Hlasy andělů

Drama / Rodinný

USA, 2000, 106 min

Peter O'Fallon

Předloha:

Grace Duffie Boylan (kniha)

Peter O'Fallon

Roy H. Wagner

Film se mi moc libil, skvely na nedelni odpoledne nebo podvecer. Je celkem vypravny, delsi cca 2h. A je o vztazich, ktere mohou vznikat v rodine, o nestestich, ktera nas na dlouho ochromi a poznamenaji. Maly chlapec, na nehoz jeho otec zkratka nema cas si hleda jine cesty pochopenim a pratelstvim se starsi pani ze sousedstvi. Ktera je ovsem zahorkla nestestim a ztratou v zivote. Chlapec je naopak trochu prehlizeny a nevylucuje to, ze je rozmazleny...a tak se oba vzajemne psychicky vyfackuji...pani casem odhali tajemstvi, ktere kluk potlacoje a jez si odmitl hluboce prozit, dostavaji se jeden druhemu pod kuzi..a ona jedina mu pomuze to prekonat,stejne jako on ji na sklonku zivota doda novou radost ze ziti.(20.3.2017)

Poznate tu situaciu ked narazite na maly komorny prakticky neznamy film od ktoreho nic neocakavate a on vas nakoniec emocionalne rozdrvi? Tak toto je presne ten pripad.(14.3.2010)

Velmi silný a krásný film, co nezanechá oko suché ...(29.5.2016)

• Anderton

Výprava, starý dom na samote, vizáž Vanessy Redgrave a jej mŕtvy syn vzbudzovali nádej, že sa z uslzenej rodinnej drámy stane dusný horor. Bohužiaľ sa tak nestalo. Ako tá dráma s rodinnými tajomstvami by film mohol oveľa lepšie fungovať pod taktovkou Lasseho Hallstroma. Dlho som nevidel film, kde by som toľkokrát počul frázy " mám ťa rád" a tak podobne.(31.7.2015)

Tento film jsem objevil náhodou a byl jsem zvědavý, jaký bude. A film mne doslova uchvátil. Také mi umřela maminka v náručí a tak jsem chápal vše velice dobře a cítil jsem s hlavním hrdinou filmu. Jeho výkon, chlapce, který je velice citlivý a dokáže být svůj ať to stojí, co to stojí, zrovna tak jako výkon samotářky a jeho přítelkyně Maddy byl opravdu skvělý, Člověk, kterého opravdu milujeme tu zůstává s námi, mluví k nám a my k němu, to je skutečnost. Film ve mne zanechal hluboký dojem, rád se k němu vrátím a dávám mu 5 hvězdiček.(6.3.2016)