Nevěsta s velkýma nohama (TV film)

Pohádka

Česko, 2002, 75 min

• Xavi6

Nevím, že je to ještě baví pořád točit. Vždyť je to pořád dokola a dokola, je nějaké království, král/princ a princezna. Hodíme tam nějakou zápornou postavu, aby se neřeklo. Chvílemi mi to připadalo jako nějaká kriminálka, když zavraždili dámu, kterou si vrah spletl s princeznou. Pardón, ale jestli je tohle pro děti, tak to ať jdou někam.(3.2.2012)

Nerozumím tomu, proč se pořád plive na nové české pohádky. Vymyslet něco nového je těžké a prostě nemůže být všechno skvělé a nové jako Popelka a Pyšná princezna, zvykněte si. Za dobré herecké obsazení, výpravu a akce v exteriérech si pohádka zaslouží lepší hodnocení. Navíc je to příklad pohádky, která osloví i větší diváky. Absence magie mi vůbec nevadila, lze to brát i jako pseudohistorický příběh.(12.7.2014)

Potíž tohoto filmu je v tom, že je to legenda a tenhle žánr tady není přednastavený a diváci na něj nejsou zvyklí. Jakmile přistoupíme na to, že se jedná o středověkou legendu, pak funguje výborně. Já tenhle žánr trochu znám, takže jsem s ním neměla problémy. Kromě toho mám ráda středověké kostýmy a šermířské souboje a zaujaly mě jak osobnosti, tak vztah, tak představitelé Pipina a Berty, takže mě film hodně oslovil.(17.10.2011)

Průměrná pohádka na které se mi líbilo velké zaměření na rytířství. Je faktem, že k pohádce patří nějaké to nadpřirozeno, ale zde mi to vůbec nechybí. Průměrné herecké výkony a od chvíle, kdy se na scéně zjeví dcera vrchního zrádce je následný příběh velmi předvídatelný a to až tak, že člověk tuší, že bude na konci hned dvojitá svatba. Slabší 3z5.(29.1.2012)

Pohádka nepohádka, která se tváří výpravně, ale v podstatě všechny scény jsou natáčeny jen na třech místech. Na akčním lesku také legenda ztrácí tím, že velkolepé rytířské souboje sleduje jen hrstka lidí. Scénář a výprava jsou na televizi pěkné, ale režie pokulhává. Děj se velmi naivní (tak u pohádky to nevadí, u legendy trošku ano) a uřečněný - pár lidí někde sedí a povídá si, pak sedí někde jinde a povídá si o něčem jiném a rytířské souboje mezi tím jsou jako vata té nudě. Každopádně nevím, zda jsou hezčí obrovské uši krále či veliká noha královny. No, aspoň si v něčem sedí :-) Herecké obsazení je slušné, až na Pipina, ten mi není sympatický. A ponaučení na konec? Než někam pojedete, dobře se naučte místní řeč :-) Parádní komentář: Phobia.(29.1.2012)

• - Filmové sídlo krále Pipina (Filip Čapka) je ve skutečnosti hrad Křivoklát. (rakovnik)