Do starého domu u jezera se nastěhuje rodina Leahyových. Jsou však přítomni i policisté. Je to totiž velice problematické místo. Dochází zde k napadením a vraždám. Místní vyšetřovatel zjišťuje, že na místě byla kdysi odsouzena a popravena jistá žena pro čarodějnictví. Vzduch začíná houstnout a ač se to zdá absurdní, vraždění má na svědomí dotyčná bosorka navracející se ze záhrobí. Je proto třeba ji nadobro zničit. (Slimak)

kkarx

Horor je z roku 82, tedy ještě z období, kterému začnu asi říkat 70+ (80-82). V podstatě klasický sedmdesátý léta do kterých už občas pronikl lehce styl let 80. To je znát hned na první sekvenci, která patří k tomu nejpitomějšímu a neohranějšímu z typického slasheru. Dívka se muchluje s chlapcem v autě, samozřejmě má z místa strach a chce odjet, ale chlapec naléhá. Do toho přijde překvapení, z milenců si vystřelí dva teenageři, kteří se smíchy mohou potrhat, jen aby to vzápětí sami odnesli. Upřímně po tomhle jsem to chtěl vypnout, ale s jejich likvidací si autoři nebrali servítky. Jeden ze šprýmařů skončí rozpůlený, druhý s useknutou hlavou. Po tomto rozporuplném úvodu naštěstí už do děje žádní náctiletí výrazněji nezasáhnou. Dům na prokletém místě přitahuje podivné nehody. Po čase to začne být místnímu faráři divné a začne pátrat. Zjistí, že na místě byla dříve popravena čarodějnice, ale zničit úplně se ji nepovedlo. Samotná poprava čarodějnice je nám ukázána v náhledu do minulosti, ten kazí lehká kýčovitost 80. let a velmi špatně zahraní komparzisté. Trošku laciné a je to na hraně, ale dojem to výrazněji nekazí. Přicházejí další vraždy a nejsou ušetřeni ani děti. Bravo. Není to nijak vynikající snímek, ale fanoušky určitě pobaví. 7/10 ()

helraiser

Tak o týhle lahůdce jsem se dozvěděl jen náhodou, ale ještě, že tak, jinak bych přišel vážně o skvělou podívanou která se v dnešní době už jen tak nevidí. Příběh o mstící se čarodějnici je v podstatě jednoduchej, ale perfektně zpracovanej. V podstatě se jedná o slasher jak víno kde se oči jen tak před něčím nezavíraj, opravdu hodně povedené gore scény, čarodějnice vraždí jak o život takže se dočkáme opravdu velkýho čísla na mrtvolmetru a to samozřejmě potěší. Na seznamu čarodějnice se objeví jak policajti, tak kněží, ale i malý dítě což by v dnešní době asi těžko prošlo, no prostě zlatý 80. léta. Vzhled čarodějnice je opravdu povedený, nejčastěji sice uvidíme jen její ruku, ale ke konci se nám ukáže jako postava v kápi a to je vážně mazec. Detektivní vložka mi kupodivu vůbec nevadila právě naopak se mi líbila. V podstatě tu není na co si stěžovat, ale stoprocentní hodnocení tomu nedám i když se mu tenhle čarodějnickej kousek zatraceně přiblížil. ()

vlado90

Tak tento menej známy kanadský horor ma celkom zaujal ma hlavne zaujímavú atmosferu a pôsobivé prostredie no ale ten koniec sa my moc nepáčil a aj preto dávam 85%. ()

BrianStorker

Horror o čarodějnici, který ničím nevybočuje z průměru. Zdejší nadsazené hodnocení absolutně nechápu. Tento horror není ničím výjimečný, zapamatovatelný, ani nijak špičkově natočen. Na jedno shlédnutí fajn, ale za dva tři dny už o filmu nebudu vědět. Když porovnám, že má zhruba stejné hodnocení jako Sinister... Podle počtu procent zde se opravdu nedá řídit a vždy je nutné si názor udělat sám. ()

beso74

Horor o odsúdenej čarodejnici, ktorý bol síce natočený za niekoľko šupiek pomaly 20 rokov pred koncom minulého tisícročia, ale aj dnes sa dá pozrieť a aj keď sú triky na dnešné pomery skôr na pobavenie ako na vystrašenie, surovosť a gore prekvapia. Čarodejnica si začne robiť zárezy na svojej kostnatej ruke od prvých chvíľ, brutálne a bez milosti, jej hnevu neujde nik, je jedno akého je postavenia či veku. Vo filme je síce veľa vysvetľovania a flashbackov, ale ako celku to neškodí, navyše, dlhší flashback vracajúci sa ku koreňom bosorkinej pomsty je asi najlepšou časťou celého filmu. Jediným rušivým momentom je tu tak postava dievčatka v bielych šatách (SPOILER), aj hlupákovi dôjde, prečo sa zjaví na scéne. ()

Shanen29

Hodně dobrý horůrek s čarodějnickým umem.Dobře zahraný a zrežírovaný.Režisér se nebál jít v určitých scénách až na hranu. ()

Knor

Naprostá paráda, přímo hororový žně, všechno co mám rád v jednom balíku. Musí se to samozřejmě brát s trochou nadsázky a každej hororovej fanda musí jásat. Atmosférická pecka s čarodějnicí, která se mi perfektně trefila do vkusu. ()

intro

Velmi dobrý atmosféricky horor, navíc na dobu vzniku celkem brutální. Jo v Superstition je pár slabších momentů, ale celkově je tento film v porovnání s dnešníma rádoby hororama minimálně o level lepší. Rozhodně doporučuji. ()

Sunwheel

Film viac vsadil na gore efekty ako na hutnú atmosféru. Od začiatku sa nešetrí na zabíjaní odvážlivcov, ktorým nevadí ísť na miesto nekonečných vrážd. Nejaký pocit fandenia prežívajúcim sa vytráca, keď viete, že nemajú šancu (podstatou hororu je strach a napätie, no tu nie je, keďže viete ako to skončí). Plusom filmu je určite to, že sa tu nešetrí na nikom (záber ako malé rozkošné dievčatko dostane sekerou do tela je určite pamätný) a dnes si viem predstaviť, že by narobil tvorcovi problémy. ()

zipS

nervy drasajuuca hlupost.. tie nervy boli ale "vdaka" hlupostiam, ktore sceenar predvadzal (reziser no comment). nech je tomuto "horroru" z roku 1982 zem lahkaa.. viem, patri to medzi oldies a mal by som na to prihliadat. ale je kopec ovela lepsich filmov v rovnakej kategorii. Tento vsak medzi tie lepsie ani len priemerne nikdy patrit nebude. somarina roku 1982 ()

abanek

Ne,ja tohle proste nemuzu brat vazne... Herecky vykony na urovni matersky skolky,jedna postava pitomejsi nez druha... Konec je docela dobrej,ale tenhle paskvil to nezachrani... ()