Mladá Milly je poslána z roku 2084 do roku 2002, aby zabila mimozemského vetřelce, který rozpoutá válku, která zničí lidstvo. Připlete se do cesty Mijamotovi, který už několik let jde po mafiánovi Mizogučim. Ten obchoduje s orgány malých dětí a má na svědomí smrt Mijamotova kamaráda. Ač nerad, tak jej Milly přinutí ke spolupráci. Když však má dojít k vše ukončujícímu výstřelu, Milly si uvědomí, že válku rozpoutali sami lidé, kteří malého mimozemšťana odmítli vrátit mateřské lodi. Milly s Mijamotem se rozhodnou vrátit jej za každou cenu. Mijamoto má o důvod víc, když zjistí, že mimozemšťana unesl Mizogučin, který cítí, že by z únosu a případné války mohl mít finanční prospěch. (Isherwood)

eagle-eye

S tímto dílkem jsem měl docela problém, ale za pěkné akční sekvence a hlavního hrdinu nakonec s odřenými uši za tři... ()

cab

Paskvil v nemz je zakompovano nekolik jiz natocenych snimku. Na misto vtipnych narazek nebo drzych odkazu, pusobi cela koncepce trapne a zbytecne. 40% ()

Tadzi

Takhle nějak si představuju opravdu zábavnej sci-fi akční film... No a ten závěr je šílenej, ale fakt zajímavej - asi dvakrát sem si myslel "teď už musí bejt přece konec, to by bylo trapný, kdyby nebyl konec" a on nejenže konec nebyl, ale navíc to ani nebylo trapný, že nebyl... :) ()

listr

Příběh o navrácení se zpět v čase, aby se tím zabránilo katastrofě už tu byl. Válka s mimozemskejma šmejdama taky. Uhýbání kulkám už se taky vidělo. Zastavování času taky, ale neviděl jsem to nikdy tak pěkně všechno pohromadě. Všechno tohle s tohoto filmu dělá pěkně divokou podívanou. A to nemluvě o závěrečném střetnutí připomínajícím závěr Propasti. Fakt je to super jízda. Moc mě potěšil i "překvapivý" závěr- svou překombinovaností. Zase takovej malej Japonskej úlet. ()

MkSallam

Efektní vykrádačka všeho možného, zabalená do nabušeného cool vizuálu. Samotná zápletka je na solidní úrovni a nabízí prostor pro hromadu akce a sci-fi vychytávky. Škoda jen poněkud zdlouhavého konce, který svou romantickou naivností unudí půlku publika k smrti. 6/10 ()

memoman

Japonská akční sci-fi v hollywoodském stylu o cestování v čase,s mimozemštany,spoustou výbuchů a střílení,na které je ovšem vidět,že nestála 100 miliónů dolarů.Nic proti tomu,ale k úplné dokonalosti tomu něco chybí. ()

Chevees

Už to tady psalo hodně lidí předemnou - tento film je zajímavou směsicí (rozuměj vykrádačkou) Terminátora, ET mimozemšťana, Návratu do budoucnosti, Matrixu, Dnu nezávislosti a já nevím čeho ještě oděného do hávu japonského anime, ale kupodivu se na to dá dívat... :) ()

Badel

Nudná slátanina, asijsky prkenný herecký výkony. Béčka bejvaj aspoň zábavný, když už se nemusej mazat s chytrým scénářem, ale tohle je nuda. ()

KoleckoR

Ucházející sc-fi z japonské produkce. Třeba se mě to zdálo, ale scéna, kdy navracejí malého mimozemšťana ke svým, mě připoměla podobnou scénu z filmu Gappa. Tam nešlo o ufouny, ale prehistorické ještěry... Triky byly taky obstojné, třeba proměna maskovaného Boeingu na mimozemskou loď. Konec už ale zbytečně natáhli o dobrých 10 minut, na ropné plošině to mělo skončit. ()

Kolssteyn

Ryze asiatsky pojatý film s nádechem sci-fi - comics? Přirovnávat jej k některým hollywoodským klasikám poukazuje jen na omezený záběr spektra některých uživatelů, kteří musí mít nějaká srovnání za každou cenu a holt jiná než "slabikářová" jim paměť nedovolí vzpomenout. ()

MickeyStuma

V nedaleké budoucnosti dojde k invazi mimozemšťanů ve snaze vyhladit lidskou rasu. A tak  z budoucnosti přicestuje mladá dívka, aby tomu včas zabránila. Japonská směs sci-fi a akce, v mnohých scénách připomínající známý 'manga komiks', se snaží seč může, avšak přesto má problém pevně držet pohromadě. Námětově se nejedná o nic originálního. Snaha napodobit hollywoodské trháky je víc než znatelná, takže můžeme vidět doslova do očí bijící odkazy na snímky 'Matrix', 'Terminátor', E.T. Mimozemšťan, Den nezávislosti, a mnohé další.  Děj už tak plnohodnotný není, takže se velice často stává, že to v rámci vývoje děje dosti zaskřípe. Nejvíce zabolí vynucování vztahu mezi hlavními představiteli, tedy dívkou Milly a zabijákem Miyamotou, který jí pomáhá. Když dívka velmi často vyznívá jako otravné dítě, nemůže to prostě fungovat. Příběh je vůbec málo promyšlený a patřičně scenáristiky zpracovaný. Co má správně vyznít, nevyzní a co má být, prostě není. A tak ani citová stránka věci nedokáže navodit tu správnou atmosféru. Jedná se tedy o japonský sci-fi zářez nevalné kvality, který ve snaze být něčím naprosto ztrácí veškerý svůj um. ()

Barak

Po grafické stránce to bylo v klidu, ale při soubojích značně nedobrá kamera. Když už to odkoukali od Matrixe - bullet-time, rychlá akce.... -, tak to aspoň mohli udělat líp. Taky by si mohli odpustit několik zbytečných keců a přidat navíc nějaké ty hlášky, kterých bylo pomálu. A když už jsme u toho, tak taky zkrátit ten závěrečný dovětek (potom, co mimozemšťan odletí), protože je moc dlouhý - ale já taky nevím, jak jinak by se to dalo udělat.. ()

Cruchot

Tak hloupoučký film člověk jen tak neuvidí. Pokud by to vše bylo bráno v nadsázce, budiž. Jako sci-fi komedii bych tohle zkousnul, ale tvůrci to celé i přes rádobyvtipné pošťuchování obou hlavních postav berou hrozně vážně. Námět vykrádá všechno možné, ale mohl by se na něm postavit slušný příběh. Ovšem to by musel být úplně jinak vyprávěný. Takhle film působí jako nechtěná parodie sebe sama. Což je škoda už jen kvůli dvojici sympatických ústředních postav, zajímavé výpravě, kameře i vcelku propracovaným akčním sekvencím. Pokud by člověk nevnímal děj, tak se na to opravdu hezky kouká. Ale to je na téměř dvě hodiny snímku málo. ()

Skleni

To prečo ho mnohý nazývajú kópiou matrixu, terminatora a iných akčných titulov je aj hlavný dôvod prečo je tento film pozritelný, ale zároveň nijako vás neohromí. Až by mal trochu viac prostriedkov na techniku tento film, tak by to bol možno zaujímavejší výsledok. Ale i napriek tomu je to proste akčná nakladačka. A to že kopíruje mnohé staršie tituly je dosť zjavné, al to mu dodáva akčnosť a takú nejakú patinu a zároveň uberá strašne na originalite. Ale ak chcete vytvoriť film, ktorý sa bude pozerať aj napriek všetkému možnému a navyše chcete vytvoriť dielo, ktoré bude ako sa hovorí ppči!.. tak potom musíte kopírovať! 60% ()

Solly

Asi se tomu dá vitknout lecos, ale je to super zábava. Myslím že u takových filmů jde předeším o to! ()

E lan

Mírně nadprůměrná sci-fi japonského ražení. Pro některé asi klasikou, pro nevyznavače japonských filmů nic významného. Přesto se na to dobře dívá, navíc herci vypadají tak nějak "evropsky":-) ()

zberatel

Sice v traileru boli vsetky akcne sceny uz ukazane a potom bola len vypln bola to celkom dobra odychovka. Vykradacka matrixu a m:i-2 mi vytiahla usmev na tvari a ten maly mimozenstan bol celkom podareny. ()

Sykon

Až ve chvíli, kdy jsem se na tento film začal dívat, jsem si uvědomil že už jsem ho vlastně kdysi dávno viděl. Sice sám už ani nevím, jak jsem se k němu před mnoha a mnoha (možná ne tak mnoha, tak starý nejsem ani já, ani film) lety dostal, ale tím pádem se řadí k prvním seznámením s japonskou tvorbou a dostává plusové body za nostalgii. Dalším pozitivem jsou akční scény, i když je bullet time dnes už trochu okoukaný, pokud se použije s mírou, je stále stejně cool. Zajímavé bylo taky sledovat E.T. v bitevních robooblečcích rasící poslední zbytky lidstva v Tibetu. A tím zřejmě chvála končí. Hlavní hrdinové jsou vcelku sympatičtí, ale to se od zachránců světa tak trochu očekává, záporák je natolik magor, že to jsem tak úplně nečekal a příběh je jak přes kopírák z některého amerického studia a originalitou moc neoplývá. Dívat se na Returnera dá a jestli na něj za nějakých sedm osm let narazím znova, klidně se na něj podívám potřetí, ale sám to do té doby hledat nebudu. ()