Tak tenhle seriál jsem miloval, pamatuju si jak ho dávali na Nově a každý odpoledne jsem na na něho koukal a tehdy jsem si moc přál takhle žít v tomhle seriálu, prostě bydlet ve velkým domě s těmahle lidma Na Rozmary lásky jsem nikdy nezapomněl,málokterej seriál jsem měl tak rád jako tento.(31.8.2010)

• Phillippus

Ona už Helena stála za prt,ale toto už bol naozaj extrém. Výkričník za odpad pre toho blbca Nicolasa.(11.9.2008)

Rozmary lásky jsou volným pokračováním známějšího seriálu Helena a její chlapci. Na českých obrazovkách byl tento seriál vysílán jen krátce, od října do prosince 1997 na Nově. Helena a její přátelé se rozhodnou bydlet společně a pronajmou si dům. V průběhu seriálu dojde k několika zásadním změnám - Helena odjede do Austrálie a brzy nato se rozejde s Mikulášem. Natálie se konečně polepší a začne prožívat lásku s Kryštofem a později s Olivierem. Protože tento seriál nebyl u nás nikdy odvysílán celý (ze 159 dílů jich Nova zakoupila jen prvních 65), mohu hodnotit jen to, jak na mě zapůsobily u nás odvysílané epizody. Rozmary lásky považuji za docela zdařilé pokračování úspěšného seriálu a i když v něm postrádám Johanu a Kristiána (jejich komičnost je nahrazena v charakterech Loly a Josého) a přibylo několik nových postav, na milostných zápletkách ani patřičné dávce humoru to nijak neubírá. Spíš mám dojem, že první polovina Rozmarů je mnohem více nabita humorem i svižnějším dějem, než Helena a její chlapci po odjezdu Johany a Kristiána. Po nějaké době jsem shlédl i u nás nikdy nevysílané díly 66-159 (mimo originál se naštěstí dají sehnat i s ruským rychlodabingem). Do 85. dílu je to skvělá podívaná, ale pak se kvalita o něco zhorší. Přestože se Helena v 73. dílu vrátí a s Mikulášem se usmíří, pár dílů nato spolu odjedou do Austrálie. Aby toho nebylo málo, ve stejné době partu opouští Kryštof, bez vysvětlení zmizí Manu a k dovršení všeho, pár dílů před koncem seriálu Sebastián kvůli nové lásce Aline definitivně opouští Lolu i kapelu. Tyto přemnožené odjezdy hlavních hrdinů druhou polovinu seriálu poněkud degradují, bez nich už to zdaleka není ono. Navíc přicházejí nové postavy, Cynthia a Jimmy, kteří se mi jeví silně nesympaticky. Jediné pozitivum pozdějších dílů je častější výskyt mé oblíbené Natálie a fakt, že se dala dohromady s Olivierem. Mé hodnocení 5* platí pouze pro první polovinu seriálu, od 87. dílu bych dal 4*. Ovšem jen kvůli méně zdařilé druhé půlce, která se beztak na české obrazovky nikdy nedostane nemám chuť seriálu uškodit, takže nechávám plný počet 100%. Zde můžete shlédnout ukázku 1. dílu s českým dabingem: http://www.youtube.com/watch?v=_24lYtgo-Zs(13.12.2006)

• W_Parmalee

Kri-kri: Já to hodnotit nebudu (neviděl jsem), ale z předchozího seriálu jsem pár dílů viděl a proto se ptám, jestli si děláš prdel?! A pokud to myslíš vážně, tak nevím...:-)))(9.2.2009)