Betonová zahrada

Bernd Lepel

Kostýmy:

Bernd Lepel
  • italka63

Měla jsem divný, rozpačitý pocit neskutečna, ne z incestu, který nám byl předestřen, ale z toho,jak se vlastně dospělý kluk a dívka nedokáží ani na milimetr přiblížit realitě a zcela uvědomněle k němu kráčí s radostí v srdci, vždyť je to přirozené, když tu není milovaná maminka, dali jsme ji jen tak ve sklepě do betonu, aby nám nechyběla. A že její další dva potomci si poněkud divněji hrají též,to jako starší sourozenci chápeme také,potřebují zaplnit citovou prázdnotu a nás si berou za příklad , vždyť na tom není vůbec nic divného a tak to má být..... Oceňuji herecký výkon obou hlavních představitelů, toť vše.(15.8.2013)

Kdyby to šlo dala bych těch hvězdiček ještě víc. Tenhle film do vás doslova vroste,stejně jako kniha-ta ale dává větší prostor fantazii. Citlivé téma podané citlivým způsobem,navíc s nenápadnou kamerou,která nepůsobí nijak rušivě a ukazuje záběry stylově i umělecky vytříbené,což je navíc umocněno dobře vystavěnou scénou.(28.12.2006)

Tohle je hodně silný, i když sledovat takovej film je psychicky docela náročný. Obrazově vytříbenej snímek plynoucí v pomalým tempu, plnej působivých scén a s dotaženým stylem. Prostředí domu na periférii i jeho postindustriální okolí dokonale souzní se zamlženou, lehce snovou atmosférou, která výborně koresponduje s obtížně uchopitelnými motivy filmu. Velkej film.(22.12.2006)

Osudová podívaná. Člověk by nevěřil, že záběr kamery na betonovou škvíru způsobí erekci. Smradlavý egoistický Jack a noblesní Julie mě dusili každou scénou víc a víc a čím víc stáli u sebe, tím víc člověk cítí z toho silný zápal incestu. Sympatie si ihned získají i mladší sourozenci. Mladej transvestita s teplým kamarádem a starší sestra, která si matčinu smrt vybijí stručným pisálkovstvím. Už jsem asi přežranej moderním novodobým filmem. *****(16.3.2012)

Málokdy se stane, že filmové zpracování předčí knižní předlohu - nicméně tohle je tento případ. Andrew Birkin citlivě vypustil pro mně nekonzistentní epizodu románu a dokonale podkreslil magickou atmosféru díla ..a ta Charlotte Gainsbourg, uff, ta nebyla nikdy tak okouzlující a uhrančivá zároveň jako zde, v betonové zahradě.(9.5.2008)