Sara, která má brzy rodit, je zničehonic na všechno sama. Pomůže jí ale starší sestra Linda, která za ní po dlouhých letech nečekaně přijede. (Netflix)

Aljak

Zozačiatku ma to celkom bavilo, ale ako dej plynul ďalej a ďalej, tak ma to akosi prestalo baviť. Niektoré absurdné momenty tomu vôbec neprospeli, a myslím si, že daný námet by bol vhodný skôr na drámu ako na tlačenie do žánru komédie. Posolstvo bolo síce pekné, ale celé to bolo utlačené tým občasným absurdným správaním Lindy, hoci ani Sara nebola úplne ideálna. Nuž, je to tak na 2* ()

BOURQUE

Mladšia z dvojici sestier má jedného malého syna, za chvíľku bude rodiť znova a jej druhá polovička zomrie počas spánku. Takmer na všetko zostane sama a v tomto ťažkom období sa vráti jej staršia sestra pomôcť, s ktorou už roky nerozprávala.__ V tomto Europe-based filmu bolo viac, ako sa to na prvý pohľad zná – len by to potreboval trochu viac emocionálne nabitých scén a miestami ráznejšie herecké výkony. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

VeeDee

Úžasný film, hluboký, smutný a přesto milý... nejen o vzkříšení vztahu dvou sester, o tom, že jsme všichni jenom lidi, máme svá traumátka a jen se s nimi snažíme nějak fungovat. Je to tak, i terapeut potřebuje svého terapeuta. Mně to tedy moc sedlo a jsem překvapená, jak je to tady podhodnocené. Asi ne každý chce pochopit... ()

Macinkacz

Okolo komedie to jen proletělo, fakt jakože hodně rychle.  Nemyslím si, že herečky byly ošklivé nebo nesympatické nebo neuměly hrát. Obě se mi ve svých rolích moc líbily a už dlouho jsem neviděla tak nabitý film emocemi. Pokud je člověk aspoň trochu empatický, tak by pochopil, že ten film byl o hledání cesty mezi dvěma sestrami a že takové vztahy jsou a je jich hodně.  Za mě to bylo skvělé drama, neměla bych problém mrknout na něco podobného. ()

Pavlínka9

Na nic si to nehrálo a to bylo pro mě nejspíš to nejzajímavější. Je to zajímavý pohled na to, jak se vyrovnat s dost nepříjemnou životní situací a taky když my jako diváci víme, co zaznělo na začátku filmu, ale ostatní postavy mimo hlavní ženy, to neví... Bylo tam obrovský množství smutku, což v 8.měsíci těhotenství není zrovna vhodné prožívat, ale jak by řekla jedna z mých bývalých kolegyň - "To je život". ()

• Lisa Aschan o názve filmu: "Všetci rodičia čakajú na poďakovanie a všetky deti čakajú na prepáč. Je to niečo, čo som si odniesla z práce na filme Volaj mame!, takže Ďakujem a prepáč je akoby pokračovanie." (Arsenal83)
  • Režisérkin zámer bolo podať humor úprimným spôsobom: "Chcela som vytvoriť emocionálnu komédiu, v ktorej som si zakázala iróniu, pretože tá sa ľahko stáva zjednodušenou a oddelenou - túto vrstvu som chcela odstrániť. Namiesto toho som chcela, aby humor pochádzal z úprimného zámeru. Chcela som, aby herci boli krehkí, pretože postavy túžia stretnúť sa a zároveň sú na seba tak neskutočne nahnevané a sklamané – z rôznych dôvodov. Je to podobný konflikt, aký som predtým ukázala vo Volaj mame!," dodala Lisa Aschan. (Arsenal83)
  • Režisérka Lisa Aschan uviedla, že pre film bolo kľúčové nájsť ten správny dom: "Vo filme bol kľúčovým miestom dom, kde bude bývať hlavná postava. Trvalo dlho, kým som ho našla, bolo toho toľko, čo muselo byť správne. Ale keď sme vošli do domu, ktorý sme si vybrali, zdalo sa, že všetko zapadá na svoje miesto. Chceli sme, aby bol veľký a otvorený, akoby sa nebolo kam schovať. Takmer taký, že tam neboli žiadne dvere ani steny a mal obrovské okná. Aby vás bolo všade vidieť a počuť. Pre tých, ktorí sa chcú chrániť, to malo byť to najhoršie miesto. Dom mal dávať pocit, že ste na krásnom mieste, kde absolútne nechce byť." (Arsenal83)