poster

Chaplin se žení

 • anglický

  A Jitney Elopement

Krátkometrážní / Komedie

USA, 1915, 26 min

Režie:

Charlie Chaplin

Scénář:

Charlie Chaplin

Střih:

Charlie Chaplin
(další profese)
 • Autogram
  ***

  Groteska s príbehom a trochu jemnejšími gagmi, ako bolo zvykom predtým. Názov je preložený celkom zle, nikto sa tam nežení, ide len o únos dcéry pred nechceným ženíchom. Niektoré scény sú zbytočne naťahované, vrátane automobilovej naháňačky, ale tá je viackrát točená aj v rýchlosti priamo z idúceho auta, čo asi nebolo celkom jednoduché. Páči sa mi, ako sa všetci vždy pekne zoradia do záberu statickej kamery, hoci je to napríklad pri stole absolútne nepohodlné.(30.8.2018)

 • filmmovier
  ****

  Strašidelně stará groteska s klasickou zápletkou Chaplinových filmů, která má všechny příklade typické grotesky, protože tohle opravdu je klasická a typická groteska. První polovina, kdy se Charlie vydává za hraběte je vcelku originální a má spoustu nápadů, ale v té druhé to začne - honičky klasické i automobilové (a ta je opravdu výborně natočená), kopance,urážky, zběsilé tempo a i po sto letech skvěle fungující humor. A ta automobilová honička je vážně skvělá! Já jsem se bavil, ale z Chaplinových filmů je to zatím nejslabší, jaký jsem viděl. A vůbec to není stářím toho filmu. Každopádně mi to nezabrání hodit tomu pěkných 80%, ten film si to opravdu zaslouží. Skvost.(28.1.2016)

 • eraserhead666
  ****

  Scény, kdy se Chaplin snaží vydávat za někoho/něco kým/čím není, mu jdou prostě nejlépe a já se u nich vždy pořádně bavím. Zde se jednu třetinu grotesky vydává za hraběte a je fakt k sežrání. Kromě tohoto groteska obsahuje ještě dvě věci, pro něž stojí za to do ní jít - Edně to tady neobyčejně sluší a na závěr se odehraje nejstarší filmová automobilová honička, co jsem kdy viděl.(11.3.2010)

 • Iggy
  ***

  Pokud byste někomu chtěli pustit co nejtypičtější grotesku, pak vyberte Chaplin se žení. Je v ní prostě všechno: láska s překážkami, typická chaplinovská rvačka, hloupí poldové, parádní automobilová honička, ale i několik inteligentních gagů (Charlie předstírající hraběte a následné stolování), i závěrečné „Pravá láska vítězí!“ I když Chaplin, Keaton, Lloyd a mnozí další později natočili spoustu lepších a propracovanějších filmů, tak já si klasickou grotesku představuju přesně takhle.(27.3.2008)

 • tomtomtoma
  ***

  Vtipná a zábavná groteska o falešném ženichovi. Ale, co má Charlie dělat, když jsou s Ednou spolu zamilovaní a její otec (Ernest Van Pelt) jí chce provdat za skutečného hraběte(Leo White). Ale samozřejmě všechno praskne a Chrlie s Ednou musí utíkat. Automobilová honička, kdy otec s pravým hrabětem pronásledují zamilovaný pár je vynikající.(24.10.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace