poster

Na plnej plyn (festivalový název)

 • německý

  Vollgas

 • anglický

  Step on It

Drama

Rakousko / Německo, 2002, 96 min

 • danliofer
  *****

  Mám slabost pro civilní nevyumělkované snímky říznuté trochou existenciální psychologie. Takže film pro mě jak dělaný.(14.10.2010)

 • NinadeL
  ***

  Pohrobek by mohl napsat vlastní komentář a nevariovat jen oficiální festivalový text, to by bylo mnohem užitečnější ;) Nicméně za sebe dodávám, že Na plnej plyn mi přineslo zajímavý zážitek s Das Filmfestem v Lucerně. Zajímavý byl úvod i diskuse na závěr. Film samotný pak realisticky zachycuje jednu z variant problematického power turismu v Tyrolích a mohl by konkurovat dokumentům na to téma.(9.10.2010)

 • Pohrobek
  **

  Evi pracuje v zimním středisku jako sezónní číšnice. Když je mimo domov, o její malou dceru Paulu se stará její starší sestra. Čas, jejž nevěnuje své práci nebo dceři, je velice řídký. Přesto si chce svého života co nejvíce užít. Mit "Vollgas" (Na plný plyn) se vrhá hned po skončení služby do nočního života. Alkohol a anonymní sex jí mají zahnat myšlenky na osamělost a prázdnotu. Své výstřelky dožene tak daleko, že dokonce ztratí důvěru své dcery. Evi musí zjistit, že nad svým životem pomalu pozbývá kontroly...(11.3.2005)