Nevěsta s velkýma nohama (TV film)

Pohádka

Česko, 2002, 75 min

• PollyJean

celkem obstojný pokus o dramatickou pohádku. Velmi dobře zahráno (Krobotová, Štěpnička), ruší akorát Suchařípa, který je po tatínkovi absolutní neherec, ale bez specifického charismatu. Co zamrzí jsou velmi úsporné lokace - na turnaj je ten prázdný lom fakt pěst na oko - a taky krok vedle s představitelem Pipina. Nevím taky, jak myslel tu stížnost na povahu budoucí královny (něžná, pasivní, prostě obyčejná ženská) a když mu tam pak přijde ta pravá, projevuje se vlastně úplně stejně.(20.8.2017)

Potíž tohoto filmu je v tom, že je to legenda a tenhle žánr tady není přednastavený a diváci na něj nejsou zvyklí. Jakmile přistoupíme na to, že se jedná o středověkou legendu, pak funguje výborně. Já tenhle žánr trochu znám, takže jsem s ním neměla problémy. Kromě toho mám ráda středověké kostýmy a šermířské souboje a zaujaly mě jak osobnosti, tak vztah, tak představitelé Pipina a Berty, takže mě film hodně oslovil.(17.10.2011)

Nerozumím tomu, proč se pořád plive na nové české pohádky. Vymyslet něco nového je těžké a prostě nemůže být všechno skvělé a nové jako Popelka a Pyšná princezna, zvykněte si. Za dobré herecké obsazení, výpravu a akce v exteriérech si pohádka zaslouží lepší hodnocení. Navíc je to příklad pohádky, která osloví i větší diváky. Absence magie mi vůbec nevadila, lze to brát i jako pseudohistorický příběh.(12.7.2014)

Dobová a kostýmová pohádka, která spíše než jako pohádka vyznívá jako historický, a jen trochu pohádkový příběh. Záporák se neštítí vraždy, jsou tu rytířské souboje s jedním docela drsným koncem na pohádku. Na druhou stranu jde o zajímavý zářez do pohádkové tvorby. Škoda jen těžce strojených dialogů. Hudba: Ondřej Soukup a skupina Krless(4.2.2012)

• blackrain

Tenhle příběh jsem musela vidět vícekrát, abych se nad ním mohla zamyslet. Po druhém shlédnutí se mi líbil o něco víc. Ale pořád to není tak, abych si mohla zařadit mezi své oblíbené. Nezařadila bych tenhle příběh mezi pohádky. Chyběla mu pohádkovost, na kterou jsem u pohádek zvyklá. Napětí tu taky není žádné. Všechno je udělané tak, že to člověk očekává a to starofrancozskou legendu vůbec neznám.(5.2.2012)

• - Filmové sídlo krále Pipina (Filip Čapka) je ve skutečnosti hrad Křivoklát. (rakovnik)