Uvězněna ve vlastním těle

Horor / Mysteriózní / Thriller
USA / Velká Británie / Francie, 2023, 96 min

Milá zdravotní sestra zkouší zjistit, jak pacientka v bezvědomí přišla ke svým zraněním. Podle všeho za nimi stojí kruté nepřátelství, nevěra, zrada a taky vražda. (Netflix)

Juto

Bývalá herečka a hollywoodska hviezda Katherine sa prebúdza z kómy, no nie je schopná komunikovať, pomáha jej zdravotná sestra Nicky Mackenzie, ktorá sa snaží odhaliť príčiny jej zranenia, odpovede vraj má len jej nevesta. Opäť je to ďalší film na Netflixe, ktorý mal byť na papieri veľmi dobrý, no v konečnom dôsledku ma sklamal. Dej je veľmi predvídateľný a divák o päť minút skôr vie, ako sa postava zachová a čo sa stane, všetko to škrípe, a je to také neohrabané. 4/10 ()

kersten odpad!

Čistá pohroma. Absolútne nereálny a k tomu hlúpy akože thriller. Zdravotná sestra ktorá sa hrá na lekára, špičkového vyšetrovateľa, v práci je 24 hodín. Stará sa snáď len o jednu pacientku. A ešte aj uprostred noci môže odísť z nemocnice a zanechať celé oddelenie aby suplovala prácu policajtov. Všade bola všetko vie a aj vie čo sa stane. Ešte ma aj na každého tel.cislo. Predvidatelny nelogicky dej. Strata môjho drahocenneho času ()

Morholt

Taková divná troj až čtyřúhelníková vztahovka bez vyloženě kladných postav. S hororem to sice nemá nic společného, ale má to slušnou atmosféru a příběh by také nebyl úplně od věci a i když to na někoho může působit trochu zmateně, dává to na konci tak nějak smysl. Blbý je, že herecky to stojí za starou bačkoru. Rose Williams je sice sympatická holka, ale to je tak všechno a Famke už před lety nahradilo něco, co uteklo z muzea voskových figurín. Mužská část castingu byla zase nudná až běda. Nebylo by od věci, kdyby se látky v budoucnu chopil někdo schopnější. 35% ()

Arsenal83

Názov sa dá vyložiť všelijako a v produkcii Netflix človek prirodzene čakal, že pôjde o nejaký príbeh psychicky zlomenej dievčiny, ktorá sa dnes cíti ako buldozér, lenže na škole jej ešte nepristavili genderovo neutrálnu latrínu. Nakoniec tomu tak nebolo a dobre že tak. No priaznivci hororu budú hľadať zmizík a kľudne aj cez laptop toto označenie mazať, pretože s hororom to nemá vôbec nič. Akurátny thriller so svojimi tajomstvami a atmosférou, obsadenie silnejšie, než si vôbec tento formát zaslúžil. Mysteriózny film s hádankami z minulosti, veľa flashbackov a skokov v čase, čo môže dosť miasť a z pôvodne bohatého zážitku divák nakoniec dostane nižšiu kvalitu v obstojnom obale, ako keď Billa šikovne zakryje pleseň trojitým pretočením potravinárskou fóliou. ()

ricci.s

Sledovateľný thriller o štyroch hlavných postavách: Mladá manželka, nevlastná matka, milenec a chorľavý miliardársky manžel. Kvôli majetku a vzájomnej nevraživosti a žiarlivosti sa ich vzťahy komplikujú a vyústia až k vraždám. Film žiaľ nemá s hororom nič spoločné, v podstate ani len okrajovo. Postavy sú sympatické a zahrali čo mohli, scenár je však strašne slabý. Keby došlo aspoň k nejakému prekvapeniu, možno by sa to oplatilo, ale takto? Celé je to až príliš prehľadné a predvídateľné. V týchto vzťahových motaniciach sú skôr zruční Španieli, tí dokážu naservírovať jeden zvrat za druhým. Na tomto filme spolupracovali tri krajiny a výsledkom je ledva znesiteľný priemer. Smutné. ()

• Natáčalo sa v Londýne a v St, Albans, vrátane katedrály St Albans, jej okolí a na známom trhu. Obdobie natáčania trvalo od 20. decembra 2022 do 20. februára 2023. (Arsenal83)