Epizody(159)

Tento francouzský sitcom volně navazuje na úspěšný seriál Helena a její chlapci. Studentská parta se rozhodne bydlet společně a pronajmou si dům. Stěhování je hned dvojí, neboť kluci navíc musejí vyměnit milovanou garáž za jinou zkušebnu. Vedlejší postavy (Bruno, Taxi, Fabrice) bez vysvětlení zmizí, hlavní členové party ale zůstávají. Tentokrát však Helena není ústřední postavou, vyskytuje se pouze v několika epizodách na začátku a uprostřed seriálu, neboť její představitelka Hélène Rolles se rozhodla více se věnovat pěvecké kariéře. V seriálu byl její odchod vyřešen tím, že Helena odletěla do Austrálie starat se o nemocnou babičku. Změny nastanou i u ostatních postav, např. Adéla se s Lindinou pomocí stane manekýnkou a začne si říkat Manuela. O vtipné situace není ani tentokrát nouze, zejména díky temperamentu Loly a Josého. Po 159 epizodách bylo natáčení ukončeno a následoval další, rovněž přímo navazující seriál Les Vacances de l'amour. (Kri-kri)

Recenze uživatele Kri-kri k tomuto seriálu (71)

Uhranutí (1995) (E20)

Lola si vzala do hlavy, že v domě je nějaký démon, který je uhranul. Její podezření ještě zesílí, když se na ni Sebastián několikrát rozzlobí. Poprvé když ho polila horkým kafem a pak když zavadila o kytaru. Rozhodne se proto nastudovat haldu knih o uhranutí, začarovaných domech a tajné magii. Doma pak hledá panenku se špendlíky a k dovršení všeho si povolá velmi pochybného mága Admunsena na odstranění uhranutí. A tenhle šašek vypadá snad ještě vyšinutěji, než brazilský čaroděj Kirgana z 276. dílu Heleny. Když Lola zhasne, pokusí se políbit Benediktu, Adéla ho velmi rychle vyprovodí. José promluví s Benediktou a dohodnou se, že ho v domě nechá bydlet jako kamaráda. Docela vtipný díl, i když zápletka s uhranutím už tu byla a jen o pár dílů dřív. 95% ()

Kajícník (1995) (E21)

José i Lola po ránu absolvují nechtěnou koupel.:) José pro své chvástání, jak opět získá Benediktu a Lola že znovu vyrukovala s historkou o démonovi, který uhranul jejich dům. José se ovšem přepočítal, ani kytice po ránu, ani prsten, jenž koupil za prodané auto Benediktu neobměkčily. Lola měla větší štěstí, tedy alespoň si to myslela. V kavárně totiž po delší době natrefila na Natáliina bratra Manuela a hned se mu svěřila se svým problémem. On jí nabídl, že si o očarovaném domě promluví s vedoucím mistrem organizace, jejíž je členem. 95% ()

Šťastný den (1995) (E22)

Lola hned od rána telefonuje s Manuelem o začarovaném domě. Adély je líto Josého, ale Benedikta mu stále nehodlá odpustit. Při obědě Benedikta natrefí na asistenta produkce nového televizního pořadu a když se o chvíli později znovu setkají ve fitcentru, Bene s ním jde na večeři. Mezitím José vrátil prsten za vyšší sumu, než za kolik ho koupil a navíc bude mít auto opravené zdarma. Za utržený zisk hodlá pozvat Benediktu do restaurace, ale ta už má jiný program. Manu přivedl za Lolou svého mistra a ten ihned začal s manipulací. 95% ()

Chiméry (1995) (E23)

Tento díl sice nevyniká ve vtipnosti, přesto je dějově docela zajímavý. Řeší se v něm problematika sekt a jejich manipulace v získání nových oveček. Manu, bratr Natálie se po dlouhé době objeví a spolu s velkým mistrem se snaží Lolu zavléct do jejich sekty a přesvědčit ji, že jedině její duševní schopnosti jim pomůžou spasit lidstvo. Naštěstí mu v tom José a Mikuláš zabrání a při této příležitosti Benedikta Josému odpustí jeho nedávné zálety. Taky zde padne vtipné, i když poněkud šovinistické pořekadlo "Ženu bijte každý den. Nebudete-li vědět proč, to nic, ona to bude vědět.":) Jedna z mých nejoblíbenějších epizod a proto uděluji plný počet 100%. ()

Štěstí pro všechny (1995) (E24)

Benedikta Josému odpustila a on namísto aby ukázal trochu pokory se chvástal, jak je neodolatelný. Není divu, že Mikuláš se Sebastiánem už toho měli po krk a na Josém vyzkoušeli Archimédův zákon v praxi.:) Přesto José neztratil náladu a rozhodl se, že když se všechno srovnalo, najde nějakou holku i pro Oliviera. V posilovně se mu zrovna nedařilo, neboť dívka byla cizinka a v kavárně se zas nechal zmlátit od jednoho hromotluka. Velmi vtipné mi přišlo to trumfování v milostných vyznáních. José k Bene "Můj oceáne něhy." Sebastián Lole "Ty můj vesmíre krásy." A pak José k Bene "Ty moje malá galaxie.":)) 100% ()

Malý básník (1995) (E25)

Docela vtipný díl. José se zotavuje po nakládačce, kterou mu uštědřil jeden hromotluk, neboť José balil jeho holku. Problém nastal, když vyšlo najevo, že ten ranař je synem pana Bortota, majitele domu, kde studentská parta bydlí. Majitel zrovna přišel na kontrolu a v domě se stavil i jeho syn, čímž se logicky vše provalilo. Bortot zuřil, Josého považoval za chuligána, ale holky nakonec situaci urovnaly. Co mi ale není moc jasné, proč se opět scénárista strefoval do harmonikářů? Nebylo to poprvé, jednu nebo dvě narážky na harmonikáře jsem totiž zaznamenal i v předchozím seriálu. Jako by snad hru na harmoniku ve Francii považovali za méně důstojnou, než hru na jiné nástroje. Každopádně kvůli tomu nesnížím hodnocení, opět jasných 5 * a 100%. ()

Shledání (1995) (E26)

Po několika skvělých a vtipných epizodách následuje tato, jenž humorem ani originalitou zrovna neoplývá. Po nějaké době se vrací Linda, nastěhuje se k ostatním do domu a až do konce seriálu bude jednou z hlavních rolí. Linda nepatří k mým oblíbeným postavám a tentokrát je tu víceméně jako náhrada za Helenu. Nelíbí se mi, že Linda začala flirtovat s Olivierem, i když on to s ní myslel vážně, kdežto ona do něj zamilovaná nebyla a dávala mu tím falešnou naději. Lolino žárlení, že by jí Linda mohla znovu svést Sebastiána mě příliš nebavilo. Poměrně vtipná scéna, když kluci připravují snídani. Tentokrát je těch 5 * opravdu velmi slabých. 85% ()

Povolávací rozkaz (1995) (E27)

Linda bere Adélu do agentury, aby si vyzkoušela, zda by se mohla stát manekýnkou, kluci zatím připravují snídani. Kryštof se snaží motivovat Oliviera, aby se pokusil štěstí s Lindou, ten zprvu váhá, ale nakonec na to přistoupí, Linda se mu líbí. Adéla má štěstí, nejen že ji v agentuře přijali, ale rovnou ji nabídli smlouvu na celý měsíc dělat fotky v Acapulcu v Mexiku. Adéla si také zvolí nové jméno Manuela. Večer během oslavy Adéla promluví s Kryštofem, tomu dojde, že nemá cenu se upínat ke snu, který se nikdy neuskuteční. V nejlepším si Lola vzpomene na doporučený dopis, který přišel již před týdnem pro Sebastiána. Šťastná oslava se pro Lolu rázem stane rozlučkovou, Sebastián totiž odjíždí na vojnu. Tato epizoda není ničím výjimečná ani vtipná. 85% ()

Samota (1995) (E28)

Lola má za sebou první noc bez Sebastiána, který odjel na vojnu do Montaubanu a Adéla odlétá fotit do Mexika. Olivier se zamiloval do Lindy, z čehož má Lola náramnou radost. Kapela je nyní bez baskytaristy, Olivier navrhne kamaráda Alexe, s nímž kdysi studoval. Lindu a Benediktu v kavárně balí jakýsi kluk. Když už jsou na odchodu, pokusí se zlákat je tvrzením, že je muzikant, Benedikta ale odvětí, že už své muzikanty mají. Když pak Olivier představí Alexe, dívky v něm poznají kluka z kavárny. Nejvtipnější v této epizodě je debata kluků: "Kdyby o vás natočili film, byl by to trhák." "A kdyby tebe dali do filmu, tak by byl mládeži nepřístupný.":) A nebo: "Co si počneme bez basáka?" "Můžu hrát basy na synťáku." "No výborně a místo bicích postavíme metronom.":) 95% ()

Taroty (1995) (E29)

Lola se rozhodne v kavárně napsat dopis Sebastiánovi, ale všimne si, jak u vedlejšího stolu dívka jménem Corinne vykládá karty kamarádce. Lolu to zaujme a nechá si také vyložit karty. I po opětovném výkladu ji vyjde, že Sebastiána podvede s jiným klukem. Alex se chlapcům pochlubí, že chodí naráz s pěti dívkami a schůzky s nimi si zapisuje do elektronického záznamníku. Jakmile Lola spatří Alexe, vsugeruje si, že právě s ním Sebastiána podvede. Pozve Coco na další výklad domů, ta svěří Lole, že má věrného přítele. Linda a Benedikta Lole přiznají, že Alex už má pět holek, že by ona byla šestou. Večer se Alex před ostatními střetne s Coco, čímž vyjde najevo, že je jednou z jeho přítelkyň. Lolu to přesvědčí o nevěrohodnosti Corinniných výkladů. 90% ()

Unáhlené rozhodnutí (1995) (E30)

Lola se rozhodla přihlásit do armády, aby byla se Sebastiánem. Dala do toho veškou energii - začla hned po ránu cvičit, učit se na náborové zkoušky, udělala si testy inteligence a dokonce do fitcentra přišla ve vojenské uniformě. Měla v plánu zakoketovat s důstojníkem, aby ji přiřadili do kasáren k Sebastiánovi. Nakonec ji přijali, jenže si pořádně nepřečetla smlouvu a podepsala rok v Německu. Mezitím se Alexovi porouchal elektronický záznamník a on ztratil přehled o schůzkách se všemi svými dívkami. Naštěstí si záznamník nechal rychle opravit, ale Kryštof a Olivier dostali kázání od Fabienne ohledně řízení bez řidičáku.:) Velmi vtipná epizoda. 100% ()

Na cestě do Německa (1995) (E31)

Lola opět špekulovala, tentokrát se mermomocí chtěla dostat na vojnu za Sebastiánem a proto se přihlásila do pomocných armádních jednotek, ovšem ve smlouvě přehlédla důležitý fakt, že v Německu!:)) Jak kvůli tomu šílela, dokonce se chtěla utopit v bazénu. A ty její hlášky nemají chybu "To je příšerný poslat holku jako jsem já do Gulagu, vždyť já tam zmrznu!":) A nebo když se učila domluvit se německy. "Jak se řekne mám hlad? "Ich habe Hunger" "To si pamatuje..." "Protože mi to připomíná hamburger.":) Nakonec neodjela, neboť jeden z důstojníků se nechal obměkčit Lindou a australskými klokany.:) Velmi povedený díl, zasloužených 5 * a 100%. ()

Protilék (1995) (E32)

Velmi vtipná epizoda, v níž je Lola doslova posedlá přitažlivostí k Alexovi a přesto dělá vše proto, aby mu dokázala odolat. Hned ráno na Alexe nečekaně natrefí v pokoji Adély, následně všude sebou nosí fotku Sebastiána a v jednom kuse ji líbá. A když ani to nepomůže, ukradne Alexovi jeho elektronický záznamník a jeho jménem pozve do garáže všechny jeho holky. A ta scéna, kdy se tam všechny čtyři Alexovy milenky nakupí a vrhnou se na něj je geniální.:) Vtipná je i Alexova historka, jak zapomněl vyměnit spodky od Fabienne před rande s Coco. Lola se nakonec svého protijedu dočkala, v závěru epizody se totiž Sebastián nečekaně vrátí z vojny. 100% ()

Kalhoty (1995) (E33)

Sebastián se poněkud brzy, jak je v těchto seriálech zvykem vrátil z vojny a tak je alespoň na začátku dílu o zábavu postaráno. Nejvtipnější je samozřejmě José, který si neodpustil šmírování za dveřmi pokoje Loly a Sebastiána a jak se cpal za Lindou do koupelny.:) Nebo když všichni přinesou Lole a Sebastiánovi vydatnou snídani, José si neodpustí poznámku: "V noci jste měli výdej kalorií a to vás postaví na nohy." Sebastián: "Tak skvěle jsem se dlouho nevyspal." José: "Ty jsi spal? Jsi blázen?":) Pak je to celkem standardní díl, v němž se odehrává následující: Lola obdrží telefonát od jakési Sofie z Montaubanu, že si tam Sebastián zapomněl kalhoty a opět jedná zbrkleji než myslí, hned se mu chce pomstít s Alexem. Po delší době se tu, i když jen krátce objeví Natálie. Za ten vtipný začátek dávám 5 *. 100% ()

Trest (1995) (E34)

Tento díl řadím k těm nejvtipnějším, má hned dvě dějové linky, které se vzájemně propojí. Jednak José předstírá chřipku, aby si mohl v klidu užít s novým objevem a Lola nezvykle ponořená v novinách začne vyšilovat, že se José nakazil legionářskou nemocí. Celý den s tím otravuje a když uvidí Josého s monokly, zburcuje záchranku. Ten však nemá modřiny okolo očí z legionelly, nýbrž od jednoho svalovce, jemuž se nelíbilo, že mu José leze za ženskou. Benediktě namluví, že ho porazilo auto a nechá se od ní namasírovat. Jsou tu i vtipné hlášky "Cos dělal s tou holkou?" "Co asi? Vyšívali jsme spolu.":) Jasných 5 *. 100% ()

Jako bratr a sestra (1995) (E35)

U večeře si všichni pochutnávají na tykvové polévce, jen Lola tvrdí, že drží dietu. Ovšem pozdě v noci, když všichni spí nakluše do kuchyně mlsat jakýsi koláč.:) Přitom zahlédne Josého, jak domů přivedl cizí holku, co stále brečí a opakuje, jak je zamilovaná. Ráno Lola vše poví Lindě a vzápětí se přesvědčí, že se jí to nezdálo, neboť ona dívka spí v pokoji pro hosty. Je si jista, že José s ní Benediktě zahnul. Nakonec ale vyjde najevo, že noční návštěva je Josého sestra Florence, se kterou se rozešel její přítel. Později se Flo nechá balit Kryštofem, což se Josému vůbec nezamlouvá. Docela vtipná epizoda, zvlášť na začátku, jak se José zamotává do situace s jednou jeho volající známou.:) 95% ()

Přelétavé ptáče (1995) (E36)

Flo ráno vlítne do koupelny kluků, kde spatří Sebastiána a Mikuláše jenom v ručníku, z čehož José ztropí scénu a opět skončí ve vaně. Ve zkušebně se Flo motá kolem kluků a vtipkuje na adresu Josého. V kavárně Lola a Bene natrefí na brečícího kluka, který je zjevně v depresi. Lola na něm vyzví, že načapal svoji holku s nejlepším kamarádem, udělal jim scénu a teď ji hledá. Jeho dívka není nikdo jiný než Flo. Tento díl zrovna nepatří k mým nejoblíbenějším, i když zpočátku je to docela sranda. Ovšem jakmile se na scéně objeví chvíli ubrečený, chvíli zas do ruda rozčílený Jean-Alexandre (zřejmě tak trochu schizofrenik), začne to být spíš nuda, i tak slabých 5 *. 85% ()

Chuť do života (1995) (E37)

Jeden z mých nejoblíbenějších dílů. Jednak je poměrně vtipný a pak opět řeší problematiku sekt a jejich vlivu. Na začátku se Lola poštěká s Benediktou, protože na jejího milovaného Apolona kdosi nalepil žvýkačku. A pak se to rozjede, přijde Manu a než stačí něco říct, omdlí. Později přizná, že lidi ze sekty si ho vyčíhali a přinutili ho se k nim vrátit. Několik dnů ho drželi ve sklepě a náhodou se mu podařilo utéct. V týž den José potká na ulici dívku, která ho z nenadání začne líbat a on je z toho celý bez sebe. Aniž by věděl, že jeho nový objev jménem Květa je vábnička nastrčená sektou, domluví si s ní na večer rande. Naštěstí se Manu o oné záhadné Květě rozpovídá, že to ona ho tehdy do sekty zlákala a tak Sebastián s Mikulášem včas zakročí. Velmi povedená epizoda, dávám plný počet 100%. ()

Rušné dopoledne (1995) (E38)

Kluci ještě probírají předchozí večer s Květou, ale José má už jiné starosti. Flo celou noc nespala doma a on kvůli tomu vyšiluje, proto ho opět hodí do vany s vodou. Flo skutečně přišla až ráno a povyprávěla dívkám, co se jí přihodilo. Na večírku začala flirtovat s jedním klukem, on ji pozval na vyjížďku lodí po Seině a tam se na ni vrhl. Flo utekla a cestou ukradla auto. Holky se pak rozhodly rychle auto vrátit, než na to přijde majitel. Kluci měli na starost úklid domu a přitom začali blbnout, José zase skončil ve vaně a na oplátku pak ostatní zlil hadicí.:) 95% ()

Sousedi (1995) (E39)

Chlapci odjeli na třídenní turné a dívky zůstaly samy doma. Nudit se ale nebudou, hned po ránu je začnou otravovat dva sousedi Gaëtan a Míša. Nejprve kvůli špatnému parkování, pak si přijdou půjčit cukr, pozvat je na mejdan a dokonce je i sledují do fitcentra. Dívkám se jich nakonec zželí a pozvou je na večeři. Brzy se ukáže, že ti dva otravové už několik let mají své snoubenky, ke všemu na první pohled vulgární mlátičky a ty si pro ně přijdou k divkám, což spustí ostrou ženskou bitku. "Ty seš blbej, scuknout se takovejma děsnejma ksichtama hliněnejma!" "Byly to holky nebo buldozery?" Docela originální, i když ne moc vtipný díl. 90% ()