Reklama

Reklama

Poklad pana Arna

  • Česko Páně Arnův poklad (více)

Obsahy(1)

Tři žoldáci zabijí venkovského šlechtice, který se jmenuje pan Arne. Zavraždí jeho rodinu a uprchnou s jeho majetkem. Jediným přeživším je mladá dívka. Po letech potká jednoho z vrahů, ale neví, o koho se ve skutečnosti jedná. Seznámí se s ním a zamiluje se do něj. Později zjistí, o jakého člověka jde, a stojí před dilematem, zda mu odpustit či se pomstít za to, co v minulosti spáchal na její rodině.
Tento film vychází z tradic severské kultury a jedná se o adaptaci románu Salmy Lagerlofové. V silném citovém příběhu střídá Stiller ateliérovou práci s natáčením v reálném exteriéru. (ČSFD)

(více)

Recenze (18)

PetraMishka 

všechny recenze uživatele

Krásná severská atmosféra severské balady o dívce, které skotští vojáci vyvraždili rodinu, a ona se přesto do jednoho z nich zamilovala. Její rozpolcení mezi láskou a touhou po pomstě ji nakonec dovedlo k tomu, že se sama probodla, aby pomohla odhalit vrahy své rodiny. Vizuální stránka a atmosféra filmy byly nádherné, trochu mi vadila hlavní postava dívky, která byla neustále umdlená. ()

Kass 

všechny recenze uživatele

Krvavá balada v mrazivých historických kulisách. Vrcholně atmosferická záležitost, lapena v zasněžených severských reáliích. S nádhernou, živou kamerou. Film je krásně zrestaurovaný, s patřičně přiléhavou psychedelickou hudbou, což výsledný prožitek z něj jen umocňuje. "Poklad pana Arna" je zářným příkladem, proč milovat svébytné umění zvané němý film. Otevřete si láhev červeného vína, pusťte si ho v noci a nechte se jím pohltit. ()

Reklama

Anderton 

všechny recenze uživatele

Je to jednoduché ako severská zasnežená planina, občas až nasilu kruté a tak trochu vycucané z prsta (prečo dievča natrafí zrovna na vraha svojej rodiny?) , ale zároveň veľmi magické a pohlcujúce. Pretože...už spomínané zasnežené pláne, zamrznuté moria s kryhami, odstavená loď čakajúca na odjazd alebo záverečný smútočný kráčajúci zástup. Iba škoda, že dostupná verzia už nepatrí k tým najkvalitnejším a za niektorými reštaurovanými dielami z rovnakého obdobia jej kvalita zaostáva. Nadprirodzený prvok mágiu nekonečnej prírody vhodne dopĺňa, pretože tu prítomný osud ako by bol priamo jej zámerom. ()

Morien 

všechny recenze uživatele

♥ Proč, proboha proč, podlehla světová kinematografie americkému vlivu, když to vypadalo ze začátku takhle slibně? Americká groteska, jo, to beru všemi deseti, ale jinak mám dojem, že na poli toho "uměleckého" a "celovečerního" filmu americká produkce nenabízí ani z poloviny tak osobité a atmosferické projekty, jako jednotlivé evropské kinematografie začátku dvacátého století. ()

Triplethink 

všechny recenze uživatele

Velmi těžko se mi tento film hodnotí. Pokud bych ho viděl v době kdy byl natočen určitě by mě očaroval a dal bych mu minimálně 4*. Viděl jsme zkrácenou asi 60 minutovou verzi v Ponrepu a musím říct že v tomto filmu je až mnoho filmových klišé na tu dobu teprv nových. Vycházím v mém hodnocení z jiných filmů z této doby co jsem viděl a proto jen 3*. Film je to pěkný, kvalitně natočený, ale ničím extra(až možná na závěrečný pochod) mě nezaujal. ()

Galerie (7)

Reklama

Reklama