Život starého mládence pana Adamičky, ušlápnutého úředníčka, podivína a hypochondra, je jeden velký stereotyp. Ráno do práce, večer zpět domů ke své bytné, zlatým rybičkám a květinám za oknem. Proto ho ani nevyvede z míry, když náhodně vyhraje čtvrt milionu korun. To, po čem však zatouží, je troška rodinného štěstí... (oficiální text distributora)

DeDanu

Pan Plachta, synonymum pro laskavost. I když film není žádné zázračné veledílo, stojí za to si ho pustit jen kvůli tomuhle skvělému herci. Pohladí po duši, zahřeje u srdce. ()

pOne

Další z filmů s Jindřichem Plachtou, u kterého mě jako první dvě slova napadnou "pozitivita" a "optimismus". Kvalit snímku Nebe a dudy film sice nedosahuje, ale přesto je to takový prijemný kousek na oddech. Panu Plachtovi, i zde velkému dobrákovi, ta souhra s dětmi sedí. Vytkl bych snad pro mě nepochopitelný konec filmu. Mimo mé chápání i v rámci žánru veselohra. Myslíte si, že by se nějaká ženská takhle v reálném životě zachovala? ()

Danulinda

Škoda velice divného konce, který nám ukázal, jak nevděčné mohou být některé ženy, avšak jinak velmi zdařilý scénář, skvělé herecké výkony, a proto celkem nadprůměrný kousek. ()

Pitryx

Dalo se na to dívat. Pan Plachta dobrý, jako skoro vždy. Konec mohl být jiný, ale je to jen film. Průměrný. Ani pod ani nad. **A PŮL ()