Helena v krabici

Thriller o úspěšném lékaři, posedlém krásou odmítavé dívky, který je odhodlán udělat cokoli, aby ji získal.  Chirurg Nick Cavanaugh žije sám ve velkém domě, a přestože má oddanou milenku, kolegyni Annu, zoufale touží po Helen, s níž prožil jedinou noc. Ta však jeho návrhy vytrvale odmítá. Když ji tedy poblíž jeho domu srazí auto a přejede jí nohy, Nick ji vezme k sobě a nohy jí amputuje. Ani sedativa však nedokáží potlačit její vzdor, a když se ho pokusí uškrtit, amputuje jí Nick také ruce. Umístí ji pak na zvláštní oltář, tráví s ní veškerý čas a pečlivě se o ni stará. Zpočátku mu dívka nadává a vysmívá se mu, postupně však její vzdor slábne. (oficiální text distributora)

Hapretor

Jestli tento snímek něco potvrdil, tak jedině to, že filmařské vlohy se zapřít nedají - zvlášť, když jsou "předepsané" tatínkem. Ta podobnost v absurditě děje, rozdílnosti postav a nesrozumitelnosti konce filmu je do očí bijící. (Ten "lynchovský" konec sem absolutně nepobral). Mě film spíš nudil. - Helen byla sice hodně hezká ženská, ale zároveň totálně vypatlaná kráva. Nevim, proč na ní všichni tak zírali, dyť se chovala jako 15ti letá blbka. Také jsem díky tomuto snímku zjistil, že kdyby Bill Paxton byl jen trochu horší herec, mohl by místo hraní s přehledem dělat kulturistiku. ()

Dvoja

Námět se mi zdá opravdu dobrý a celkově by to mohl být velmi zábavný film,ale (jak už tu bylo několikrát řečeno a já jen potvrzuji) kdyby se toho celého ujal lepší režisér a navrch neztroskotalo vše na hloupém konci, který -jak jistě posoudí většina diváků- měl směřovat jinam. ()

Lasombra

Celou dobu jsem čekala, co z toho filmu ještě vyleze a ono skutečně vylezlo:) Byl to jen sen, opravdová realita, nebo se jen stala nehoda? ()

Petulka88

Podivnost hodná jména Lynch. Julian Sands je ukázkový magor, Sherilyn Fenn je kusanec, zato Bill Paxton přehrává jak o život. Největší problém je v tom, že je to tak mimoidní, až je to k smíchu. A ani s tou erotikou to není tak žhavé. Tolik jí tady zase není a hlavně, když na ni příjde, je naprosto účelová. Nedá se říct, že by mě tahle Helena nějak zvlášť štvala, ale radši ji zavřu do krabice, tam ji bude líp. ()

Primavera

Keď to má byť uletené, tak by to malo byť uletené... a k tomu dramatické, prekvapivé, s mrazivým chvením a šokujúcim zážitkom zasunutým niekde uprostred hlavy. Ale na túto charakteristiku to bolo trochu predvídateľné a miestami nudné. Alebo to mohlo byť neprekvapivé, bez chvenia a zážitok zasunutý v hlave by nahradila waaaaaw duchaplná myšlienka. Ale na túto charakteristiku to bolo zas bezmyšlienkovité. Neviem, čo s tým. Herci fantastickí, námet zaujímavý, len to spracovanie mi celkom nesadlo. ()

rivah

Provokativní nápad dal vznik zajímavému, i když nedokonalému filmu. V němž se na konci půl děje smaže. Ale stojí za to. ()

rg.jerry odpad!

Dost mě překvapilo hodnocení tohoto ,,filmu,,. To nešlo vydržet ani do konce. Naivní, neumělé, ubohé. Bez rukou, bez nohou vždy perfektně upravená a nalíčená Helena, ani se moc nepodivující co se to s ní vlastně stalo. Taky nepochopím, proč má zapotřebí Art Garfunkel hrát v takovém pokusu. ()

Lobotommy

Posedlost je svině... A nejlepší je se v takový situaci profackovat a dát od toho ruce pryč. Myslím teda ty vlastní a obrazně. Nickovi to došlo až pozdě, a tak se začal chovat jako pako a udělal všecko naopak. Dal od toho pryč nohy, cizí a ještě doopravdy :), no prostě nešika. ___ Myslím, že se každej těšil, jak si to s Helenou nakonec rozdá. Kinky ;)... Jenže všechno se to muselo pokazit. Kdyby to bejvalo vydrželo až do konce. Dal bych tomu i čtyři hvězdy. ()

Dysharmonya

Vyžívam sa v "divných" filmoch (a keď majú sexuálny podtext - čo je skoro vždy - o to lepšie) a niekto mi odporučil Boxing Helena, pretože sa mi páčila Secretary. Velká škoda toho záveru. Síce aj bez neho ten film nebol dobrý, ale bolo by to aspoň o niečo zaujímavejšie. Postavy medzi sebou vôbec nemali spojenie a objavovalo sa tam veľa zbytočných záberov = cliché zaber na vtáka v klietke. Taktiež striedanie spomienok na matku a Helenu bolo v závere prehnané. Každému dôjde, že je medzi nimi súvislosť. Pôsobilo to dojmom, že si režisérka myslí, že divák je hlupák a treba všetko dopodrobna vysvetľovať. No a ten goticko romantický cliché koniec bol ako zo zlých Búrlivých výšin. Podobne ako pár iných mám názor, že to jednoducho režisérka nazvládla. ()

klichem odpad!

Tento film som sa prinutila zhliadnut len z toho dovodu ze som chcela zistit ci sa dcera potatila a ci lynchovska krv prinesie mojmu oku nieco podobne mestecku twin peas... bohuzial nestalo sa tak... tento prazdny film bez kusku uveritelnej sceny zachranila len krasna Sherilyn Fenn a jej elegantna nadhera. Predstavovala som si k jej zaberom songy od Lany del Ray a trapnost tohto filmoveho precinu som v takychto mometoch dokaza predychat... ()

paniColombova

Ted nevim jestli to byla naprostá blbost nebo kvalitní film. Snad obojí. Možná kdyby, jak už zde bylo zmíněno, to vzal do rukou zkušenější režisér, mohlo to dopadnout o hodně lépe, nic méně závěr je takový : velice zajímavý, nevídaný příběh, nepříliš dobrý výběr režiséra - proto za 3 body. (PS: nemám v lásce konce, kde je jisté, že konec bude vyjasněn a potom to tak není. Některé filmy vyžadují nejasný konec, ale tady toho mohli ušetřit) ()

FandaF

WTF? Přehnaně vysoko hodnocený film (zde na CSFD). Slabý, pomalý film, v hlavní roli s nesympatickým J.Sandsem. Dávám 2 * za překrásnou S.Fenn, jinak je to na odpad, nebo max. 1 *. ()

dochvvv

Na tohle se fakt nedalo dívat. Celou dobu mi vrtalo v hlavě, jak někdo mohl vůbec rozhodnout, že se takový scénář vůbec natočí. ()

Snakefinger

Je to fakt léta co jsem to viděl, ještě na VHS..... a nepamatuji si zhola nic z toho filmu kromě úvodního obalu na krabici. To mluví asi za vše. ()

leonskennedy

Dobrá uchylárna u které musí člověk kroutit hlavou.Dobrá milostná scéna se "sestřičkou" Nicolette Scorsese a skvělej Bill Paxton. ()

Pokri

Originálny a zároveň jednoduchý námet je jednoznačne najväčšou devízou tohto filmu. Zároveň ona originálnosť slúži ako nástroj, ktorý láka na v podstate banálny film o krásnej žene a bláznovi, ktorý je ňou posadnutý. Vývoj vzťahu predvídateľný, záver však dovtedy videné obracia naruby, čo vždy poteší, hoci to bol veľmi lacný twist. ()

Damnsinead

Slizký doktor, kterého maminka neměla moc ráda, je posedlý jednou ženou. Jmenuje se Helena a je protivná jak pr*el.  Jenže je to vážně kočka, a tak doktůrek dolejzá. Soudě podle jejích bývalých, Helena má příšerný vkus na chlapy, ale i tak doktora prostě nechce. No, když ji srazí auto, doktůrek má pré. Anebo nemá? Čert ví, to by tenhle blábol museli pořádně dotáhnout do konce, a ne na konci postavit dosavadní dění na hlavu. ()