Hrůzostrašný Baron (festivalový název)

• Mexiko

(neoficiální název)

Horor / Sci-Fi / Thriller

Mexiko, 1962, 77 min

• strougy

Při pohledu na název a nástin děje se zvrhlý kousek diváka ve mně zatetelil :"Juch, to zase bude pokleslá sranda." S tímto očekáváním jsem si to našel na youtubu a pustil. A těžce, hodně těžce se spálil. Maska titulního monstra sice oplývá stejnou "kvalitou" jako ta z Robot Monster a i pár vtipných drobností by se našlo ( pobavilo mě třeba ujídání mozků z vázy důvtipně ukryté ve skříni v místnosti, kam pokaždé zavedou hosty ), avšak čekání na konec se postupně stalo nepříjemnější než čekání na noční tramvaj, když prší, je strašná zima a na zastávce ani v okolí se není kam schovat. Místo, abych se dobře pobavil, jsem se málem unudil k smrti.(16.5.2008)

• Pafl

Odsouzen a upálen za své činy mexickou inkvizicí, vrací se baron Vitelius d'Estera po tři sta letech zpět, aby vysál mozky potomků svých katů. Nahromaděné mozky skladuje ve stříbrné misce, do které si chodí ujídat během společensky náročných večírků. Na svět přistál v papírovém meteoru z dílny téhle nízkorozpočtové mexické kraviny, která se asi právem pyšní přívlastkem "kultovní", ale jinak nemá moc čím.(7.10.2008)

• Horak

Nádherná odpadní záležitost mexické provenience. Šílený Baron se vrací do současnosti, aby se pomstil potomkům těch, co ho před 300lety nechali upálit. Jako prostředek pomsty používá masku Čertíka Bertíka, obrovský papírový jazyk a podivná polystyrénová klepeta. Papírovým jazykem pak vysává mozky obětí a přitom mu záhadně blikají oči. Z hereckých výkonu zaujme snad jen Miguel Brillas v roli baronova komorníka.(15.3.2007)

• Vishnar

No, jak bych to mohl popsat. Typický b-film, kdy se hlavní záporák vrací a mstí se těm, co ho zabili. Tedy tady na potomcích těch, co ho zabili. Největším záporem tohoto nepovedeného filmu je ale podoba monstra, v něhož se Baron vtělí, aby mohl sát mozky. Jakmile ho uvidíte, nepřestanete se smát.... až do konce filmu.(14.12.2005)

V jeden den sem viděl 3 filmy od Urueta a tenhle mi s podivem přišel jako nejlepší. Je to neuvěřitelná sračka ale člověk se prostě dokonale baví. První věc je hrad který vypadá slušně a dokáže sem tam navodit atmosféru gotického hororu. Druhá věc která je neuvěřitelně směšná je maska která je fakt tak debilně udělaná že hercovy je vidět kolikrát krk pod maskou. Oči mu nesedí tam kde mají a jednou jsem si všiml že mu dokonce padá tak si jí přidržel. A ten jazyk byl taky dokonalej jak se vůbec nehýbal. Ale i tak jsem se dost bavil protože to prostě jinak nešlo. Sice jsem viděl daleko větší trashe ale tohle se musí vidět už jen pro tu masku.(2.9.2014)