Za druhé světové války si dva mladí policisté z Antverp musí vybrat, jestli budou nacistickým okupantům pomáhat, nebo se jim postaví. (Netflix)

lubosco

Ťažký film. Asi ako tá doba v ktorej sa odohráva, táto bola vykreslená parádne, čo sa týka scenérií (exteriéry, interiéry) ako aj správaním sa ľudí (protižidovské nálady, odboj). Policajti, ku ktorým Wil patrí, to mali ťažké. Nemeckí okupanti si v podstate mohli robiť čo chceli, a prizerať sa tomu mali príkazom. Bolo na každého svedomí, na ktorú stranu sa pridá, Wil akoby lavíroval niekde uprostred, čo bolo samozrejme neudržateľné a dostávalo ho to (a jeho okolie) do problémov. Nie som si istý, či by to takto reálne fungovalo, ale vo filme prechádza celou sériou ťažkých situácií a volieb, je to obohatené naturalistickými scénami, ktoré podčiarkujú zložitosť tej doby. Zamňa výborné herecké výkony. Škoda obrazového formátu, potešil by aspoň 16:9. ()

mdf

Morální thriller,který je morálně hodně utahaný. Ze začátku to nějak šlapalo,ale pak přišel zlom a nic...jenom šlapky,chlastání a pointa je fuč. ()