poster

Nevěsta s velkýma nohama (TV film)

Pohádka

Česko, 2002, 75 min

 • PollyJean
  **

  celkem obstojný pokus o dramatickou pohádku. Velmi dobře zahráno (Krobotová, Štěpnička), ruší akorát Suchařípa, který je po tatínkovi absolutní neherec, ale bez specifického charismatu. Co zamrzí jsou velmi úsporné lokace - na turnaj je ten prázdný lom fakt pěst na oko - a taky krok vedle s představitelem Pipina. Nevím taky, jak myslel tu stížnost na povahu budoucí královny (něžná, pasivní, prostě obyčejná ženská) a když mu tam pak přijde ta pravá, projevuje se vlastně úplně stejně.(20.8.2017)

 • flanker.27
  **

  Dle pověsti o rodičích Karla Velikého. Samozřejmě je to ahistorické, v 8. století žádné Uhersko neexistovalo a Bertrana byla z Laonu (SV Francie), ale to samo o sobě není problém. Ten je v tom, že dialogy a herecké výkony jsou bídné a postavy jsou špatně napsané. A nevím, jestli chtěli vzbudit dojem reality nebo je sponzoroval biskup Malý, ale věty jako "bůh rozhodl, kdo bude chudý a kdo bohatý" ve mně probouzely knězoborce. Na druhou stranu boží souboj na konci je podle mě dost ucházející, Udatný a Štěpnička předvádějí překvapivě kvalitní šerm. Za to dvě hvězdy. Škoda, že tyhle náměty dopadají většinou takhle slabě.(17.9.2016)

 • giovanni3
  ***

  Průměrná pohádka na které se mi líbilo velké zaměření na rytířství. Je faktem, že k pohádce patří nějaké to nadpřirozeno, ale zde mi to vůbec nechybí. Průměrné herecké výkony a od chvíle, kdy se na scéně zjeví dcera vrchního zrádce je následný příběh velmi předvídatelný a to až tak, že člověk tuší, že bude na konci hned dvojitá svatba. Slabší 3z5.(29.1.2012)

 • KM Phoenix
  *

  "Když se oženíš s dcerou jiného vládce tak po jeho smrti získáš jeho zemi a to bez boje." A tak se Pipin III. Krátký rozhodl, že si vezme za ženu Bertu Uherskou, jelikož je jasné, to je od Francie hned za rohem (ve skutečnosti šlo o Bertradu z Laonu, což je v severovýchodní Francii, což dává mnohem větší smysl). Shrnuto, je to naprosto podprůměrný výtvor a těch pět a půl lidí co tvoří francouzský královský dvůr působí až směšně, stejně jako turnaj (s přibližně stejným počtem lidí) natáčený v jakémsi lomu. Tvůrci by udělali lépe, kdyby do toho nepletli realné osoby a otřesné pokusy o poezii.(12.7.2014)

 • triatlet
  *

  Nepohádkové, herecky průměrné. Pobaví až závěrečné veršotepectví Jiřího Schmitzera. Záměna princezny za služku není originální, navíc v tomto příběhu je nepohádkově drasticky zobrazený střet závisti a dobra. Krvavé scény jsou zbytečné, stejně jako natahované rytířské souboje. I rádoby popelkovské rozuzlení postrádá vtip a kouzlo.(4.2.2012)

 • - Filmové sídlo krále Pipina (Filip Čapka) je ve skutečnosti hrad Křivoklát. (rakovnik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace