Reklama

Reklama

Princezna na hrášku

  • angličtina Once Upon a Princess
Trailer 1

Obsahy(1)

Na pohádkovém francouzském zámku probudí princeznu Agnès de Sully de Montana Bleue jednoho dne hrozivé burácení davu pod okny. V zemi se bouří nespokojený lid a ona se musí okamžitě dostat do bezpečí. Na vznešené róby, ani plné truhlice není čas, stává se tedy vyhnankyní. Na radu své komorné se vydává do dávno zapomenuté rodné země, až do dalekých Čech, kde ji ale nedůvěřivá Hraběnka, poté, co se její syn do Agnès zamiluje, podrobí přísné zkoušce, kterou všichni tak dobře známe: nechá ji nemilosrdně ustlat na malém zeleném hrášku. Uspěje princezna v osvědčeném testu a prokáže svůj vznešený původ? Anebo po dlouhé vyčerpávající cestě usne hlubokým spánkem? (Bontonfilm)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (8)

VelkyMrB odpad!

všechny recenze uživatele

Viděl jsem nespočet verzí Princezny na hrášku a všechny stály za velké kulový. Ale toto přátelé. Toto je pecka. Tohle je prostě neskutečná podívaná (pokud máte smysl pro humor). Herecké výkony jsou příšerné tak moc, až jsem si ze začátku myslel, že je to nadabovaný. Film má každopádně svoje kouzlo v amatérismu. Pro děti krásná pohádka s hezkými písněmi. Ale divák šťoural už od prvního pohledu pozná, že veškeré noční scény jsou dělané za dne. Když prší, tak jen před kamerou aby herci nezmokli a v jedné scéně kameraman zabírá jen půlku princova obličeje. Jo a jen tak mimochodem. Ten černobylský hrášek co tam přinesly by dělal potíže i mě a to jsem zvyklý spát na tvrdé zemi. Ten hrášek byl obrovský :D. Být větší myslel bych si, že je to zelený golfový míček XD. Každopádně u filmu není scéna u které bych se jen chvilku nudil. A nejkrásnější na filmu bylo ''malování moukou.'' V doprovodu kouzelné hudby a vyprávění Lucinky Vondráčkové vznikaly úchvatné obrázky a ten kdo je dělal je naprostý génius. Nádhera. U čeho jsem se tedy náramně pobavil byly také závěrečné titulky. Nikdy jsem se u nich tak nenasmál. To bylo parádní čteníčko. S kamarádkou jsme se nemohly přestat smát od zvířecích účinkujících kde hrála ''psice v parku.'' XD. Naprosto tomu rozumím. Když je had a hadice, tak je přece pes a psice XD. Občerstvení na place zařídil Rohlík.cz XD, taky důležité vědět XD. A tu písničku ''Hrášek' v titulcích musím získat. Ta je prostě boží. Deset z deseti Velkých Mistrů B doporučuje ;). ()

claudel 

všechny recenze uživatele

Zajímalo by mě, co by tomuto výtvoru řekl nejslavnější rodák z Odense... Čiré utrpení pro všechny rodiče, kteří na tento absolutně amatérský počin vyrazili se svými dětmi do kina. Odpočítával jsem minuty do konce prakticky od začátku a modlil se, aby ty kreslené pasáže neprostupovaly celým filmem. Na druhou stranu, pokud se to líbí dětem a vykouzlí pohledná princezna a obskurní osazenstvo zámku úsměv na jejích tvářích, zůstává tak názor všech rodičů irelevantní, stejně jako ten můj. ()

Reklama

Beginek87 odpad!

všechny recenze uživatele

Kde jen začít. Asi začnu od nejlepšího a půjdu pak jen hluboko do studny ostudny. Nejlepší na tom filmu bylo, že se po 5 minutách rozbila promítačka a v letním kině jim trvalo cca 30 minut než ji nahradili. A to je veškeré pozitivum, které si z toho filmu odnáším. Takže od páté minuty dále jsem překecával dceru, zda už není unavená a nejdeme domů. Nebyla. Od desáté minuty jí překecávala i manželka. Stále prý ne. A tak jsme byli svědky naprosto idiotského děje, kdy někdo tvrdí, že je z Francie a tak si ji tu teda necháme. Nebudeme jí věřit, ale na nic se jí nezeptáme. V posledním záchvatu inteligence jí vložíme do postele kuličku z ložiska do větrné elektrárny a pak jí v rámci předstírání pomoci (protože když jí to nevěříme po první noci, tak ten experiment protáhneme) budeme každý den vršit patro matrací navíc. A ona (protože záchvaty inteligence už došly) to začne prohledávat od horních pater...!! Jakože problém se spánkem byl už když tam byla jedna matrace a tak to pro jistotu začnu prohledávat mezi patry 9-10, jestli tam není ten zakopanej pes?!!!  Zbytek děje děsná bída ... a vlastně to vůbec nebyl děj. Herecké výkony bída nad bídu, nejlíp zahrál Pavel Kříž (a tím nejlíp nemyslím dobře, jen to bylo nejméně špatné), protože tam mlčel a čuměl do knihy. Zvuk byl ultimátně špatný, skoro jako kdyby ještě zkoušeli co víc se dá zvorat. Titulky jsem nečetl, ty kritizovat nebudu, ale věřím, že zmršili i je. ()

Alden_Larson 

všechny recenze uživatele

Dělat adaptaci zorvna této pohádky se mi zdá jako zvláštní nápad, když pohádka sama o sobě je horzně jednoduchá a v podstatě o ničem. Film tím pádem naplnil moje očekávání v ohledu, že velké části filmu se pohádce vůbec nevěnují. I tak to ale není zrovna špatně zpracovaný příběh. Je nudný a dospělého diváka ničím nezaujme, ale malým dětem určitě vyhoví. Herecké výkony byly fajn, nikdo ničím nevynikal, przentace byla nevýrazná a střih byl místy otravný. Ve filmu je také několik krátkých písniček, a téměř žádná z nich se do něj nehodila. Osobně bych film sestříhal tak na čtyřicet minut místo osmdesáti. 4/10 ()

Galerie (38)

Zajímavosti (5)

  • Kameraman David Ployhar pracoval na filmu pouze jeden natáčecí den – konkrétně nasnímal scénu v knihovně, která se natáčela na kroměřížském zámku. (ČSFD.cz)
  • „Filmové pohádky jsou český fenomén, v Kanadě je ta poetika úplně jiná, ale v Telefilmu Canada zajásali, že to bude první jejich film točený na krásných českých zámcích,“ řekla Tina Adams, která v Kanadě žije od 90. let, kdy se tam vdala. (SONY_)
  • „Studovala jsem na konzervatoři obor muzikál, ale herectví byl vždycky můj sen. Do pohádky jsem dělala konkurz na dvorní dámu, ale nakonec je z toho princezna,“ uvedla o natáčení Jasmína Houf. (SONY_)

Reklama

Reklama