Drak (Jackie Chan) by měl doma studovat literaturu a bojová umění, ale místo toho se poflakuje, vymýšlí vylomeniny se svým kamarádem a sem tam se zaplete do nějaké rvačky. Vede vcelku spokojený život, okořeněný řadou sportovních úspěchů, ale jen do té doby, kdy se náhodou zaplete mezi obchodníky s vzácnými čínskými předměty. Pak musí použít svoje bojové dovednosti, aby dokázal sebe i své okolí ubránit před všehoschopnými zločinci. (oficiální text distributora)

JosefTomas

Návrat k Chanovi, jak se sluší a patří. Výborná akce, celkem obstojný scénář, vtipné scénky, Chanův styl. Chan se vrátil ke své klasice. ()

subic

Stará a docela nudná rádoby komedie s Jackie Chanem. Pár studentů paniců bojových umění chce sbalit nějakou buchtu a mezi nimi i Jackie Chan, jednu si vybere s ostatní mu radí, jak jí sbalit. Nic jiného se tam v podstatě neděje. A až nakonec dokde trochu k souboji se zloději starých čínských předmětů. Jednou za 20 let se na to dá dívat. 50% ()

Madhuri

Původně jsem si kvůli jménu hlavní postavy, a faktem že Jackie je opět jak před kamerou, tak za scénářem či režií, myslela že se jedná o pokračování Mladého mistra, ale pravděpodobně ne (v mladém mistru byl Drak (Jackie) sirotek, Tygr byl jeho "bratrem" atd). No o čem že film pojednává? Dalo by se říct že o tom jak Jackie blbne se svým kámošem co má pitomý jméno (nebo je to jen přezdívka, nevím ._. ), předvádí čínské sporty o kterých Evropané pravděpodobně ještě neslyšel, balí holky (jak jinak taky :D ) a jen tak mimochodem bojuje (jelikož Kung Fu je tady spíš jen takovou okrajovou záležitostí). Největší průser filmu je (stejně jako u Mladého mistra) SPACKANÝ ČESKÝ DABING. Nevím, proč se u některých scén (třeba i 3-5 min!) nikdo neobtěžoval s překladem nebo dabingem, a to jsou to dokonce scény kde se mluví celkem dost, ne boje kde někdo promluví 2x za minutu (pokud to někoho zajímá, ty části samozřejmě dabované byly -_-). Takže člověk který nevládne angličtinou, nemusí vůbec pochopit o co v dané scéně šlo nebo pouze matně. Pokud by mi někdo vysvětlil proč se tohle dělá, budu mu neskonale vděčná. I kvůli zprasenému dabingu (z toho ten film konec konců vinit nemůžu) dávám 5 hvězd, i když kungfu je zde v mínusu dobře to vyvažují komediální prvky (které u zvláště u těhle starších HK filmů nemusí sedět každému). Shrnuto, pokud jste Jackieho fanoušek zklamáni nebudete . (a pokud umíte anglicky, pusťe si to radši v angličtině, ať nemusíte trpět u dabingu). ()

shinbone

stará chanovka, kde jackie vyjímečně nehraje mistra kung fu.. hraje sportovce, a jako každej sportovec se zajímá jen o sport, a o holky. trénink bojových umění ho nebaví. do souboje jde doopravdy až v závěru, kvůli kámošovi a využívá při něm nevybroušený atletický schopnosti. ()

HKstars

Kdo je nejneodolatelnější teenager na světě? Přeci Jackie Chan v nepřímém pokračování Young Mastera, nazvaném Dragon Lord (původní název zněl Young Master in love). Jackie hraje Dragona, jenž se svými kamarády Cowboyem (Mars), Kangem a Paoem tvoří nejpovedenější čtveřici puberťáků v okolí. Ačkoliv má Dragon přísného otce, snaží se většinu dne proflákat a paradoxně největší úsilí tak nevěnuje studiu literatury a bojových umění, ale žehlení svých průšvihů (a že je to někdy opravdu o chlup). Milostná i jiná dobrodružství těhle mládežníků se však brzy střetnou s nekalými praktikami gangu pašeráků... Dragon a Cowboy budou muset ve finále dokázat, že nemají v hlavě jen lumpárny a sukně pohledných sousedek. Čínské národní poklady se totiž musí bránit až do roztrhání těla ;). V tomhle případě to platí doslova a z filmu přímo sálá Jackieho elán. Po návratu z Ameriky už mu daly Triády konečně pokoj a tak se mohl pustit do dalšího filmu. Jelikož jeho poslední kousek, Young Master, byl nadmíru úspěšný, rozhodl se Jackie opět usednout za kameru a pokračovat v dobře rozjeté práci. Snímek se však nakonec vyvrbil trochu jiným směrem a Jackie mu raději dal úplně nové jméno. Tak vznikl Dragon Lord, který kombinuje tradiční old school reálie a velice oblíbenou zápletku s pašováním památek s vylomeninami až nebezpečně moderní hlavní čtveřice. Kreativní podvádění při zkouškách, pokusy o randění s děvčaty nebo kung-fu mutace známých her (fotbal, a to jak americký, tak klasický), to všechno jako by bylo z jiného světa a nastavovalo celému příběhu kontrastní zrcadlo, ve kterém se všechno zdá být trochu odlehčenější. Od humoru Jackie upustí až ve finálním souboji (který je opět příjemně dlouhý) a některé outtaky v závěrečných titulkách vás přesvědčí o důrazu použitých technik a kaskadérských kousků. Jackie se opět úspěšně zakousnul do historie bojových filmů. Povedlo se mu skloubit komedii hraničící až s parodií a navíc přiběh ozdobil perfektními akčními scénami. Po Young Masterovi šlo o další velký úspěch na který Jackie v následujících letech navázal filmy jako Project A, Police Story a Armour of God. Dragon Lord je jedním z těch snímků, díky kterým se zrodila hvězda - zastihuje Jackieho ve vrcholné formě a plně ukazuje jeho všestrannost (hlavní role, scénář, režie, choreografie bojových scén). Navíc je poměrně zajímavé, že film si drží tempo navzdory faktu, že jsou v něm jen dvě bojové scény a obě až v samotném závěru. Jackie tak nepřímo dokazuje, že by se "uživil" i v žánru nebojových komedií... p.s. přestaňte uznale kývat hlavou a koukejte si Dragon Lorda sehnat ;) 80% ()

apolite

Ľahká a náležite pripečená kung fu komédia na neskorý večer s mladým Jackiem Chanom korenená pre európana podivným Hong Kongským humorom z rokov 80tych. Ideálna jak pre unavených nadšencov choreogafie bojového umenia, tak i aktívnych futbalistov, rugbystov a nohejbalistov ktorí si pri filme jednak príjemne zdriemnu ale sa i v pravý čas prebudia. ()

krijka

Nikdy jsem nepatřil k příliš velkým fandům Jackieho Chana, ale v poslední době mu začínám tak nějak propadat. Ovšem mám ho, asi protože jsem nezkušený, zařazeného jako skvělého bojovníka. Proto mě tento film velmi překvapil, protože tady ztvárnil jedním slovem moulu. Fláká se po ulicích, odmítá se vzdělávat a většinou páchá darebnosti se svým přítelem Býkem. Pak se ale oba zamilují do stejné dívky, objeví se gang pašeráků a dojde i na ty bitky, v nichž je ovšem Chan opět za moulu. Závěrečná bitka je možná trochu dlouhá, ale zábavně blbá. Celý film má nádech některých filmů z Belmondem a toho prostě miluji. ()

Saran

Bojové a sportovní scény jsou vynikající, co ale sráží hodnocení dolů, je ten zbytek. No, některé vtípky ještě ujdou, ale jinak samotný příběh je nedotažený (no z mého pohledu nedovyprávěný) a zmatený. ()

Vonter

Drak, Býk a Kanec. Vlastně ne, Kanec tam nebyl. Tak znovu, Drak a Býk jsou kámoši. Kámoši do nepohody. Sice oba vypadají na třicet, ale podle jejich chování, a také přísného výchovného přístupu jejich otců, je jim kolem sedmnácti. Mají vítr ve vlasech, pochcávaj si nohavice, posílají děvčatům draky a za odměnu dostávají rajčata a bio vejce. Občas si střihnou i sportovní match v nějakém neznámém asijsko-kungfu sportu a sem tam dostanou přes ústní dutinu, když se zapletou do nějakého maléru. A to je všechno. Dva kámoši, jeden příběh. No, on příběh tam skoro žádný nebyl. Ale to je jedno. Kozel a Beran. Teda vlastně Drak a Býk. Dva kluci. Kluci kámoši. ()