Epizody(159)

Tento francouzský sitcom volně navazuje na úspěšný seriál Helena a její chlapci. Studentská parta se rozhodne bydlet společně a pronajmou si dům. Stěhování je hned dvojí, neboť kluci navíc musejí vyměnit milovanou garáž za jinou zkušebnu. Vedlejší postavy (Bruno, Taxi, Fabrice) bez vysvětlení zmizí, hlavní členové party ale zůstávají. Tentokrát však Helena není ústřední postavou, vyskytuje se pouze v několika epizodách na začátku a uprostřed seriálu, neboť její představitelka Hélène Rolles se rozhodla více se věnovat pěvecké kariéře. V seriálu byl její odchod vyřešen tím, že Helena odletěla do Austrálie starat se o nemocnou babičku. Změny nastanou i u ostatních postav, např. Adéla se s Lindinou pomocí stane manekýnkou a začne si říkat Manuela. O vtipné situace není ani tentokrát nouze, zejména díky temperamentu Loly a Josého. Po 159 epizodách bylo natáčení ukončeno a následoval další, rovněž přímo navazující seriál Les Vacances de l'amour. (Kri-kri)

Recenze uživatele Kri-kri k tomuto seriálu (71)

Manekýni (1995) (E40)

Kluci jsou stále na turné a dívky pozvou na snídani dva manekýny, s kterými Linda fotí. Lola a Flo po těch dvou modelech vyloženě šílí a tajně je pozvou na večeři do restaurace. Před Lindou a Benediktou ale předstírají, že jdou k Lolině matce. Nakonec ale Dave a Steve povečeří s Lindou a Benediktou, zatímco Lola a Flo na ně marně čekají u Alfréda. Tato epizoda nepatří k mým nejoblíbenějším, dějově mě zrovna moc nezaujala a i humoru je tentokrát poskrovnu. Snad jen poslední scéna, kdy se Lola a Flo vztekají, že Dave a Steve se na ně vykašlali působí vtipně. 85% ()

Návrat z turné (1995) (E41)

Děvčata dychtivě očekávají návrat chlapců z turné. Lola vyšiluje, že si Sebastián mohl užívat s fanynkama a později zas přivolává bouračku. Kluci sice měli poruchu na autě, ovšem větší problém jim způsobil José, který se s nimi nevrátil. Opět podlehl svodům nějaké fanynky a ostatním nezbylo, než vymyslet věrohodnou historku pro Benediktu. Z hlášek třeba Sebastián: "Asi fakt přijede s vymknutým kotníkem, já mu ho s radostí zkroutím." Tato epizoda sice nepatří k nejvtipnějším, ale dávám jí 5 * už proto, že se zde Kryštof dal dohromady s Natálií. 95% ()

Návrat ztraceného syna (1995) (E42)

Benedikta se tváří, že historce o vymknutém kotníku věří, ale ve skutečnosti se trápí. Sebastián pro větší věrohodnost zařídí, aby José dostal na nohu sádru a tak Benedikta nakonec přece jen zažene chmurné myšlenky. Kryštof strávil celou noc s Natálií a zdá se, že se ti dva do sebe zamilovali, přestože Natálii stále dohání její promiskuitní minulost. José má přece jen výčitky svědomí, Benediktě vše přizná a posype si hlavu popelem, načež ona mu vzápětí odpustí. Opět dávám 5 * zejména kvůli většímu výskytu Natálie. 95% ()

Indiskrétnost (1995) (E43)

Mikuláš si konečně našetřil, aby mohl odletět za Helenou do Austrálie. Dokonce pro ni složil novou píseň. Lola je od rána velmi smutná, s nikým se nebaví a v jednu chvíli se i rozpláče. Až později přizná Benediktě, že otevřela Helenin dopis Mikulášovi, v němž mu píše, že se s ním rozchází, protože se v Austrálii zamilovala do jiného. Lola má strach, co jí Mikuláš řekne na otevřený dopis. Až zůstanou ve zkušebně sami, předá mu ho a oba pak společně v slzách debatují o Heleně a vzájemně se utěšují. Tato epizoda je jedna z klíčových celého seriálu, vtipná moc není, spíš smutná, ale přesto jí musím dát plný počet. 100% ()

Proměna (1995) (E44)

Všichni jsou v šoku z Heleninýho dopisu Mikulášovi, zvlášť José a Lola si jejich rozchod příliš berou. Benedikta dívkám oznámí, že Helena v noci volala, prý se v Austrálii zamilovala do jiného kluka a také začala znovu studovat. Flo se nabídne, že by mohla Mikuláše utěšit. José si vztek na Helenu vybije na Natálii, označí ji za couru a zkušebna není hodinový hotel, což Kryštofa vytočí a Josému dá pěstí. José pak vyčte Natálii její minulost a že není schopna někoho milovat. Aby jí to dokázal, začne ji svádět a ona podlehne. Natálie se Kryštofovi přizná, že Josému naletěla, on ji odpustí. Docela zajímavá epizoda plná emocí. 95% ()

Zmizení (1995) (E45)

Hned po ránu nastane v domě velké pozdvižení - bez vysvětlení zmizí Mikuláš i Flo, Linda je rozhádaná s Olivierem, ale o důvodu zarytě mlčí. K tomu Kryštof ostatním oznámí, že Olivier se v noci pořádně opil v baru u Nelly a pravděpodobně to má spojitost s Lindou. Velmi mě tu baví, jak José vyšiluje, že by Flo mohla být s Mikulášem i následné vyšetřování pod vedením Loly a Josého.:-) Nakonec vyjde najevo, že Manu vzal Flo na výlet k moři pozorovat hvězdy a Natálie Kryštofovi objasní důvod, proč se Olivier tak zřídil. Nakonec Linda musí s pravdou ven. Velmi vydařený díl. 95% ()

Stud (1995) (E46)

V tomto dílu to emočně docela vře. José a Lola jsou znechuceni Lindou, která sotva pár dnů po Helenině dopisu začala svádět Mikuláše, přestože už chodila s Olivierem. Mimo pár hádek je tento díl zajímavý i mnohým jiným. Jednak je tu po dlouhé době připomenuto, že Linda kdysi chodila i s Kristiánem, Lola projíždějící se taxíkem po Paříži a také krátkou scénu z letiště, kam Lola přiběhne za Lindou a odprosí ji. Tentokrát Sebastiánovi konečně dojde trpělivost a pořádně Lolu seřve. Situace je natolik napjatá, že ani nechybí Mikuláš s Olivierem. 95% ()

Dárky (1995) (E47)

Po dramatech uplynulých dnů zas jeden vtipný díl. Lola přiměla Sebastiána, aby jí koupil prsten a ona mu na oplátku koupila řetízek, z čehož José dostal záchvat smíchu. Flo si chtěla Lolin prsten zkusit, jenže jí nešel sundat a nakonec spadl do výlevky.:) Mikuláš i Olivier se vrátili a aféru s Lindou si vyříkali. Večer všichni uspořádali oslavu, Mikuláš dal Lindě prsten a Kryštof a Manu Natálii a Flo věnovali řetízek. Líbil se mi závěr, kdy José dal Benediktě poukázku na dárek, až bude mít peníze a ona: "Já nic nepotřebuju, ty jsi můj velký dárek." Vzhledem k tomu, že ze všech párů zrovna Bene a José spolu vydrželi nejdéle to je nádherná symbolika. 95% ()

Neznámý vousáč (1995) (E48)

Lola nalezne zálibu ve výkladu karet a usmyslí si, že potká vousatého muže, který ji obrátí život naruby. V kavárně na jednoho vousáče natrefí, je to Lindin známý, asistent fotografa. Lola před ním zbaběle zdrhne, ale vzápětí ji Sebastián představí dalšího vousáče - svého kamaráda Didiera z gymnazijních let. Lola opět nabude přesvědčení, že s ním Sebastiána podvede, uklidní se až když ji Didier sdělí, že má snoubenku. Lolina posedlost kartami je sice poněkud otravná, ale jinak je to vtipná epizoda. Pobaví Josého chorobný strach z pavouků, kvůli jednomu zaplynuje garáž. Kluci si Josého dobírají, že Natálie je teď skrze Flo a Manuela jeho švagrová.:) Lola při výkladu karet: "Zamilovaný mládenec hned vedle Země. Znamená to, že ten kluk pochází z naši planety.":) 95% ()

Karty (1995) (E49)

Lolu stále neopustila vášeň pro vykládání karet. Tentokrát si vytáhne dlouhovlasého krále a usmyslí si, že jí do života vstoupí kluk s dlouhými vlasy. Rázem se seznámí s Mickaëlem, mladým začínajícím fotografem, s nimž má Linda domluvené focení. A jelikož ji Linda s Mickaëlem nechá doma samotnou, Lola s ním pod tíhou okolnosti a svých věšteb málem Sebastiánovi zahne. Pobaví Benedikta, když ji Lola ukazuje osudovou kartu: "Lolo, tady něco nehraje. Říkala jsi, že ten Lindin kamarád je fotograf? Tak se podívej, nemá okolo krku foťák.":) A nebo když se Lola lepí na Sebastiána, José prozíravě: "Mám dojem, že něco provedla nebo provede.":) 90% ()

Velký brunet (1995) (E50)

José si ráno vyloží karty, které Lola hodila do koše. Podle nich se zamiluje do velkého bruneta a odjede s ním. Mikuláš a Sebastián si Josého začnou dobírat. Chvíli nato se José v kavárně zakouká do Morgane, asistentky ředitele reklamní agentury čekající na šéfa. Eric Josému navrhne točit reklamní kampaň na Tahiti. Sotva o tom Olivier a Kryštof poví ostatním, všichni si z Josého utahují, že karty nelhaly. Zvlášť Lola do něj neustále rýpe.:) José nakonec souhlasí Ericovi zavolat, že jeho nabídku bere. Domů se vrátí po několika hodinách a s pořádným monoklem. Zalže, že se popral s nějakými grázly, ale pravdu klukům osvětlí až Morgane. V agentuře se s Josém začala líbat, což se nelíbilo Ericovi, s nímž Morgane už půl roku chodí a oba se poprali. Celkem vtipný díl. 90% ()

Chyba (1995) (E51)

Sebastián se svěří Mikulášovi, že večer v opilosti podvedl Lolu. Mikuláš mu radí, aby na to zapomněl a Lole nic neříkal, jen by jí tím ublížil. V garáži si kluci povídají o večeru na diskotéce a když Kryštof prohlásí, že mu na Natálii dohlížel Sebastián, Mikuláš má jasno. Lola v kavárně natrefí na plačící Natálii, ta se jí svěří, že podvedla Kryštofa. Běží se mu přiznat, čímž se i Lola dozví celou pravdu. Sebastián je rozhodnut Lole říct pravdu, ta jej ale předběhne a oznámí mu, že už vše ví a že je mezi nimi konec. Tato epizoda je téměř bez humoru, ten alespoň částečně zachraňuje škádlení Loly a Josého u snídaně: "Ještě že jsem se nezamiloval do ní, neumí ani omeletu." "Na to musí být dva, nejsi můj typ!":) "Ta je dnes jako pijavice, alespoň pustí z pacek ten koláč." 90% ()

Trápení (1995) (E52)

Sebastián se trápí za to co provedl: v opilosti podvedl Lolu s Natálií. Velkorysý Kryštof jemu i Natálii odpustil, ale Lola se tak snadno obměkčit nedá. Minulou noc přespala u rodičů a dokonce si usmyslí, že odjede do Brazílie, Benedikta a Linda se marně snaží jí to rozmluvit. Nakonec s Lolou promluví Kryštof a teprve pak si Lola odjezd rozmyslí, Sebastiánovi ale neodpustí. Když Lola po dívkách vrací Sebastiánovi milostné dopisy a José prohodí, že je to káča a vůbec neví, co je láska, Sebastián se pořádně rozohní: "Takhle o Lole nemluv! Můžu si za to sám, ona nic neudělala! Čím dýl na sebe koukám, tím větší mám chuť zvracet! Stydím se, znáš to slovo, José?!" José dokonce na chvíli projeví nezvyklou sebekritiku: "Děláme blbosti, já v první řadě. Nevážím si toho, že mám Benediktu, pořád ji trápím." Poměrně vážná a cituplná epizoda, v níž tentokrát prostor pro humor není. 95% ()

Jen kamarád (1995) (E53)

Sebastián přespal u Mikuláše a José si oba pěkně dobírá: "Neumíte si představit, jak jste mi ublížili. Hrozně rád bych s váma něco měl, zdá se mi o tom a teď nic.":) Pobaví i rozhovor Loly s Benediktou: "Mezi mnou a Sebastiánem je konec! Tohle je teď má láska, ten mi nezahne." "Jasně, kus šutru ti nevěrnej nebude.":) Josého rozčílí, že Lola požádala Sebastiána, aby ji odvezl na motorce a umíní si, že ho seznámí s jinýma holkama. Za tím účelem sezve do tělocvičny několik svých kamarádek, jenže Sebastián z toho vycouvá. Holky chtějí po Josém odškodné v podobě polibků, při nichž ho načapá Benedikta. Večer tak o svoji postel přijde i José.:) 90% ()

Miš-maš (1995) (E54)

Lolu hned po ránu rozčílí milostná gesta od Sebastiána - na okno jejího pokoje rozvěsil papírová srdíčka a pod dveře ji podstrčil básničku. Benedikta Lolu přesvědčí, aby Sebastiánovi neztropila scénu, sama se pak rozhodne Josému odpustit včerejší líbačku s jeho harémem, ten ji ale z hrdosti odstrčí. Uražená Benedikta a na Sebastiána stále naštvaná Lola přesvědčí Lindu, aby je vzala na focení a seznámila s jinými kluky. Když se večer kluci vrátí domů, najdou Benediktu a Lolu v objetí dvou nových kluků - Mathieu a druhého Sebastiána. José jim to hodlá oplatit stejnou mincí a pro sebe a Sebastiána pozve Isabellu a Virginii. Mikuláš a Linda se políbí. 90% ()

Nával (1995) (E55)

José je rozčílený, že si Benedikta a Lola večer přivedly domů cizí kluky, zároveň se ale chválí za pomstu, kterou jim uštědřil: pro sebe a Sebastiána obstaral dvě holky. Během snídaně je v jídelně napjatá atmosféra, Mikuláš s Lindou se raději nasnídají v klidu v salónu. "Kdyby došlo na nože, tak jsou v šuplíku.":) Provokace rozhádaných párů pokračuje, za Lolou a Benediktou přijdou Mathieu a Sebastián 2, José zas přivede Isabelu a Virginii do garáže. Nakonec se všechny čtyři páry usadí doma a vzájemná provokace vrcholí. Mikuláš a Linda už se na to nemohou dívat, všechny čtyři přivandrovalce vyhodí a svým přátelům promluví do duše. V tomto dílu Sebastián často projevuje svoji nerozhodnost, chvíli podporuje Josého protestní akci, pak dává za pravdu Mikulášovi. 90% ()

Řešení (1995) (E56)

José se hned po ránu vzteká na Mikuláše, že předchozí večer vyhodil z domu Isabelu a Virginii. Nelíbí se mu, že rozhoduje za ně a dá mu to jasně najevo. Po hádce se José rozhodne odejít z kapely a odstěhovat se. Sebastián a Lola se vzájemně omluví, Lola uvažuje, že se vrátí k Sebastiánovi, ale nechce si připadat, že neustále mění názor. Mezitím si José doma balí věci. Mikuláš se snaží ho přemluvit, ale opět se pohádají. Vtom je překvapí zloději, kteří předpokládali, že dům bude prázdný a postřelí Mikuláše do ramene. V nemocnici u Mikulášova lůžka se oba rozhádané páry usmíří a Mikuláš prohlásí, že snad těm zlodějům pošle děkovný dopis.:) 95% ()

Pašování (1995) (E57)

Všichni připravují oslavu k návratu Mikuláše z nemocnice poté, co byl postřelen zloději. Lola a Benedikta se usmířily se Sebastiánem a Josém, ale ještě je čekalo ukončení hry s Mathieu a Sebastiánem. Do zkušebny nečekaně vlítne Manu s tím, že se potřebuje schovat. Aby se z Ameriky dostal zpátky do Paříže, kývl jednomu chlapovi za letenku na převoz tašky plné drog. Během letištní kontroly se mu podařilo utéct. Nakonec po poradě s ostatními se jde sám udat na policii. V tomto dílu mi přišlo poněkud zabržděné Lindino chápání, když se jak blbá zeptala, proč na policii šel s Manuelem i Mikuláš. Opět epizoda na vážnější téma s minimem humoru. 95% ()

Pátrání (1995) (E58)

Kluci při přípravě snídaně uvažují, jak to bude dál s Manuelem, jenž je ve vazbě kvůli pašování drog. Protože jim zavolá neznámý chlap, který se shání po tašce s drogama, kluci se rozhodnou raději dívky odklidit do bezpečí a pošlou je na výlet autem. Jenže holky daleko nedojedou, na lesní cestě jim exne motor. Mezitím se Mikuláš a Sebastián dohodli s policejním inspektorem na dopadení pašeráků při předávce tašky s práškovým cukrem. Tato epizoda není zrovna vtipná, zato docela napínavá, zvlášť scéna v podzemní garáži. Proto dávám 95%. ()

Vášnivka (1995) (E59)

Do domu vtrhne cizí dívka a zoufale hledá Oliviera. Zburcuje celý barák, dokonce vlítne i do pokoje Josého a Benedikty a teprve pak pochopí, že tam Olivier nebydlí. Lola si zprvu vsugeruje, že přišla za Sebastiánem, až když později v kavárně natrefí na Normu, onu dívku z rána, která v slzách Lole svěří, jak strašně miluje Oliviera a že ho musí nutně vidět, Lola uvěří a přivede ji do zkušebny. Olivier z toho nemá zrovna velkou radost, Norma je pro něj otravné lepidlo. Lola pozve Normu k nim domů, ovšem po chvíli Norma Lole svěří, že už nemiluje Oliviera a že se zamilovala do Sebastiána. Lola ji vyrazí, Norma k nim vleze oknem a skočí po Sebastiánovi. 95% ()