Reklama

Reklama

Princezna na hrášku

  • angličtina Once Upon a Princess
Trailer 1

Obsahy(1)

Na pohádkovém francouzském zámku probudí princeznu Agnès de Sully de Montana Bleue jednoho dne hrozivé burácení davu pod okny. V zemi se bouří nespokojený lid a ona se musí okamžitě dostat do bezpečí. Na vznešené róby, ani plné truhlice není čas, stává se tedy vyhnankyní. Na radu své komorné se vydává do dávno zapomenuté rodné země, až do dalekých Čech, kde ji ale nedůvěřivá Hraběnka, poté, co se její syn do Agnès zamiluje, podrobí přísné zkoušce, kterou všichni tak dobře známe: nechá ji nemilosrdně ustlat na malém zeleném hrášku. Uspěje princezna v osvědčeném testu a prokáže svůj vznešený původ? Anebo po dlouhé vyčerpávající cestě usne hlubokým spánkem? (Bontonfilm)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (7)

VelkyMrB odpad!

všechny recenze uživatele

Viděl jsem nespočet verzí Princezny na hrášku a všechny stály za velké kulový. Ale toto přátelé. Toto je pecka. Tohle je prostě neskutečná podívaná (pokud máte smysl pro humor). Herecké výkony jsou příšerné tak moc, až jsem si ze začátku myslel, že je to nadabovaný. Film má každopádně svoje kouzlo v amatérismu. Pro děti krásná pohádka s hezkými písněmi. Ale divák šťoural už od prvního pohledu pozná, že veškeré noční scény jsou dělané za dne. Když prší, tak jen před kamerou aby herci nezmokli a v jedné scéně kameraman zabírá jen půlku princova obličeje. Jo a jen tak mimochodem. Ten černobylský hrášek co tam přinesly by dělal potíže i mě a to jsem zvyklý spát na tvrdé zemi. Ten hrášek byl obrovský :D. Být větší myslel bych si, že je to zelený golfový míček XD. Každopádně u filmu není scéna u které bych se jen chvilku nudil. A nejkrásnější na filmu bylo ''malování moukou.'' V doprovodu kouzelné hudby a vyprávění Lucinky Vondráčkové vznikaly úchvatné obrázky a ten kdo je dělal je naprostý génius. Nádhera. U čeho jsem se tedy náramně pobavil byly také závěrečné titulky. Nikdy jsem se u nich tak nenasmál. To bylo parádní čteníčko. S kamarádkou jsme se nemohly přestat smát od zvířecích účinkujících kde hrála ''psice v parku.'' XD. Naprosto tomu rozumím. Když je had a hadice, tak je přece pes a psice XD. Občerstvení na place zařídil Rohlík.cz XD, taky důležité vědět XD. A tu písničku ''Hrášek' v titulcích musím získat. Ta je prostě boží. Deset z deseti Velkých Mistrů B doporučuje ;). ()

Alden_Larson 

všechny recenze uživatele

Dělat adaptaci zorvna této pohádky se mi zdá jako zvláštní nápad, když pohádka sama o sobě je horzně jednoduchá a v podstatě o ničem. Film tím pádem naplnil moje očekávání v ohledu, že velké části filmu se pohádce vůbec nevěnují. I tak to ale není zrovna špatně zpracovaný příběh. Je nudný a dospělého diváka ničím nezaujme, ale malým dětem určitě vyhoví. Herecké výkony byly fajn, nikdo ničím nevynikal, przentace byla nevýrazná a střih byl místy otravný. Ve filmu je také několik krátkých písniček, a téměř žádná z nich se do něj nehodila. Osobně bych film sestříhal tak na čtyřicet minut místo osmdesáti. 4/10 ()

Reklama

claudel 

všechny recenze uživatele

Zajímalo by mě, co by tomuto výtvoru řekl nejslavnější rodák z Odense... Čiré utrpení pro všechny rodiče, kteří na tento absolutně amatérský počin vyrazili se svými dětmi do kina. Odpočítával jsem minuty do konce prakticky od začátku a modlil se, aby ty kreslené pasáže neprostupovaly celým filmem. Na druhou stranu, pokud se to líbí dětem a vykouzlí pohledná princezna a obskurní osazenstvo zámku úsměv na jejích tvářích, zůstává tak názor všech rodičů irelevantní, stejně jako ten můj. ()

DadysGirl 

všechny recenze uživatele

Pohadka na urovni amaterskeho divadelniho predstaveni. Samotny film je na jednu hvezdu, druhou davam Pavlu Krizovi, ktery se mi tam jediny libil… pisnicky strasne, vtipna mista asi dve. Jen nadprumerne krasna princezna to zkratka nestaci… ()

Galerie (38)

Zajímavosti (5)

  • „Filmové pohádky jsou český fenomén, v Kanadě je ta poetika úplně jiná, ale v Telefilmu Canada zajásali, že to bude první jejich film točený na krásných českých zámcích,“ řekla Tina Adams, která v Kanadě žije od 90. let, kdy se tam vdala. (SONY_)
  • „Studovala jsem na konzervatoři obor muzikál, ale herectví byl vždycky můj sen. Do pohádky jsem dělala konkurz na dvorní dámu, ale nakonec je z toho princezna,“ uvedla o natáčení Jasmína Houf. (SONY_)
  • Pohádka se natáčela na soukromém zámku Líšno. Některé zdejší scény se natáčely 2x, protože došlo k přeobsazení Lucie Vondráčkové, která měla původně hrát princeznu, ale následně byla obsazena do jiné role. (Archivář)

Reklama

Reklama