poster

Zvonící meče (TV film)

Pohádka

Česko, 2000, 62 min

 • rakovnik
  **

  Pro mě nesympatické obsazení v hlavních rolích, až na výjimky nehezky zahráno a šermířské souboje nejsou pro mě také zrovna nejatraktivnější podívanou. Navíc, když jsou opravdu okatě nahrané. Ke konci už mi děj přišel až trapný. Kvituji s povděkem využití exteriérů, i když jim mohli tvůrci dát více prostoru, protože interiéry působily lacině.(29.12.2015)

 • dogrose
  *****

  Pohádka volně navazuje na první díl Zkřížené meče, scénář si stále drží dobrou úroveň. Z hereckých výkonů mne vedle Holišové a Štěpánka potěšil vynikající Viktor Preiss. Je to dobře, svižně a srozumitelně odvyprávěno. Úroveň šermířských soubojů je mi naprosto ukradená, mně to do pohádky stačí. Hvězdu navíc přidávám za to, že v kontextu tv pohádek patří tato k těm lepším.(2.1.2016)

 • blackrain
  **

  Mě se šermování v této pohádce vůbec nelíbilo, zvláště ta bitka v jeskyni. Lepší představení můžu vidět na nejrůznějších historických slavnostech. Ale chápu, že herci by museli být nahrazeni kaskadéry a že většina z nich asi meč v ruce nikdy nedržela. Také považuju zápletku s kouzelníkovým učněm za originální, protože ta se v pohádkách nevyskytuje. Kdo v této pohádce za něco stojí je Viktor Preiss, který hraje zlého kouzelníka a pak Blažena Hilišová, kterou známe z předchozího dílu jako kouzelnici Marunu.(1.8.2011)

 • Jezinka.Jezinka
  ***

  Starší a mladší bratr hrdlící se o korunu, z čehož je patrné, že hračky se mají kupovat dvojmo a oběma dětem stejné. Pozoruhodné je to, že snad ve všech pohádkách je ten neoprávněný panovník takový ukázkový padouch. Zápletka s kouzelníkovým učněm aspoň není v téhle variantě (nalezeno vyměněné dítě ano, ale většinou to je půvabné pachole, tady je dospělý) je originální.(11.10.2010)

 • Phobia
  **

  Trošku mi to těmi spletitými vztahy a nečekanými nálezy dávno ztracených členů rodiny připomnělo Dallas nebo hry Járy Cimrmana (nebýt pohádka v TV, hodil by se v závěru Vichr z hor). Rádobyvtipy byly k uzoufání, přibylo pitvoření a přehrávání, zápletka zdebilněla a šermířská klání mi připomněla dobu, kdy jsme se s bratrancem mydlili klackem tak dlouho, dokud jeden z nás s výkřikem nestrčil do pusy naražené prsty (v tom lepším případě) nebo netahal třísky z oka. Ale naše akčnost a výkonnost byla rozhodně na vyšší úrovni oproti tomu, co nabídly "Zvonící meče". Oproti úvodnímu dílu pohádkové trilogie jasný kvalitativní propad. Nepostřehla jsem - sejmul už někdo to vyřvané Pomeje nebo to bude svou existencí prudit i ve třetí části? 41%(31.7.2011)

 • - Exteriéry se natáčely na hradě Český Šternberk. (rakovnik)