poster

Nevěsta s velkýma nohama (TV film)

Pohádka

Česko, 2002, 75 min

 • rakovnik
  ***

  Pohádka nepohádka, která se tváří výpravně, ale v podstatě všechny scény jsou natáčeny jen na třech místech. Na akčním lesku také legenda ztrácí tím, že velkolepé rytířské souboje sleduje jen hrstka lidí. Scénář a výprava jsou na televizi pěkné, ale režie pokulhává. Děj se velmi naivní (tak u pohádky to nevadí, u legendy trošku ano) a uřečněný - pár lidí někde sedí a povídá si, pak sedí někde jinde a povídá si o něčem jiném a rytířské souboje mezi tím jsou jako vata té nudě. Každopádně nevím, zda jsou hezčí obrovské uši krále či veliká noha královny. No, aspoň si v něčem sedí :-) Herecké obsazení je slušné, až na Pipina, ten mi není sympatický. A ponaučení na konec? Než někam pojedete, dobře se naučte místní řeč :-) Parádní komentář: Phobia.(29.1.2012)

 • otík
  ***

  Dobová a kostýmová pohádka, která spíše než jako pohádka vyznívá jako historický, a jen trochu pohádkový příběh. Záporák se neštítí vraždy, jsou tu rytířské souboje s jedním docela drsným koncem na pohádku. Na druhou stranu jde o zajímavý zářez do pohádkové tvorby. Škoda jen těžce strojených dialogů. Hudba: Ondřej Soukup a skupina Krless(4.2.2012)

 • triatlet
  *

  Nepohádkové, herecky průměrné. Pobaví až závěrečné veršotepectví Jiřího Schmitzera. Záměna princezny za služku není originální, navíc v tomto příběhu je nepohádkově drasticky zobrazený střet závisti a dobra. Krvavé scény jsou zbytečné, stejně jako natahované rytířské souboje. I rádoby popelkovské rozuzlení postrádá vtip a kouzlo.(4.2.2012)

 • Bozvav
  **

  Jako pohádka pro děti zbytečně drastické. Jako historický příběh nemožně nepřesné a jako dobrodružný romantický příběh příliš mdlé a nudné. Herecké výkony v pravdě televizní, výprava ubohá. Jako jediný klad vnímám hudbu postavu Pipina. Ta se Filipu Čapkovi vydařila. Za tyto dva klady dávám dvě hvězdy.(7.2.2017)

 • KM Phoenix
  *

  "Když se oženíš s dcerou jiného vládce tak po jeho smrti získáš jeho zemi a to bez boje." A tak se Pipin III. Krátký rozhodl, že si vezme za ženu Bertu Uherskou, jelikož je jasné, to je od Francie hned za rohem (ve skutečnosti šlo o Bertradu z Laonu, což je v severovýchodní Francii, což dává mnohem větší smysl). Shrnuto, je to naprosto podprůměrný výtvor a těch pět a půl lidí co tvoří francouzský královský dvůr působí až směšně, stejně jako turnaj (s přibližně stejným počtem lidí) natáčený v jakémsi lomu. Tvůrci by udělali lépe, kdyby do toho nepletli realné osoby a otřesné pokusy o poezii.(12.7.2014)

 • - Filmové sídlo krále Pipina (Filip Čapka) je ve skutečnosti hrad Křivoklát. (rakovnik)