Hyper Future Vision GUNNM

Battle Angel

Animovaný / Akční / Drama / Sci-Fi

Japonsko, 1993, 2x29 min

Kaoru Wada

Kvalitní reklama na kultovní manga předlohu mangaky Yukity Kishira. Anime víceméně pokrývá dva svazky mangy, poodhaluje dystopický svět budoucnosti s dobrými postavami v čele s androidkou Gally a tíživou atmosféru doplňuje nádherná hudba, konec zůstává otevřený. J. Cameron se bude muset hodně ohánět, aby nezjebal svojí nadcházející adaptaci... Doporučuji pouze pokud hodláte číst mangu. 75%(5.3.2017)

Takže:- dejovo ako Astro Boy len naruby a bez gýčovitosti. Pekný cyberpunkový príbeh a prostredie s dávkou romantyky. Manga má 9 častí toto len 2 OVA-i z prvých dvoch častí mangy a ďaľšie sa neplánujú. Cameron si to so sfilmovaním asi rozmyslel lebo od 2000 do 2006 o tom kecal a od vtedy ani muk. Manga má už aj pokračovanie Last Order. Teraz si čeknem mangu tak zatím.(16.2.2010)

Hezky to vypadá, hezky to krvácí. Battle Angel Alita mě zajímala jen proto, že ji má James Cameron na svém ušmudlaném papírku s nadpisem "to chci natočit". V této 54 minutové verzi je mnohé a lze vyčíst, že potenciál tu je obrovský, ale jako by si ho autoři nechávali na později (nebo na jiný formát;-)). Dlouhé čekání na akci je vynahrazeno zajímavým, ale nepříliš vysvětleným ani předvedeným světem, ale ta délka je opravdu vražedná, takže prostoru moc není. Samotná Alita je vynikající stejně jako všechny akční a příjemně krvavé scény, které bych od Camerona jednou rád viděl (jen to eRko asi nebude u něj to pravé...). Celkově je to docela slušná zábava, která nedokáže na krátkém prostoru být něčím víc a vyrovnat se jiným anime legendám... Možná samotný film nebo seriál, by mi změnil názor, ale prozatím to tak nechám a budu čekat na Cameronovu vizi...(25.8.2009)

Battle Angel v tejto podobe predstavuje predovšetkým zaujimavo načrtnutý svet a postavy v na svoju dobu kvalitnej animácii. Inak ale ide iba o prechádzku potenciálom kultovej mangy z ktorej sa do tejto formy dostalo len málo a nebudí ani dojem uzavretia, kedže končí čiastočným predstavením charakterov a ich motivácií. Vcelku škoda, v seriálovej verzii sa mohol príbeh Gally rozvinúť naplno.(15.11.2010)

Pouhé nahlédnutí do pokrouceného světa manga předlohy. Děj odpovídá prvním dvěma svazkům, ale byl trochu pozměněn a v mnohém zjednodušen. V tom se trochu podobá filmové Naušice, ale na rozdíl od Mijazakiho díla vyvolává konec mnohem menší zdání uzavřenosti. Zpracování není vůbec špatné, ale bez zbylého děje vyzní začátek příběhu tak trochu naprázdno.(4.2.2008)