Epizody(13)

V celé Velké Británii byla v poslední době zaznamenána znepokojivá aktivita nových umělých upírů, takzvaných "freaks", kteří jsou stvořeni pomocí biomechanického čipu. Organizace Hellsing, pojmenovaná podle starého britského šlechtického rodu, která si už od nepaměti klade za úkol svět od upírské hrozby chránit, se bude s tímto problémem muset velice rychle vypořádat. Naštěstí má prastarou zbraň. Jmenuje se Alucard a sám je upírem. Důvod, proč slouží lidem, je zahalen tajemstvím, stejně jako fakt, kdo a proč čipy vyrábí.

Seriál má stylovou atmosféru, která překvapí atypickou hudbou, která by se k němu za běžných okolností vůbec nehodila, a syrovostí podání. Mezi fanoušky anime je veskrze velice kladně hodnocen, již delší dobu patří mezi "must see" tituly a jeho soundtrack je bez nadsázky legendární. (ČSFD)

Saren

Škoda plně nevyužitého potenciálu - zvlášť nápad s vraždícími milenci by zasloužil více prostoru v bestiálnějším provedení, po jehož zhlédnutí by se "tělo klepalo" ještě několik hodin. ()

Elden

Zatim nejlepsi anime serial, ktery jsem videl. Velice pekna a prijemna animace, originalni zapletka. Co chtit vic? Proti Hellsingu nemuzu vznest zadne obvineni, vychazi mi vitezne. ()

AcHeRoN

Konecne serial kde ide akcia, pribeh a krv prudom. Vela nasila, ale nie zbytocne, skvele premyslene akcie a dobre postavy tomu davaju stavu a udrzuju oci na obrazovke. Z Anime serialov patri medzi moje najoblubenejsie. ()

ondrej.s

Těsně ***. Velice zajímavé, dobrá kresba s dobrými efekty. Dobří záporňáci. Bohužel na mne moc roztahané. Fanoušci neberte si to osobně (nic proti manga nemám.. až na určité stereotypy, které najdeme všude). ()

Fanfán

Určitě jeden z těch seriálů, o kterých se mluví, když se mluví o japonské anime. Animace perfektní, Alucard skvělej a ty ostatní postavy...? Třináctidílná koncepce postačující, i když bych možná chtěl vidět víc ()

najki

Nevyuzity potencial. Velka skoda, lebo tema je skvela, spracovanie tiez, hudba uzasna. Akurat ze tvorcom asi dosli napady, ked nedokazali dotiahnut dost vela veci. Kto je zradca, kto stoji za vyrobou umelych upirov a aku ulohu ma vlastne Victoria? Uz len ujasnit si, ci je Integra chlap alebo zenska bolo problematicke a zvysok ujasneny nebol. Skoda, lebo potencial bol fakt obrovsky. ()

MrD

Alucard had white shining hair in Hellsing 2001 series p.13. I would prefer to see him as some ancient god of power, just using his bloody form to hide his true strength. In my opinion, this is his true Identity. ()

Woyczek

Nevím proč mi Hellsing přijde slabý anime, prostě se mi nelíbilo. Dvě hvězdičky za depresivní atmosféru, hudbu a kresbu. Všechny postavy v anime vypadají jako ty největší padouši, čímž se Helsing podobá Dead note (tam to bylo dovedeno k dokonalosti). Jinak už ale nevím, co bych na anime vyzdvihl. ()

Shaman1135

Toľko červenej. V prvom rade, zaujímavé koľko fanúšikov tu tento seriál má a koľko užívateľov ho hodnotilo (3500 a nejaké drobné). Je fajn vidieť, že sa tento žáner v našich končinách teší takej obľube. A k samotnému seriálu. Je zvláštne ako nevyrovnaný ten koncept je a pritom tak dobre funguje. Seriál takmer bez deja, bez vnútorného potreby sa niekam hýbať. Väčšinu času len sledujeme Victoriu, na ktorú je síce veľmo pekný pohľad, ale ako postava je jej potenciál totálne nevyužitý. Škoda, po prvej časti mala dvere otvorené a dopadlo to takto. Ale našťastie, máme tu Lady Integru a keď už ide do tuhého tak i samotného Alucarda, neskutočne cool týpek. A takto dajako to ide celý seriál. Ako hovorím, zvláštny a trocha plochý koncept. Navyše, je tu i zopár "dier v logike". Alucard sa rovnocenného protivníka vlastne nedočká. A nechápem, načo si organizácia Hellsing platí menšiu armádu keď ju za pár minút zruší partička ghulov, ktorých zas o pár minút zruší jeden Walter. A prečo nemali strieborné náboje, pritom Alucard ich má na rozdávanie? Tak či onak 4* v mojich očiach zaslúžene. ()

svist10

Napoprvé jsem to nevydržel dál, než do čtvrtého dílu. Vadilo mi na něm víc věcí. Např. celková stylizace, netradiční hudební podkres (který mě opravdu neskutečně iritoval, hlavně u akčních scén), tempo scén... Chvíli trvalo odhodlávání, ale pak jsem Hellsinga sjel za dva dny. Všechno si tak nějak sedlo. Na stylizaci jsem si zvykl, hudbu ignoroval a tempo se srovnalo. Postavy postupně začaly dávat smysl (hodně tomu pomohl devátý díl, celkově zdaleka nejasmosféričtější). Oproti tomu přestřelené finále, které se vytasilo s overpowered antagonistou Inkognitem, aby ho zabil ještě přeposilovanější Alukard, vlastně nic nevyřešilo, druhá sezóna byla smazána během kraťoučkého dovětku. Alukard, jeden z největších anime kruťáků, vlastně během seriálu nepotká nebezpečnějšího soupeře, všechno vyřeší postupné odemykání schopností. Poslední tři díly působí strašně uspěchaně (nejvíc utrpěla Helena, za ní je znát mnohem rozsáhlejší příběhové pozadí, pro mne pohříchu zajímavější než Victoria Ceras). Suma sumárum, potenciál byl obrovský, ale nepodařilo se ho zcela naplnit, strašně moc bych chtěl dát víc, ale nedokážu si sám před sebou obhájit víc, než tři hvězdičky. Doufejme, že Ultimate OVA dopadne lépe. BTW, 9. epizoda vypráví o zlu na hradě. Jednou z postav je i jistý Paul Wilson. Jistý F. Paul Wilson napsal na počátku osmdesátých let hororový román o partě nacistů, kteří se usídlili na transylvánském hradě, kde sídlí zlo v podobě upíra. Náhoda? ()

limited

Nabušený hrdina a zajímavé postavy x slabí soupeři, slabé hlášky (uvolňuji pekelné krutosíly druhého levelu dokud neeliminuji svého protivníka..wtf?) a celkově nevyužitý potenciál. Škoda. ()

JeyJ

Vypadá, že tady to anime počítá s tím, že kdo se na něj podívá četl mangu (to ale není můj případ), která snad mnohé objasňuje. Když jsem viděl hodnocení čekal jsem něco hodně dobrého, ale nic moc zábava teda, navíc jsem se celou dobu tak něják nechytal, protože tady nikdo téměř nic nevysvětluje, takže mi hromada věcí nedávala moc velký smysl a střídala se tam akce s rozhovory, kde jsem rozumněl asi tak jedné třetině o čem tu mluví, kolikrát se tam objeví postava bez nějákého většího obeznámení a vysvětlení co je zač je laxně vhozena do děje ze kterého posléze stejně laxně vyběhne načež po ní zbude díra plná otázek. U některých scén a konverzací doteď nechápu proč tam vlastně jsou. A co se hlášek týče.. nedá se říct že by tam byla jedinná opravdu povedená co by mi utkvěla v paměti. Někomu se možná líbí, že si tam musí věci domýšlet, ale v tomhle případě je tam tolik otázek, že mi tam dojde absolutní minimum a dějová línie tak něják trochu vynikne až po shlédnutí celé série. Vzhledem k tomu, že svět každého anime funguje trochu jinak, přijde mi to vysvětlování rozhodně namístě, jinak se stane to, že se potácím dějem nevědouc o co jde a snažíc se něják doškobrtat k cíli a pochopit alespoň tu trochu, načež si to vlastně ani pořádně neužiju, nemluvě o tom, že souboje by mohly být lepší. Rozhodně je to, ale zajímavě pojaté anime a Alucard má něco do sebe to se musí nechat, možná to jen nedokážu dostatečně docenit, ale tak trochu jsem od toho bohužel čekal něco jiného. ()

Sandai

Tenhle animák mě až tak neoslovil. Postavy mi byly celkem lhostejné a i ty souboje mohly být lepší.No, a co si budeme nalhávat. U japonských anime přece jenom očekávám propracovanější příběh. ()

Wiceman

Jednoduše - pekelná upíří manga. Jen doufám, že se nikdy nedočká holywoodskýho filmovýho zpracování jako je to teď v poslední době tak v módě. Ne, ne Holywoode. Na tohle radši ani nekoukej, protože by si to ty vaše prznitelský prsty nezasloužilo. Hlavní postava upír Alucard (Dracula), kterýho si tak trochu zotročila organizace hellsing, v jejíž vedení stojí chladná a pěkně vostrá Integra Hellsing, která bojuje s pomocí Alucarda proti hordám nemrtvých, kteří útočí na Londýn a okolí. Hned v prvním díle s k týmu přidá policajtka Seras Victoria, kterou Alucard promění na upíra, aby jí zachránil život. Vzhledem k tomu, že je Alucard vlastně takovej antihrdina a skutečnej good guy tu má být kněž Alexander Anderson z Vatikánské organizace Iškariot, je celý Hellsing situování opravdu skvěle provedený. Ti dva si jdou po krku jako slepice po flusu a jejich bitky jsou opravdu neskutečně epický vzhledem k faktu, že jsou oba tak nějak nesmrtelní. Ačkoliv má celá série pouze 13 dílů, nelení a opravdu co díl to akcí nabušená paráda. Dokonce se mi líbí jak původní japonskej dabing, tak anglickej a věřte nebo ne i ten českej. Na Hellsing OVA to však nemá ani náhodou, ale i tak je to paráda. Pěkný čtyři hvězdy :) ()

Fujin

Alucard, kníže noci a největší frajer mezi krvesajema v historii vůbec. Luxusní hudební podkres a stylovost na každém rohu. Jedním dechem boží. Jedinné nedostatky jsou již dnes trochu zašlá animace a menší porce krvavostí. Ale což, i tak jedno z nejlepších anime vůbec. ()