Geriho hra

Jan Pinkava

Scénář:

Jan Pinkava

Bob Peterson

Stárnoucí dědula jménem Geri hraje v parku sám se sebou celodenní šachovou partii. Začne ho však porážet jeho čilejší soupeř. Když už je hra téměř u konce, Gerimu se podaří otočit skóre ve svůj prospěch. (HBO Europe)

Sintiroma

Absolutne unikatni a velmi chytre...Ani me na me stredni skole neucili o nejakem panu Pinkavovi a ja predpokladam ze to je cechoslovak,ted ale vim kdo to je...a nezapomenu na to.. ()

OK11

Jsem rád, že tento krátkometrážní film dokazuje svým oceněním, že "amíci" mají také smysl pro humor :). Už jsem si myslel, že náš krásný český humor nebude nikdy doceněn. Geri´s game je pecka ;). ()

Julius

Krásne spracované, krásne zrežírované. Vždy si rád pozriem tento animák, tak krátky a tak zábavný. Škoda, že z toho nie je celý film, určite by to bola pecka. Stálo by za to, keby sa na to Pixar zameral. ()

Bohulib

Jako šachista musím strhnout půl hvězdičky (zaokrouhluji nahoru) za šachové chyby na začátku partie, kdy jednotlivé tahy navazují na sebe. Např. figurka stojí jinde, než v předchozím záběru, přičemž mezi záběry neproběhl žádný tah, v jednom okamžiku má černý dva bělopolné střelce a pod. Na celkovém vyznění filmu to nic nemění, ale myslím, že se to dalo ohlídat. ()

drozd

Kratičké, ale naprosto efektní. Když si uvědomím, že ten film byl původně jen zkouškou nových počítačových animačních technik. Nakonec ho ty čtyři minuty stály dva roky života, ale výsledek je geniální. ()

TommmyT

Velice povedený filmeček. Scénář i animace na jedničku, Oscar zasloužený. Doufám, že o Janu Pinkavovi ještě uslyšíme. Pět hvězdiček za to, že by tento krátký filmeček snad již lépe ani udělat nešel. ()

dawexx

Potěší především režie Čecha Jana Pinkavy. A navíc je to celé hrozně hezky zpracováno, obzvláště Geriho mimika je perfektně vyvedená. ()

Saprofag

Pěkný, ale na prostoru 5 minut mě to nemůže emocionálně sejmout jako jiný věci. Je to ale opravdu dobrý. Nemůžu ale výš jak velmi silné 3 stříkačky!!! ()

TadashiCZ

Nádherný nápad, vtip i pointa. Podle mě snad nejlepší kraťas od Pixaru ještě s Luxo Jr. A není to kvůli původu režiséra/scénáristy. ()

Disney utahuje opasek

Disney utahuje opasek

04.12.2006

Pět měsíců po tom, co Walt Disney Company vyhodilo dvacet procent personálu pracujícího na hraných filmech, se na řadu dostává i jeho animátorské oddělení z Burbanku. Walt Disney Animations, které… (více)