poster

Fight for Your Life

 • USA

  Staying Alive

Akční / Krimi / Drama

USA, 1977, 82 min

Scénář:

Straw Weisman

Producenti:

William Mishkin
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • corpsy
  **

  Craven so svojim THE LAST HOUSE ON THE LEFT vyvolal úplné šialenstvo medzi tvorcami podradnejších žánrov, ktorý sa z väčšími či menšími úspechmi pokúšali tento snímok napodobňovať, resp. inovovať rôznymi zmenami a kľučkami. FIGHT FOR YOUR LIFE by som ale zaradil skôr do skupiny, ktorá obsahuje menej vydarených bračekov a sestričky. Niežeby bol menej drastickejší a násilnejší, ale ono sa to celé tvári akosi nasilu preplácané a kŕčovito sa snaží vyvolať akýsi odpor k hlavným zloduchom, ktorý pôsobia viac trápne, ako hrozivo a snaží sa nám podať to naturalisticky. Ale len snaží.(9.1.2013)

 • choze
  *

  "MOŽNÁ MÁŠ VELKÝHO PTÁKA, NEGŘE, ALE KOULE, KOULE NEMÁŠ ŽÁDNÝ." Až primitivně amatérské a nudné blaxploitation, které proslavily hlavně rasistické dialogy a víc než je ani nedostanete. O drastickém vyznění či napětí podobných filmů jako PŘÁNÍ SMRTI či I SPIT ON YOUR GRAVE si FIGHT FOR YOUR LIFE může nechat zdát, protože veškerý jeho potenciál pohřbívá neschopnost scenáristy, režiséra i (ne)herců. Diletantství tvůrců je místy až k smíchu (zbytečný neumětelský flashback, přechody mezi některými scénami, kdy jako by vypadlo několik záběrů), padouši moc strachu či odporu nenaženou a násilí se odehrává buď mimo obraz (znásilnění) nebo je velmi trapně inscenováno (shození do vodopádu) či ne nejlépe natočeno (zabití dítěte). Jediný dobrý nápad přichází ve finále, kdy dům oblehne policie a rodina uvnitř přemůže zločince, ale místo aby je odevzdala spravedlnosti, dál před policií předstírá, že jsou rukojmími a zatím si to se zloduchy vyřizuje po svém. Zajímavé je, že Kaneovým barevným partnerům jeho rasismus nevadí a že všichni tři zabijí ve filmu několik bělochů, ale žádného černocha. Zbytečná exploatační amatéřina. Snad jen ten tísnivý klavírní motiv ještě ušel.(27.12.2006)

 • pornogrind
  *****

  Tak tohle byla síla.Docela chápu,že ve svý době tento snímek vyvolal takovej rozruch.Hlavně u černýho obecenstva.Jenže kdyby vydrželi až dokonce tak by viděli jak to negři bílejm tlamám vrátí i s úroky.Našlo by se tu i pár chybyček,ale ty jsou hned zapomenuty,protože co se v tom filmu děje to je prostě nářez.Násilí,znásilňování,urážení,vražda dítěte,.... No zkrátka pořádnej nátlakovej (bílej) teror,kterej se na konci změní na (černou) krvavou pomstu.Po herecký stránce to bylo parádní.Pro mě byla nejlepší bábrle na vozíku.Její výraz i při scénách kdy kamera nemíří přímo na ni je nezapomenutelnej.Vše doplněno o skvěle se hodící hudbu.Na rok vzniku je tohle špička expoliťáků.Nemůžu jinak než hodnotit plným počtem hvězd a to i díky tomu,že film se rozjede od úvodních titulků a ve sým tempu nepoleví až dokonce.(20.8.2015)

 • JFL
  ****

  Blaxploitation variace "Posledního domu nalevo", která je cílená na černošské publikum. V souladu s normou laciných exploatací je "Fight for Your Life" film, který lépe vypadá na papíře, než na plátně. Rozvleklé tempo, tristní herecké výkony, a stupidní navazování jednotlivých sekvencí sice nedosahují tak hrozivé úrovně jako u Cravenova debutu, ale přesto představují velkou překážku pro přijetí snímku. Nicméně silný koncept a převažující drze přímočaré sekvence dávají chvíli zapomenout na nedostatky. Film staví na vršení urážek a ponížení, které jsou cílené na pobožnou černošskou rodinu od rasově smíšené skupinky uprchlých kriminálníků (běloch, hispánec, asiat). V tomto ohledu také exceluje a právě proto byl snímek nejbouřlivěji přijímán v černošských čtvrtích. Ovšem stranou přímočaré urážlivosti film kvůli nedostatečnému režijnímu a dramaturgickému uchopení vyznívá spíš jako promarněný potenciál, neboť mu k dokonalosti chybí poměrně málo ale o to víc vyčnívají nedostatky. 7/10(4.9.2010)

 • Kusko.t2
  *****

  Šokujúci, rasistický, násilný! To sú prednosti, ale súčasne aj zápory exploitu Roberta A. Endelsona, ktorý hlavne pomocou dialógov a bezmedznej psychickej a fyzickej tyranie, vykresľuje nenapraviteľné povahy trojice odsúdencov. Rutinnému prevozu obrneným transportérom do väzenia s prísnym režimom sa nevyhnú isté problémy, s ktorými na cestách treba proste rátať. Až prehnane starostlivé duo policajných dôstojníkov podcení situáciu, vrahmi razom využívajúcu príležitosť k úteku na čele s rasistickým hovadom Jessie Lee Kaneom. Ich následné besnenie na slobode nepozná hraníc. Veľmi hrubý slovník, násilie, prznenie, okupácia až do zrútenia osobnosti, toho všetkého si do sýtosti užije rodina Turnerovcov vo svojej, doposiaľ pokojnej domácnosti. ### "Fight for your Life" sa vďaka svojmu obsahu a tomu, čo dokáže v človeku vyvolať, stalo terčom nevôle cenzorov všade možne po svete, odsudzovaným filmom černošskou komunitou, a všeobecne filmom vzbudzujúcim vášne na hranici nenávisti. Vďaka tomu všetkému sa "Fight for your Life" napríklad vo Veľkej Británii roku 1981 nedostal ani do kín, o čo sa postarali miestni cenzori z BBFC, ktorí film odmietli vpustiť do premietacích sál. O rok nato sa ale na trh dostáva nezostrihaná verzia filmu na VHS nosičoch zásluhou distribučného štúdia "Vision-On", ktorá na britskom trhu vydržala až do septembra 1984, kedy ju cenzori začali z obehu úplne sťahovať. Kompletný distribučný ban sa na film uvalil jeho umiestnením na zoznam tzv. "Video nasties". K znovuvydaniu tejto kontroverznej klasiky sa na území Británie zatiaľ nepristúpilo, následný možný re-release totiž podlieha zatiaľ stále banu.(30.10.2009)

 • - Film je dodnes v mnoha zemích zakázaný. (Flipnic)

 • - Film byl v UK umístěn po svém uvedení na seznam zakázaných filmů, tzv. "videonasties list", pro otevřené zobrazování násilí, brutality, krve, sexuálního násilí, vulgárních dialogů a rasově ožehavých témat. (Flipnic)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace