Afrika expres

Africký expres

Africa Express

Dobrodružný

Itálie / Západní Německo, 1975, 98 min

Nesourodá dvojka střílí, miluje, hrdinně se vrhá do boje.. Milá komedie a ta opička tomu dává grády... :-))(6.4.2011)

• Dragonlanc

Dobrodružná komédia s Ursulou Andress v štýle Bud Spencera a Terrence Hilla.(6.4.2010)

Dnes se nebudu zaobírat významným datem, ačkoli je tento den možná ještě výjimečnější, nežli den předchozí, ale veškerou svou pozornost věnuji bez zbytečného odkladu komentáři k tomuto snímku. Zprvu jsem si myslil, věřím, že ne sám, že se jedná o sequel, tedy pokračování včerejšího Safari Expres, ale tato myšlenka byla zbourána hned úvodní karetní scénou, a tak jsem si říkal, že to bude prequel, leč i to bylo během několika okamžiků shrnuto ze stolu logiky, abych nakonec zjistil, že, ač ve filmu hrají stejní herci, je tento film vlastně úplně jiným počinem nemajícím s původním nic společné. To samozřejmě vůbec nevadí, ba naopak, dokonce bych uvedl, že volné pokračování, mohu-li tak o tom mluvit, je svižnější, vtipnější a celistvější, takže nemá smysl přemýšlet, zda tři puntíky udělit či nikoli. Ursulka Andressová je znovu kočka jako řemen.(6.7.2012)

Dobrodružná komedie z prostředí Afriky, která pobaví, potěší a pří sledování se dá dobře odpočinout. Pohledný mladík vlastnící opici v džínách a s pruhovaným tričkem, krásná žena a padouši, a k tomu všemu špionážní téma. Kombinace slibující zábavu i akce. A Africký vzduch vane všude kolem. Děj filmu je přehledný a hlavně nijak nenáročný, takže je vhodný i pro děti. V 70. letech vzniklo mnoho takových snímků, a tento rozhodně patří mezi ty kvalitní. Pozor: Byť to tak vypadá, ze snímkem 'Safary expres' nemá nic společného. I když tyto dva filmy spoje stejný herecký ansámbl a jméno hlavní postavy, jedná se o zcela rozdílné příběhy. Ursula Andress pokaždé hraje někoho jiného. Smysl takového počinu budiž záhadou.(30.10.2013)

• majo25

Taká akčno-dobrodružná blbôstka, ktorá nemá ďaleko od komédie. Čo je aj je najväčším kameňom úrazu, ale ani príliš voľné spracovanie veľmi nezaostáva. Pästné súboje sú tu v štýle ala Spencer&Hill, a to aj v prípade ženských. Ešte tu máme iritujúcu opicu a po čase iritujúcu jednu a tú istú nosnú melódiu. Potešil aspoň Jack Palance v tradičnej záporáckej roli.(21.9.2016)