66 sezón

Peter Kerekes

Peter Kerekes

Martin Kollar

Marek Piaček

Čím viackrát tento film vidím, tým ho mám radšej. Pri prvom pozretí som si povedal - fajn. Malo to aj nápad aj to miestami bolo vtipné, ale mal som pocit - že je to také o všetkom aj o ničom... Neskôr som zistil, že práve o to ide - je to film o spomínaní a minulosti, o nostalgii - a spomienky sú vždy veľmi selektívne a subjektívne. Z mnohých vecí ostane len prchavý pocit, impresia, zapamätáme si len nepodstatný detail, presné obrysy reality blednú, skutočnosť a fikcia, mystifikácia - to všetko splýva dokopy a s odstupom času sa na to dívame už len ako na minulosť, niečo nenávratne stratené. Presne toto robí tento film - cez príbeh jednej plavárne ukazuje ako to s tými našimi životmi a spomienkami vlastne je. Robí to hravo, s nadhľadom a láskou k životu, ktorý prináša všeličo, ale závisí len od nás, ako sa naň dívame. Film má navyše veľmi dobrý soundtrack a príjemnú uvoľnenú letnú atmosféru...(17.1.2014)

Pre mňa osobne veľké prekvapenie, ktoré dokazuje, že zaujímave filmy neurážajúce diváka sa na Slovensku ešte točiť dajú -- hoc dokumentárne. Ako nekošičanovi na mňa možno snímok pôsobí ďaleko exotickejšie, než na domácich obyvateľov. Nič to však nemení na fakte, že spôsob, akým Kerekes vyhľadáva a spája príbehy, ktoré okrem svojej tragi(komi)ckosti nemajú zväčša nič spoločné, je neskonale pútavý. A u mňa štylizovaný rozhodne nerovná sa pózerský.(7.3.2004)

• Slarque

Jistá výpovědní hodnota se tu dá najít, ale nejsem si jistý, o čem tohle domácí video vlastně mělo být. Proč chodit po plovárně a ptát se opalujících se lidí na boha, karmu či smrt? A když už se na smrt ptají i těhotné ženy, musí to pro ně mít nějaký význam. Občas pokus o stylizaci, ale většinou bezradný amatérismus.(16.7.2004)

Asi som urobil chybu a čakal som od dokumentu históriu jedného kúpaliska. Tá je tu tiež, ale v prvom rade ide o spomienky starších občanov na vojnu, okupáciu v 68, štb, atď. K slovu sa dostane aj potápačský krúžok na kúpalisku. Akoby sa Kerekes rozhodol, že urobí rozhovory s týmito konkrétnymi ľuďmi a len tak mimochodom sa budú odohrávať na kupku. Ak k dielu od začiatku pristúpite týmto spôsobom, dejisko vám nebude pripadať až tak náhodne zvolené a nebudete to riešiť. Kerekes ale zaujme peknými strihovými prechodmi, filtrom, evokujúcim "staré dobré časy", ale občas zarazí zbytočnými otázkami.(8.8.2018)

Toto je priamy dôkaz toho, že dokumentárny film sa dá natočiť naozaj na všetko, a vždy môže byť natočený tak kreatívne, aby pobavil, nech už je o hoci čom, hoci aj o Mestskej plavárni. No 25 minút zo stopáže (80min.) by som tu predsa len ubral. Miestami sa skôr zdalo že tam tí filmári v prvom rade "balia čaje" na profi kameru a mikrofón. Či?(4.8.2018)