to ani jedno z toho..no ak by to chcelo byť kravinou, tak to teda bola a riadna. ()

AndrewNewman

Slušná zábava. Človek najprv netuší, čo má od toho čakať, ale všetko je to v pohode. Fajn obsadenie, razancia vtipov a komických scén je primeraná a k tomu ten neustály sneh a skrátka okolie Nórska vás dostane. Mohlo to mať síce viac brutálnych vrážd, tie dve niekde v polovici mi nestačili, ale bolo to svižné, originálne, skrátka vianočná blbinka s prímesou akcie s minimom napätia. Inak nič proti Martinovi Starrovi, ale v živote by nezbalil takú kočku, ako je Amrita Acharia. ()

xxmurphyxx odpad!

Že som sa ja kokot na to nevyjebal hneď na začiatku, ako som uvidel tu posádku auta vo forme bandy lúzrov s ksichtom na lakeť a hereckým talentom niekde medzi Megane Fox a Richardom Stankem. Amatérska kokotina v každom ohľade, na ktorú nejdem ani míňať čas rozpisovaním sa. Ľuďom jebe a v lete ešte aj smrdia. A na dojazdoch z pika chodia na csfd jebať štyri až päť hviezd takýmto výronom niečieho impotentného ne/talentu. ()

blondboss

Vianočná konina ako vyšitá. Snímok presiaknutý nie veľmi fungujúcim čiernym humorom, v ktorom hlavný prím hrajú miestni rozzúrení elfovia podľa starých nordických tradícií. Na jednej strane celkom unikátny nápad, na strane druhej nie príliš zaujímavý pre masového diváka. Dejovo je to strašne plytké bez nejakého výraznejšieho momentu a navyše ani tie herecké výkony neboli tip-top, takže sa z toho nakoniec vykľul len podpriemerný film, na ktorý rýchlo zabudnete. 40 % ()

Easykill

Na tohle jsem byl celkem zvědavej a dostal jsem co jsem čekal. Kupodivu ne úplně stupidní vánoční komedii se "stodolovými elfy". Rodinka je partička přímo k pohledání. Fotřík levoruký, přizdisráčský vocas, macecha, lehce labilní najivka, dcerunka ala neprcnutá sixteen a hodnej kluk. Dohromady to tvoří nebezpečnej family gang a když k tomu přidáme zásadovýho elfíka ze stodoly, kterýho ovšem nesmíš nakakat, tak nám vznikne celkem bizarní, vánoční jízda. Pohodová oddechovka a na trošku krve dojde taky. Cením hlavně "elfy" za vizáž, vypadají dobře. Kdyby to bylo všechno na zeleném plátně byl to opět jenom sranec. Takhle je to celkem příjemné a přijatelné i když se nejedná o horor. ()

david141474

Tak tohle byla šílenost. Neskutečná volovina. Chvilkama odpornost, dalo by se říct. Nesympatická rodinka se přestěhuje do Norska, kde malej klučina potkává trpaslíka, kterej žije ve stodole. Pak se to podělá a začne mela. Chvilkama je to brutální, chvilkama je to šílený a chvilkama je to bizarní, jako celej film. CGI použitý hned v první scéně, je dost hrozný, jako v celým filmu. Postavy jsou takový fifty-fifty, některý jsou sympatický, ale ty hnedka umíraj, ale pak jsou tu ty nesympatický, který vydrží až do konce filmu. Takovej soused v převleku Santy (nechť je mu země lehká) nebyl na plátně ani 10 minut. To však neplatí pro flegmatickýho průvodce muzea, který jako jeden ze dvou sympatických postav, který přežijí finále. Pak je tu ještě dcera, která je ze začátku příšerná, ale postupem času si ji oblíbíte. Soundtrack takovej nic moc, zněly jen vánoční songy. No a finále je hodně šílený, ale co čekáte? V sále bylo 9 lidí, nejdřív v polovině filmu odešli dvě borky a následně jeden páreček, ani se jim nedivím, tahy bych nejradši odešel, ale já se řídím heslem, když jseš v kině, tak tam zůstaň až do konce. 6/10 Baseballka byla nejúčinnější! (Olympia - 15.12.2023) ()

exe.

Keď porušíte základné pravidlá škriatkov žijúcich vo vašej stodole ako napríklad nerobiť hluk alebo neusporadovať oslavy, môže to zájsť do takého štádia, že vás armáda elfov vyzbrojených kladivami a vidlami bude chcieť zabiť. Takto: keby som to bral seriózne, jednalo by sa o odpad ako vyšitý, ale ono to je taká blbosť, až je to dobré a celkom zábavné. Vymyslieť, zrealizovať a natočiť horor o vraždiacich vianočných škriatkoch je celkom bizár a dodáva to tomu ešte vyššiu komickosť, ktorá stavala skôr na klišé v podobe rozhádanej americkej rodiny na Vianoce (aké to prekvapenie), ktorá navštívi Nórsko, najšťastnejšiu krajinu kvôli dedičstvu, kde prebýva zopár nezvaných hostí a divák už po pár minútach približne vie, že sa má pripraviť na komický dej plný absurdností (v dobrom) zakončený happy endom zmierenej rodiny (maybe). Herecké obsadenie je prijateľné a celkom sympatické, takže film sa mi pozeral celkom dobre a v niektorých momentoch vedel aj celkom zabaviť, takže horor to nie je v žiadnom prípade. Jedná sa o jednoduchú a nenáročnú jednohubku na strávenie večera s komediálnym nádychom, avšak keď má dôjsť na napínavú scénu, vtipné poznámky len strhávajú daný pôžitok a tým pádom je napätie v keli, keď dopredu viete, čo čakať. Čiže ako komédia, hoc aj kostrbato, si to vedie celkom dobre, ale kto do tohoto snímku ide s tým, že sa bude jednať o zaujímavý či dobrý horor, odporúčam sa mu skôr vyhnúť, pretože tam There's Something in the Barn moc talentu nepobral a zamrzelo aj nedostatočné gore, s ktorým by sa dalo pekne vyhrať, podobne ako aj s nízkym body countom. Čo ale musím filmu nechať, sú sympatické postavy, nechýba zábavná "home invasion" elfov a čo oceňujem na tomto snímku najviac, je miešanie stereotypov Nórskej kultúry (každý deň sa naliať v krčme) s tou americkou (zastreliť všetko, čo sa hýbe. Konať, až potom premýšľať), ktorá tomu celému dodávala ten správny šmrnc. Nórom a Fínom sa podarilo natočiť kúsok, ktorý možno označiť za dobrý, ale zároveň aj zlý, kľudne aj v opačnom poradí. ()

gogo77

3/10.... stastne a krvave     v slovencine.... tento akoze komedialny horror pripomina skor Gremlinov z 80tych rokov ... pamatate si na vianocny horror Krampus? ... tak toto vychadza z norskej legendy o skriatkoch ktori ziju vo vasej stodole ... americka rodina zdedi na norskej samote dom a stodolu z ktorej chcu vybudovat krasny bed@breakfast hotel... avsak skriatkovia pomahaju len ak neporusite 3 pravidla...ziadne svetlo, ziaden hluk a ziadne zmeny.... no tie sa porusia velmi rychlo a boj o stodolu a holy zivot sa moze zacat... ()

Vildopyroman

Príjemný rodinný horor ktorý pobavil hlavne mladšiu časť fanúšikovskej obce. Strachu tam veľa nebolo, a humor na úrovni detí základných škôl, čo mne úplne vyhovovalo. Hlavne scény s ohňom boli dobre natočené...-Vildopyroman ()

Polux

5/10 | Průměrná středostavovská rodina, dědictví v podobě odlehlého stavení, nezvaný podnájemník skřetího původu, období vánočních svátků a následná kulturní výměna vzájemných představ o společném ne/soužití? To šlo natočit jako krotkou komedii pro děti s morálním poučením o důležitosti rodiny a přátel na konci. Šlo to taky natočit jako brutální horor, ve kterém se nebude šetřit s potoky krve a počtem mrtvol. A nebo to šlo natočit jako šílenou parodii na klasické vánoční pohádky, zasazenou do moderní doby. Tvůrci se bohužel rozhodli to natočit jako tohle všechno dohromady a mezi uvedenými přístupy v průběhu děje nahodile přepínají, ve výsledku tak pořádně nefunguje ani jedno z toho. | Pár tu více, tu méně vydařených vtipů, várka akčních scén, ve kterých šarvátka lidí s bandou skřetů, utržených ze řetězu, působí spíše směšně než napínavě (ať už je to záměr nebo ne), sekvence řádění skřetů v baráku jako vystřižená z Gremlins/Critters, strašidelné scény omezené na úplné minimum, hrstka trochu explicitnějších záběrů, aby se neřeklo, krátká honička, která nestojí za řeč, sem tam nějaká relativně zábavná scéna (většina interakcí se zdejší sarkastickou strážkyní zákona), potenciálně zajímavý nápad se skřetí vesničkou, ukrytou kdesi hluboko v lesích, utnut hned v zárodku, nevyhnutelná změna stran v závěru filmu, protože happy end a to je asi tak vše. Martens, jak minule dokázal s akčním SAS: Red Notice, moc nezvládá pokleslé žánrovky a tady to pro změnu na poli komediálního hororu znovu potvrzuje. | PeZet ()

breebee

Dávám 4*, protože ačkoliv se jedná o hloupou komedii (rozhodně teda ne horor, což ale nevadí), tak to plně splnilo očekávání. Zvlášť pokud víte něco málo o norské kultuře a Norech, některé vtipy byly skutečně skvělé. Atmosféru to mělo také příjemnou. Není to moc brutální, ani děsivé, ale já osobně jsem s tím problém neměla. A konec se mi také líbil, takže já bych to doporučila. ()

Miroslav.Zac

Film je v první řadě komedie, i když chvílemi docela drsná, s občasnými skluzy k hororovější atmosféře. Otec rodiny je správný cvok, co by svoje vánoční tradice nacpal nejspíš i afghánským islamistům a vůbec by se ani nečervenal. Zbytek rodiny, snad kromě kluka, si jede své vatové role, jakože tam jsou, ale moc tomu nedávají. ()

Hexx

Ježiš to byla ale kravina! A ztráta času! Navíc horor? Haha. Kde? Tady rozhodně né. No ono té komedie to taky moc nepobralo... Ať radši seveřani dál produkují krimi. ()

__:krux:__

Úplně nevím, pro koho film je. Pro mladší (ve věku hlavního hrdiny, syna) moc krvavý, pro starší (ve věku dcery a starší) málo hororový. Jinak dost rozporuplný - místy docela sranda, místy docela nuda. Ale pár dobrejch nápadů tam je. ()