Student práv Philippe (Salvatore Adamo) nastupuje do vězení. Je odsouzen za vydírání společníka svého otce, obchodníka s diamanty, který spáchal sebevraždu. Partner otce obvinil, že mu neproplatil částku za poslední dodávku diamantů. Philippe žije v myšlenkách na pomstu. Ve vězení sdílí celu se dvěma zkušenými „kriminálníky“ Bobem Danielsem (Jess Hahn) a Théo Gilanim (Michel Constantin). Po určité době seznámí Philippe spoluvězně se svým plánem. Aby dokázal nevinu a očistil jméno svého otce, musí získat z trezoru podvodníka listinu dokazující platbu za diamanty. Za pomoc si Théo a Bob ponechají kufřík s diamanty. Po propuštění na svobodu dojde k realizaci plánu. Bobovi se podaří autogenem otevřít sejf, ale policie v té době obklíčí dům. Jen pohotový zásah Philippa zachrání Théa a Boba před zatčením. Začíná úprk před policií a automobilová honička. (curil)

curil

Francouzská kriminálka s klasickou zápletkou   pomsty spletené ve vězení. Pro Salvatore Adama,   belgického zpěváka italského původu, jedna ze   dvou rolí v celovečerním filmu (TV   nepočítám). Jeho písničky v šedesátých   letech zazněly i na rozhlasové   "Houpačce", kterou uváděl Jiří   černý s manželkou, a já posílal Belgičanovi   hlasy. Herec to není, to je vidět i z tohoto   filmu, ale vyváží to v rolích jeho parťáků   Michel Constantin a Jess Hahn. Děj příběhu   plyne svižně, aby se něco dělo ve vězení,   tak nechybí rvačka při vězeňských   sezónních pracích na statku, kde se stmelí   naše trojice přátel. Philippa žene touha po   pomstě a dva zkušené gangstery vyhlídka na   bohatství v podobě kufříku s diamanty. Ve   filmu se mihne i něco humoru, což vedle   známých tváří herců přináší další   pozitivum. ()