poster

Hrůzostrašný Baron (festivalový název)

 • Mexiko

  El barón del terror

 • USA

  The Brainiac

 • USA

  Brainiac

 • USA

  Baron of Terror

  (neoficiální název)

Horor / Sci-Fi / Thriller

Mexiko, 1962, 77 min

 • corpsy
  **

  Nemôžem tvrdiť, že by to nebolo formálne zaujímavé, je to štýlovo nasnímané a maska titulnej postavy pôsobí úsmevne, ale aj hrôzostrašne ( mať však lepšieho machra na make-up by však nezaškodilo ). Ide o to, že sa tu len kecá o kométach a prekliatiu a hlavný význam tohto snímku je potláčaný do úzadia. Je to viacmenej ale raritka a taká malá nenáročná chuťovka.(2.11.2018)

 • strougy
  *

  Při pohledu na název a nástin děje se zvrhlý kousek diváka ve mně zatetelil :"Juch, to zase bude pokleslá sranda." S tímto očekáváním jsem si to našel na youtubu a pustil. A těžce, hodně těžce se spálil. Maska titulního monstra sice oplývá stejnou "kvalitou" jako ta z Robot Monster a i pár vtipných drobností by se našlo ( pobavilo mě třeba ujídání mozků z vázy důvtipně ukryté ve skříni v místnosti, kam pokaždé zavedou hosty ), avšak čekání na konec se postupně stalo nepříjemnější než čekání na noční tramvaj, když prší, je strašná zima a na zastávce ani v okolí se není kam schovat. Místo, abych se dobře pobavil, jsem se málem unudil k smrti.(16.5.2008)

 • Horak
  odpad!

  Nádherná odpadní záležitost mexické provenience. Šílený Baron se vrací do současnosti, aby se pomstil potomkům těch, co ho před 300lety nechali upálit. Jako prostředek pomsty používá masku Čertíka Bertíka, obrovský papírový jazyk a podivná polystyrénová klepeta. Papírovým jazykem pak vysává mozky obětí a přitom mu záhadně blikají oči. Z hereckých výkonu zaujme snad jen Miguel Brillas v roli baronova komorníka.(15.3.2007)

 • Vishnar
  **

  No, jak bych to mohl popsat. Typický b-film, kdy se hlavní záporák vrací a mstí se těm, co ho zabili. Tedy tady na potomcích těch, co ho zabili. Největším záporem tohoto nepovedeného filmu je ale podoba monstra, v něhož se Baron vtělí, aby mohl sát mozky. Jakmile ho uvidíte, nepřestanete se smát.... až do konce filmu.(14.12.2005)

 • Campbell
  ***

  V jeden den sem viděl 3 filmy od Urueta a tenhle mi s podivem přišel jako nejlepší. Je to neuvěřitelná sračka ale člověk se prostě dokonale baví. První věc je hrad který vypadá slušně a dokáže sem tam navodit atmosféru gotického hororu. Druhá věc která je neuvěřitelně směšná je maska která je fakt tak debilně udělaná že hercovy je vidět kolikrát krk pod maskou. Oči mu nesedí tam kde mají a jednou jsem si všiml že mu dokonce padá tak si jí přidržel. A ten jazyk byl taky dokonalej jak se vůbec nehýbal. Ale i tak jsem se dost bavil protože to prostě jinak nešlo. Sice jsem viděl daleko větší trashe ale tohle se musí vidět už jen pro tu masku.(2.9.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace