Mladá Milly je poslána z roku 2084 do roku 2002, aby zabila mimozemského vetřelce, který rozpoutá válku, která zničí lidstvo. Připlete se do cesty Mijamotovi, který už několik let jde po mafiánovi Mizogučim. Ten obchoduje s orgány malých dětí a má na svědomí smrt Mijamotova kamaráda. Ač nerad, tak jej Milly přinutí ke spolupráci. Když však má dojít k vše ukončujícímu výstřelu, Milly si uvědomí, že válku rozpoutali sami lidé, kteří malého mimozemšťana odmítli vrátit mateřské lodi. Milly s Mijamotem se rozhodnou vrátit jej za každou cenu. Mijamoto má o důvod víc, když zjistí, že mimozemšťana unesl Mizogučin, který cítí, že by z únosu a případné války mohl mít finanční prospěch. (Isherwood)

penegal

Fajn film. Japonci si sice pod dobrým hereckým výkonem představují asi něco jiného než já, ale byl to zajímavý nápad, dobré zpracování a herecké výkony aspoň slušné. ()

Naby

Spousta zajimavych efektu. Prumerny pribeh se zajimavou sci.fi zapletkou. Pokud mate radi sci-fi, urcite se vam to bude libit. 3,4* jede ale na kvalitni 3*. PS: Rozchodně jde o lehce nadprůměrný film a vašim zvukovodům se určitě bude japonština libit ;-). ()

numan

Zachraňte E.T.ho, jinak jeho bratři rozmasakrujou Zemi! Yamazaki musel vidět Matrix nejmíň padesátkrát, takže solidně okopčil nejen Neův kožený kabát, ale i balet mezi kulkami. Pozoruhodné je, že na rozdíl od jeho o 8 let novějšího opusu s vesmírnou lodí Yamato se na Returnera dá koukat, je totiž i přes své epigonství a až dětinskou naivitu docela šmrncovní a nudí jen místy. ()

draxxi

Neni to spatny, je to proste japonsky. Japonsky divny... No ale vlastne docela fajn pohadka s celkem sympatickyma hrdinama a debilne odpornym zaporakem... 19/3/2020 65% ()

plissken

Tak tenhle sci-fi paskvil všeho možnýho mi moc nesed. Pár dobrejch nápadů, ale jinak to byla pěkná blbost. Kdyby tomu dali víc nadhledu, nepárali se s tim a přidali pořádnej humor, mohla to bejt výborná parodie ()

vlastar

Musím uznat, že takovýhle remix žánrů jsem už dlouho neviděl. Zajímavé efekty, zajímavý herci a zajímavý děj dávají filmu pěknou šťávu přikořeněnou humorem. ()

janda25r

Tak tento snímek jsem si půjčil před pár lety ve videopůjčovně a velice mě nadchnul a je to fakt dobrý snímek který by měli vidět všichni . Všem doporučuji - krásný děj i mladá herečka která je fascinující, pěkné efekty prostě nádhera Happykubas Detail pro tebe - víš jak se ti na konci zdálo, že jeden z hlavních hrdinů zemře, ale měl onu "železnou deštičku", do které se kulka s naivní přesností trefila a ty si to nepochopil?!?!? Tak mrkni na 40. minutu filmu a uvidíš, že ta holka mu dává podle fotky tu destičku do kapsy a víš proč, protože to není ta holka co zrovna leží na gauči!! je z FUTURE. Dokonalý časový paradox ()

RADX1

Film je plný akce, humoru, emocí a relativně nečekaných zvratů. Hodně mne překvapil. Vlastně je to jeden z mých nejoblíbenějších z tohoto stylu. Už jen když si vzpomenu na zloducha (Goro Kishitani), hned se usmívám. Ano spousta lidí tu píše o vykrádačce. Např. "zpomalovačky" okopírované v Matrixu - jen si teď nevzpomínám kde v Matrixu Neo mačkal čudlik od zařízení na dilataci času. A právě o tom to dílko je. Yamazaki si vzal ingredience z mnoha jiných známých kousků, ale nakonec z toho dokázal uvařit něco co tu nebylo a dle mého opravdu zajímavého - určitě to nelze považovat za nic špatného ba naopak je to svým způsobem originální. Závěrem DOPORUČUJI každému milovníkovi ryze akčních filmů. A výrazně NEDOPORUČUJI se dívat na provedení v českém dabingu - ten zkazil co se dalo - hlášky a intonace jsou nezbytným kořením tohoto dílka a naši dabéři zde působí jak leklé ryby. Ten kontrast se dá přirovnat k normálnímu českému dabingu v.s. jednohlasý/simultánní dabing známý např. z filmu Slunce seno a pár facek. Hvězdičku navíc dávám jako protest proti nízkému hodnocení především těch co to viděli v CZ dabingu. :) ()