Děvčátko se zápalkami (TV film)

Little Match Girl, The

Dievčatko so zápalkami

Rodinný

USA, 1987, 96 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (3)

• Phobia

Děvčátko se zápalkami, deprimující "pohádka" Hanse Christiana Andersena, která mě při každém čtení spolehlivě dokázala rozbrečet... Viděla jsem kdysi také krátký loutkový film a rovněž jsem u něj vzlykala, jako by mi pomřela hlemýždí farma. A pak jsem před lety měla příležitost sledovat, jakou patetickou, optimistickou vánoční sračkoládu dokázali z tak smutného tématu spáchat američtí filmaři. Pro znalce a ctitele literární předlohy je tato verze spolehlivé emetikum, pro ostatní (včetně cílové skupiny, tedy dětí) bude film působit nejspíš jako rohypnol. Druhou hvězdičku dávám vzhledem k delší době od shlédnutí snímku a možnému výpadku paměti (třeba v tom je nějaká scéna, kvůli níž se to vyplatí vidět). 30%(13.10.2009)

Moc dojemný příběh.(30.4.2010)

Tento film na mě opravdu zapůsobil. Ještě před shlédnutím snímku jsem četl tuto povídku a nebojím se tvrdit, že lépe zpracovat do filmové podoby již nešla. Zvuk navozoval atmosféru. Zkrátka úžasné. Tuto povídku neberu jako absolutně smutnou. Děvčátku bude s babičkou na Onom světě mnohem lépe, než v mrazivém počasí a prázdným břichem. Pokud člověk umírá šťastný, pak je to to nejkrásnější, co si může přát.(7.1.2011)