Ve volném pokračování pohádky Zkřížené meče se znovu potkáváme s chytrou a statečnou princeznou Alexandrou, po jejímž boku stojí věrný a milovaný manžel Valentin. Zlý a pomstychtivý vévoda Gaston se nemůže smířit s tím, že korunu a s ní veškerou moc získal jeho starší bratr. Spřádá podlé intriky za vydatné pomoci starého kouzelníka Otona. Vévoda se touží zbavit především tří lidí, kteří mu zabránili v konečném vítězství, když už sahal po královské koruně. Je to jeho neteř Alexandra, její manžel Valentin a přítel Alexandřina otce Krištof. Vévoda Gaston a starý kouzelník jim uchystají spoustu zlého, ale nad všemi kouzly zvítězí věrná láska, jak to má v pohádkách být... V roli Gastona uvidíte B. Navrátila, jeho bratra hraje J. Somr, starého kouzelníka Otona V. Preiss, jeho němého pomocníka Alíka si zahrál J. Strach, Alexandru K. Březinová, Valentina V. Udatný, Krištofa J. Čenský, Helenu J. Schneiderová, Marunu B. Holišová a další. (Česká televize)

Kozlowski8

Pokračování pohádky Zkřížené meče je o něco svižnější a akčnější ,ale oproti "jedničce" chybí jednoduchost a lehkost ve vyprávění. Přes mírný posun dolů ale stále koukatelná pohádka. 55%. ()

Fanfán odpad!

I na televizní produkci otřesná záležitost, při které si i pohádkový analfabet řekne: "Já bych udělal daleko lepší pohádku" ()

dogrose

Pohádka volně navazuje na první díl Zkřížené meče, scénář si stále drží dobrou úroveň. Z hereckých výkonů mne vedle Holišové a Štěpánka potěšil vynikající Viktor Preiss. Je to dobře, svižně a srozumitelně odvyprávěno. Úroveň šermířských soubojů je mi naprosto ukradená, mně to do pohádky stačí. Hvězdu navíc přidávám za to, že v kontextu tv pohádek patří tato k těm lepším. ()