poster

Sparkhouse (TV film)

Drama / Romantický

Velká Británie, 2002, 180 min

Režie:

Robin Shepperd

Předloha:

Emily Brontë (kniha)

Scénář:

Sally Wainwright

Kamera:

Julian Court

Střih:

Chris Dickens
(další profese)
 • pm
  ****

  Ve snaze udělat po letech dojem v rodné osadě, frajeřinou s očividně cizím bourákem a zřejmě i ohozem, mi Carol na malou chvíli připomněla odvahu Scarlett O´Harové, když v šatech ušitých z matčiných závěsů vyrazila vstříc osudu. Každopádně se mi to líbilo. A už dlouho jsem nikomu tolik nepřála, aby jim to vyšlo, jako Carol, její dcerce a farmáři Johnovi, který v životě nejšťastnější byl těch pár dnů, kdy se chystal na manželský život, třebaže s vědomím, že s láskou to vůbec nemusí mít nic společného...(18.11.2008)

 • emma53
  ****

  Já bych v první řadě stornovala informaci, že je to adaptace Větrné hůrky, protože i když jsem se to snažila ze všech sil ignorovat, tak to prostě nešlo. Jinak bych to zřejmě ani nepoznala. Takže když se od toho oprostím v komentáři, tak jsem moc ráda, že jsem mohla Sparkhouse vidět s klasicky anglicky ponurou atmosférou, s mnoha rodinnými tajemstvími, které musely v průběhu času a událostí stejně jednou vyplout na povrch i když zrovna momentech, kdy se to nejméně pro všechny zúčastněné hodilo. Já se připojím k mnohým s připomínkou, že do velké míry moje hodnocení ovlivnil fakt, že došlo k velkému přešlapu při dosazování herců do hlavních rolí a to v případě Andrewa a Johna. Andrew mě do té role vůbec nesednul a ani tu chemii mezi ním a Carol jsem moc nepostřehla, ale s Johnem to bylo něco úplně jiného, tam jsem jim fandila od úplného začátku a od Johnovy proměny jsem byla ztracená duše. Tudíž jsem jen velmi těžko soucítila s Carol, která od malička neměla rozhodně na růžích ustláno a zpočátku jsem jí i litovala, než zcela vypočítavě využila Johna, nesmělého, naivního a dobrosrdečného chlapa k tomu, aby se nejen pomstila Andrewovi, ale dostala se i z dluhů, které po své smrti zanechal její otec. Ale na druhou stranu je známou pravdou, že rozpolcená a zoufalá je duše člověka, zmítaného nenaplněnou láskou.......(4.8.2014)

 • rikitiki
  **

  Motivy z románu Na větrné hůrce od Emily Brontëové přenesla trojdílná minisérie z viktoriánské doby do současnosti. Ty hlavní zachovala, i když v pozměněné podobě: osudová láska, temperamentní zničující povahy, nepřiznané otcovství, nenávist mezi členy rodiny, sňatek kvůli zajištění a nikoliv kvůli citu atd. ______Velkým mínusem ale bylo propojení charakteru drsného Heathcliffa a nepoddajně vášnivé Kathrin do jediné osoby - silné, svéhlavé a nikdy se nevzdávající Carol. Tím pádem na jejího osudového muže Andrewa už moc nezbylo a je vykreslený jako poddajná, ubulená chudinka, co se neumí o nic poprat, dokonce ani pohádat, takže je s velkým podivem, proč o něj Carol vůbec stojí. I vzhledově je to bledolící mladíček, co se na farmu vůbec nehodí. Ústřední pár se k sobě nehodí povahou, vzhledem ani směřováním, mezi herci nepanuje žádná chemie. Mnohem víc vzrušující je na plátně vztah a napětí mezi Carol a Johnem, který by měl být její pragmatickou volbou, ale nejsem dle komentářů zde jediná, kdo si myslí, že se k ní prostě hodí víc. A vztahu mezi nimi věřím mnohem víc, než tomu proklamovanému s Andrewovi. Navíc herecký představitel Johna, Richard Armitage, se svým přitažlivým temným vzhledem dost podobá původnímu Heathcliffovi, takže on je pro mě jasná volba. ___ Nevhodné obsazení hlavních herců a nesnesitelně rozbředlé finále, které se ke snímku vůbec nehodilo, srazilo mé hodnocení.(21.11.2015)

 • Lucinek
  ****

  Snímek se velmi vydařil a odkláním se od některých názorů, které vyvracely opravdovost vztahu mezi Carol a Andrewem. Já jsem jim tu obrovskou lásku věřila a těžko říct, komu v tom složitém pletenci vášní fandit. Nemůžeme odsoudit ani jednu postavu. Soundtrack nebyl špičkový, ale nevadil a nerušil. Odkoukala jsem všechny tři díly najednou. Byla to opravdu strhující podívaná.(24.12.2014)

 • Hacune
  ****

  Jako u drtivé většiny filmů od BBC je jen málo, co by se dalo tomuto snímku vytknout. V tomto případě mohu jen složit poklonu Sarah Smart, v jejíž Carol se úžasným způsobem snoubí živelnost Cathy a temnota Heathcliffa, zatímco na chudáka Andrewa je spíše žalostný pohled a musíte se celou dobu ptát, co na něm ksakru vidí (a to i přes to, že dojmem největšího chudáka měl zřejmě působit John). Vedlejší postavy pak dokreslují jejich charaktery a na pozadí tak vysvětlují další jednání a činy. Krom (omlouvám se za takové označení, ale nemohu jinak) otřesného soundtracku, velmi zdařilé drama, při němž tři hodiny uplynuly jako voda (nemluvě o odvádění mé pozornosti při učení).(7.1.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace