Epizody(159)

Tento francouzský sitcom volně navazuje na úspěšný seriál Helena a její chlapci. Studentská parta se rozhodne bydlet společně a pronajmou si dům. Stěhování je hned dvojí, neboť kluci navíc musejí vyměnit milovanou garáž za jinou zkušebnu. Vedlejší postavy (Bruno, Taxi, Fabrice) bez vysvětlení zmizí, hlavní členové party ale zůstávají. Tentokrát však Helena není ústřední postavou, vyskytuje se pouze v několika epizodách na začátku a uprostřed seriálu, neboť její představitelka Hélène Rolles se rozhodla více se věnovat pěvecké kariéře. V seriálu byl její odchod vyřešen tím, že Helena odletěla do Austrálie starat se o nemocnou babičku. Změny nastanou i u ostatních postav, např. Adéla se s Lindinou pomocí stane manekýnkou a začne si říkat Manuela. O vtipné situace není ani tentokrát nouze, zejména díky temperamentu Loly a Josého. Po 159 epizodách bylo natáčení ukončeno a následoval další, rovněž přímo navazující seriál Les Vacances de l'amour. (Kri-kri)

Recenze uživatele Kri-kri k tomuto seriálu (71)

Žlučníkový záchvat (1995) (E60)

V domě probíhá velký úklid, když vtom se nečekaně objeví Adéla. Vrátila se po několika měsících z focení v zahraničí a začala si říkat uměleckým jménem Manuela. Zatímco se všichni vítají s Manuelou a ona vypráví zážitky z cest, Kryštof navštíví Natálii a zdá se, že je do ní zamilován. Jenže když do zkušebny přijde Manuela, Kryštof znejistí. Rázem má ve svých citech zmatek. Lola s Benediktou v kavárně potkají Natálii a poví jí o návratu Manuely. Zatímco ostatní připravují uvítací večeři, Kryštof se se svým citovým rozpolcením svěří Olivierovi. Nakonec přijdou na večeři později a Kryštof se vymluví, že ho chytil žlučníkový záchvat. 95% ()

Nedorozumění (1995) (E61)

Tento díl mi nepřijde zrovna originální a už vůbec ne vtipný. Spíš je to jakási nastavovaná kaše, než scénáristu napadne něco lepšího. Celé je to jen o tom, že José je náhle přesvědčen, že je zamilován do Adély (která si od návratu říká Manuela) a má kvůli tomu špatnou náladu. I Kryštof má zmatek v citech, neboť stále Adélu miluje, ale zároveň nechce ublížit Natálii. A jak se ti dva zamilovali, tak se stejně rychle odmilují. Podle mě velmi nevěrohodná zápletka, tím spíš, že José s Adélou už kdysi měl poměr. Tentokrát dávám jen 85%. ()

Nápadník (1995) (E62)

Manuele se ozval Jean-Jacques, asistent fotografa, který Manuelu pozval na dovolenou na Maledivy, neboť se do ní bláznivě zamiloval. Dokonce přišel až k ní domů, kde sehrál srdceryvnou scénu. Lole se Jean-Jacquesa zželelo a začala přesvědčovat Manuelu, aby si s ním alespoň promluvila. Jenže než k tomu došlo, Jean-Jacques Lole přiznal, že se mezitím zamiloval do Lindy, načež ho Lola bleskurychle vyprovodila. Tato epizoda není moc zajímavá a navíc ani není originální. Zvlášť poté, co pouhé tři díly předtím byla téměř shodná zápletka s Normou pronásledující Oliviera. Vtipná byla Lola u snídaně v podprsence a kluci mající narážky, Jean-Jacques líbající fotku Manuely a jak Lola přirazila Benediktě dveře na nos. Slabší díl, proto jen 85%. ()

Producent (1995) (E63)

José všem oznámí, že se v noci u Nelly seznámil se slavným hudebním producentem Bertrandem Zajíčkem. Situace se zkomplikuje, když Lola v kavárně natrefí na skutečného Bertranda, zatímco do zkušebny přijde prodavač z hudebnin, jenž se vydával za Bertranda, aby se pomstil Josému, že balil jeho dívku. Zvláštností českého dabingu je počeštělé příjmení producenta, ovšem bylo to nezbytné kvůli humorným modifikacím jména, např. "Králíček", "Ušáček" nebo že "Zajíček vzal do zaječích". Pobavilo, jak José vybídl Kryštofa, aby si napnul kůži na bubnech a když pak Kryštof přezkušoval, José ho zarazil "Děláš naschvál rámus!":) 95% ()

Není manažer jako manažer (1995) (E64)

José i Lola, každý po svém se vychvalují, že jenom díky nim se z kluků stanou hvězdy, neboť je seznámili s Bertrandem. Lola si navíc usmyslí, že se stane manažerkou kapely a první, co si vezme do parády je jejich odívání. Kluci nebyli zrovna dvakrát nadšeni z křiklavých košil, co jim Lola vybrala, zvláíšť José se ksichtil na tu růžovou.:) Sebastián se opět podřídil Loliným rozmarům, dokonce na sebe vzal i ty odporné lesklé kalhoty. Co se mi v tomto dílu nelíbí, jak se Linda ofrňovala při představě nákupu hader v sekáči. "Kryštofe, jaké máš číslo bot?" "Šedesát dva, takovou velikost nemáš.":) 95% ()

Vzplanutí (1995) (E65)

Lola pozdě do noci večeřela s Bertrandem a José ráno rýpal, o čem s ním tak dlouho mohla diskutovat. Holky si všimnou, že Lola začíná mít pro Bertranda slabost, zvlášť poté, co jí pošle velikou kytici rudých růží. Lola ale bere varování děvčat na lehkou váhu a namísto oběda se jede s Bertrandem projet v jeho luxusním autě. Linda a Benedikta toho chtějí Sebastiána ušetřit. Ale obrátí se to proti nim a když se to provalí, on jim vyčte, že mu o schůzce Loly s Bertrandem lhaly. Toto je poslední epizoda, co byla u nás s českým dabingem odvysílána, proto i když to objektivně na nejvyšší hodnocení není, symbolicky uděluji plných 5 * a 100%. ()

Imagine (1995) (E76)

José k snídani smaží palačinky, ale při obracení skončí Benediktě na hlavě. Lola se s Bertrandem pohádala kvůli textu od Fracka Philippa. Bertrand ji vyčetl, že nerozumí hudbě, což se ji dotklo. Helena a Lola se projíždějí po Seině, Lola se svěřuje, že stále myslí na Sebastiána. I Helena si uvědomuje, že ani ona nepřestala milovat Mikuláše. Chlapcům se nezamlouvá ani druhá verze Franckova textu, José proto radí Mikulášovi, aby k nové písni napsal text, v němž by Heleně vyznal lásku. Netuší, že Helena už k písni napsala vlastní text. Lole se zdá geniální a běží s ním do zkušebny. Mikuláš z textu pochopí Heleniny pocity, při zpěvu si Helena a Mikuláš vymění láskyplné pohledy. Jeden z nejkrásnějších dílů, bohužel patří k těm v ČR už neodvysílaným. 100% ()

Miracle (1995) (E78)

Epizoda bohužel spadající mezi ty, které ten arbitrážní hajzl Železný už nekoupil.:( Přitom mohl vysílání Rozmarů lásky v češtině zakončit alespoň tímto dílem, v němž se mnohé vyřešilo a jedna dějová linie se uzavřela. Helena, která o pár dílů zpátky přiletěla z Austrálie se usmířila s Mikulášem a i díky písni, kterou Mikuláš složil a Helena k ní napsala text si v lásce dali další šanci. A ve stejný den i Lole došlo, že s Bertrandem to byl omyl a vrátila se k Sebastiánovi. A v následujícím dílu je Manu propuštěn z vězení. Vyloženě zidealizovaná, možná snad i poněkud kýčovitá epizoda plná šťastných zakončení, ale už proto, že se na CZ obrazovky nedostala a načatý příběh tak zůstal nedotažený jí uděluji plný počet 5 * a 100%. ()

L'activateur de passion (1995) (E115)

Většinou nepíšu komentáře k epizodám, které v ČR nebyly odvysílány, ale u některých zajímavých dělám výjimku. Tento díl by se dal přeložit jako Aktivátor vášně. Zatímco Benedikta a José po radostném shledání prožívají lásku jako čerstvě zamilovaní, Lola si stěžuje, že Sebastián k ní není tak něžný jako dřív. Pořídí si pilulku na obnovení vášně, chce ji dát Sebastiánovi, ale slupne ji José. Napodruhé Lola přimíchá Sebasitánovi do džusu tabletek víc, jenže Sebastián po nich usne a Lola si uvědomí, že si spletla krabičku s prášky na spaní.:) Zajímavější linka je ovšem kolem Oliviera, ten nerozdýchal, že ho Cynthia nemiluje, pořádně se opije, v garáži na Cynthii zaútočí a vyčte Josému, že si Benediktu nezaslouží. Pak se dopotácí do kavárny, kde potká Natálii. Vzájemně si vylijí svá zlomená srdce a nakonec odejdou spolu. Touto epizodou započne dlouhotrvající láska mezi Natálií a Olivierem, proto uděluji plný počet 5 *. 90% ()

Amour perdu (1995) (E133)

Nevědět, jakým směrem se bude děj dále vyvíjet by tato epizoda mohla působit vcelku komicky. Takhle to spíš působí tragikomicky, přesto však originálně. Sebastián si vymyslí záminku, aby v době zkoušky mohl zajít za Aline. José má podezření a začne ho u Aline hledat. Vyprovokuje situaci, aby se mu Sebastián, jenž se před ním schoval ukázal. Lola přesvědčena, že José podvádí Benediktu s Aline si zjistí její adresu a vypraví se za ní. Najde u ní Josého i Sebastiána, jenže jí nedojde důvod Sebastiánovy přítomnosti a myslí si, že tam přišel pro Josého. Rozčílená Aline všechny vyrazí. V úvodní exteriérové scéně konečně zahlédneme dům party i zvenčí. 95% ()

Le Choix de Sébastien (1995) (E135)

Jedna z těch zlomových a velmi smutných epizod. Sebastián se bláznivě zamiloval do nové dívky Aline, rozhodl se odjet s ní na jih Francie a definitivně opustit Lolu, kterou už přestal milovat. Líbí se mi Josého jednání, jak se snaží Sebastiánovi vše rozmluvit a udržet ho při Lole (dokonce se s Aline vyspí), bohužel vše marně. Lola nejprve vypadá, že rozchod v ní nevyvolal žádné emoce, ale když se pak se svým trápením zpovídá Apolonovi, naplno se rozpláče. V této scéně Laly Meignan podala skvělý výkon. I když mi tu trochu vadí Cynthia a Jimmy, přesto musím dát plný počet 5 *. 90% ()