Hardball

• Česko Tvrdá hra (více)

Gambler Conor O'Neill (Keanu Reeves) je po uši v dluzích. Od jednoho ze svých přátel ovšem dostane šanci, jak svůj závazek odpracovat: za 500 dolarů týdně má trénovat problematický dětský baseballový tým z chudého chicagského sídliště. Zpočátku sice neví, jak se s úkolem vypořádat a ani jej to příliš nezajímá, ale když své svěřence začne lépe poznávat, přestávají mu být lhostejní. Začíná projevovat opravdový zájem nejen o jejich učitelku angličtiny Elizabeth (Diane Lane), ale i o jejich sportovní a osobní problémy. Zoufalý trenér i podprůměrní hráči tak jeden ve druhém pozvolna nalézají cestu k lepšímu životu. (oficiální text distributora)

Kroc

Normálně je to průměrný film, který se hodí na nedělní odpoledne, ale jelikož obsahuje mojí oblíbenou baseballovou tématiku, tak dávám * navíc... ()

ZkuKol

Nevím, kde se vzaly legendy o úžasné úrovni českého dětského filmu (asi na stejném místě jako legendy o dabingu), ale Hardball je v poslední době již několikátý zahraniční film, který dokazuje opak. Je o tom co kluci chtěj vidět a co by měli vidět, Keanu Reeves je dobrý a (má oblíbená) Diane Lane je opět okouzlující. Dětští herci netrhávájí svým českým vrstevníkům prdel! ()

cab

Conor jako (bohuzel nevyrazny a spatny Keanu Reeves) v roli zkrachovalce a sazkare dostane prilezitost sve dluhy odpracovat, kdyz bude trenovat baseball mlade problemove cernousky v jedne z nejnebezpecnejsich casti Chicaga. Ze zacatku chce jen vydelat prachy a vypadnout, ale postupne se mu trenovani zalibi a zacne i vyhravat. Ke konci dochazi k vrazde jednoho z hracu, ale tym nepadne na kolena a vyhrahe cely sampionat. Slabota, nekolikrat videna v lepsim provedeni 40% ()

I.AM.NOT

Keanu Reeves předvedl výjimečně jiný herecký výraz než melancholický či tajemně drsný (viz. celá série Matrix) a rozhodně to filmu prospělo. Samozřejmě film přímo útočí na city, jenže takové filmy já mám prostě rád a zvláště když jsou ze sportovního prostředí. Konec filmu je neuvěřitelně silný. ()

ti88na

Až na Keana to bolo veľmi slabé. Uznávam, že život dieťaťa v černošskej štvrti je strašný, nebezpečný a tragický, ale film sa tomu venoval príliš povrchne. Vlastne každej téme sa venoval povrchne. Či už to bolo O´Neillovo stávkovanie, trénovanie, vzťahy medzi postavami, samotné zápasy do ničoho nebolo rýpnuté tak, aby sa to stalo dejovo významné. Mladí chalani hrali dobre sami od seba, bez toho aby sa na tom tréner nejako pričinil a samotné baseballové zápasy boli totálne odfláknuté, bez emócie, takže ani ako športový film to u mňa neuspelo. ()

Wishkah

Je to klasická nudná ukázka sportovního filmu pro děti. Všechno mi tu přijde vyhnané do neuvěřitelných extrémů a ani přehrávající Keanu Reeves mi sem vůbec neseděl. ()

Dyas

No, Náhradnící s Keanu Reevesem byli mnohem lepším sportovním filmem. U Tvrdé hry je velkým mínusem to, že bez Reevese by to byla klasická nudná břečka. Jeho Conor O’Neill, velký gambler s mnoha těžkými dluhy byl jedním z plusů filmu. Dalším plusem bylo pozoruhodné znázornění vyrůstání v černošské čtvrti, v níž se černoši klasicky zabíjí mezi sebou. Samotný baseballový tým a jeho trénink v průběhu filmu byl čistý průměr. Jelikož je to dětské sportovní klišé, je to hned každému jasné, proč to nemohlo být lepší. ()

dezert

Jedna hvězda za dobře udělaný zápasy (ale ty Robbins umí, už to dokázal ve Varsity Blues), jedna hvězda za dětský herce a jedna hvězda za pokus přimíchat do rodinnýho bijásku reál černošských čtvrtí. Plus jedna hvězda za soundtrack, kterej se vážně povedl a za silný konec. Takže 5*. Ale minus jedna hvězda za Diane Lane, protože ve filmu úplně zbytečná a vůbec by neškodilo, kdyby byla úplně z celýho přiběhu vypuštěná. A minus jedna za Keanu Reevese, kterýmu se moc nedaří poloha normálního člověka v problémech. A navíc má asi ksift z kamene nebo betonu, protože má pořád jeden a ten samej výraz. Navíc polovina filmu je megaklišé. Ale to zas tak nevadí. Takže z toho vychází 3*. ()

Angie91

Já nevím proč vždycky, když chce někdo natočit film z pravého amerického prostředí se všemi jeho problémy a se vší realitou, točí právě s černochy, kterým vždy a za jakých koliv podmínek pomůže právě běloch. Jako by běloši neměli své ghetta a svou tvrdou feťáckou realitu. Ale i tak... černochy mám ráda (dokonce i K. Reevese) a jejich charisma zachránilo tento jinak podprůměrný snímek. ()

lareinna

Kto si myslí, že toto je podpriemerný film, odporúčam mu pozrieť si "Nebeskí väzni" s Alecom Baldwinom :)) ------ V tomto prípade nechcem riešiť, či ide o černochov alebo športové drama alebo oboje. Myslím, že ktokoľvek, akokoľvek pomôže iným, pomôže zároveň aj sebe. A o to tu šlo. ()

Greg25

Překvapilo mě to samotnou, ale tenhle příběh má sílu i potenciál vymačkat z vás emoce nenásilnou formou, příběh „ze sídlišť v předměstí“, kde drsnost je realitou už v útlém věku versus život muže, který stále nenašel smysl svého života... Netvrdím, že tam není patos, ale na mě to působilo tak, jak si představuji, že by na mě drama mělo působit – dobře stavěný příběh, emotivně silný konec. Nejde tu o sport, tvrdá hra může být i život (a taky že je). Jako vždy výborný Keanu Reeves, kterému rozpolceného muže věříte stejně tak, jako toho s nalezenou podstatou bytí na konci filmu. 80% ()

Rathalos

Sportova drama z prostredia baseballu v hlavnej ulohe s Keanu Reevsom,krasny a silny pribeh,ktory ma dostal,aj nejaka ta slza sa zjavila v mojich ociach...:-) ()

Tiiso

Sladkobolný pokus o sportovní drama, které má poukázat na skutečnost, jak týmovým portem lze uniknout špatným vlivům špatné společnosti. Jenže podání, které příběh nabídl dozajista dokáže plně uspokojit snad jen dětského diváka. Na mě působil mdle a ve spoustě scén nedotaženě. Ani Keanu ve všech situacích nehrál naplno. Ale film mě přeci jen dokázal dojmout, a to po smrti malého G Baby. ()

alpeew

Taky mám tyhle filmy ráda (jako Hudba mého srdce, Opus Mr. Hollanda či Nebezpečné myšlenky) a tak dávám za 4*. Film nemá žádné zbytečné klišé a ani to není žádný zbytečný doják - tvrdá realita černošského předměstí se vším co k tomu - bohužel - patří, plus dávka toho, co by bylo super, kdyby patřilo ke každému dítěti takto vyrůstajícímu . Nedělám si ale iluze, že tomu tak skoro nikdy není. A Keanu Reeves v nečekané roli jako jeden z bonusů příběhu (další je výborná hudba). ()

Hvězdy pro Murphyho

Hvězdy pro Murphyho

20.04.2006

Je to už nějaký ten čas, co se kariéra Eddieho Murphyho svezla směrem k infantilním komediím a nachází se v stavu akutního nedostatku kvalitních rolí pro kdysi veleúspěšného herce. A ani jeho… (více)