Bývalý detektiv z oddělení vražd se po absolvování nejmodernější léčby Alzheimerovy choroby vrací k deset let starému případu brutální vraždy univerzitního profesora a zdá se, jako by případ vyšetřoval poprvé. (TommyZR)

Rathalos

Rezijny debut pre mna neznameho Adama Coopera dopadol naozaj velmi dobre,az som prekvapeny,neoznacil by som to ako mysteriozny thriller,viac mi sedi kriminalka,odohrava sa to v pomalsom tempe,co mi absolutne nevadilo,prave naopak,tak som sa do toho zapozeral a zaujalo ma to,ze tych 110 minut ubehlo raz-dva,Russell Crowe po cely cas frci dobre a na konci sa dockame prekvapiveho zvratu,ktory ma este viac utvrdil v tom,ze film ohodnotim ako jeden z mala piatimi hviezdami...:⁠-⁠) ()

Arsenal83

Niekedy je lepšie nechať psy spať a niekedy aj privítate Alzheimera, lebo spomienky môžu byť nepríjemnejšie než by ste čakali. Film má v sebe veľa kvalít. Takmer fincherovský štýl, takmer škandinávska atmosféra, takmer noir a takmer geniálne herectvo Crowea. Ale toho takmer je príliš veľa. Russell pred dôchodkom stavil na vizáž Vikinga Ragnara pred smrťou, len bôčiku si doprial trochu viac. Film má priniesť zvraty a tie sú v súvislosti s účelovo vloženou stratou pamäti aj očakávateľné. Len zmysel až tak nedávajú a tej pravde nie každý spokojne uverí. ()

M.i.k.e

Pomalu plynoucí detektivka, která využívá hlavní postavu detektiva s alzheimerem jako prostředek pro matení diváka a celkem se jí to daří. Zvrat na závěr je lehce na hraně a dalo by se o něm dlouze diskutovat, ale nakonec ho celkem beru a na režijní debut jde o slušnou jednohubku. Crowe to v sobě pořád má…60% ()

Kushina

Wau, to byla dost dobrý detektivka. Člověk by na začátku nevěřil, jak moc rozlehlá tahle hádanka bude a kdo všechno v tom má prsty, konec už je jen třešnička na dortu. Sice to nebylo kdo ví jak dokonalé, ale jeden z filmů, co stojí za to vidět. A normálně bych dal 3*, ale prostě mám radost, že jsem po delší době viděl Bčkový film, co měl zápletku, rozuzlení a celkově hlavu i patu. 70% ()

pornogrind

Naposledy mě Rusell Crowe překvapil(i tím jak je vypasenej) po delší době ve filmu Unhinged(2020). Tady si zahrál bývalýho detektiva z oddělení vražd trpícího Alzheimerovou chorobou( za mě teda spíš ztrátou paměti-Amnézií). Jednoho dne je osloven mužem odsouzeným na smrt v jeho 10let starým případě. Muž po něm chce aby dokázal jeho nevinu. Vše komplikuje ale fakt, že už není u policie a jeho ztráta paměti. Pardón Alzheimerova choroba. A tak je vyšetřování a dokazování neviny vedeno v  pomalejším tempu. Na nějakou výraznou akci rovnou zapomeňte. I přesto film nenudí. Jen ten finální zvrat není asi tak překvapující jak by měl. Nebo alespoň mně bylo jasný poměrně brzy odkud vítr povane a kam celej film směřuje. I přesto si myslím, že si film ty 3hvězdy zaslouží. ()

• Natáčalo sa od februára do mája 2022 v Melbourne, Victoria (Austrália), kde sa usadil aj Russel Crowe. (Arsenal83)