poster

Nevěsta s velkýma nohama (TV film)

Pohádka

Česko, 2002, 75 min

 • blackrain
  **

  Tenhle příběh jsem musela vidět vícekrát, abych se nad ním mohla zamyslet. Po druhém shlédnutí se mi líbil o něco víc. Ale pořád to není tak, abych si mohla zařadit mezi své oblíbené. Nezařadila bych tenhle příběh mezi pohádky. Chyběla mu pohádkovost, na kterou jsem u pohádek zvyklá. Napětí tu taky není žádné. Všechno je udělané tak, že to člověk očekává a to starofrancozskou legendu vůbec neznám.(5.2.2012)

 • KM Phoenix
  *

  "Když se oženíš s dcerou jiného vládce tak po jeho smrti získáš jeho zemi a to bez boje." A tak se Pipin III. Krátký rozhodl, že si vezme za ženu Bertu Uherskou, jelikož je jasné, to je od Francie hned za rohem (ve skutečnosti šlo o Bertradu z Laonu, což je v severovýchodní Francii, což dává mnohem větší smysl). Shrnuto, je to naprosto podprůměrný výtvor a těch pět a půl lidí co tvoří francouzský královský dvůr působí až směšně, stejně jako turnaj (s přibližně stejným počtem lidí) natáčený v jakémsi lomu. Tvůrci by udělali lépe, kdyby do toho nepletli realné osoby a otřesné pokusy o poezii.(12.7.2014)

 • Skuby47
  ****

  Tato středověká pověst, na které byl pohádkový snad jen dobrý konec a která je určena spíš dospělejším divákům než dětem, se mi líbila. Viděla jsem ji už víckrát a ani tentokrát jsem si ji nenechala ujít. Pěkná výprava i rytířské souboje a že kompars nebyl z nejpočetnějších bych prominula, vzhledem k tomu, že jde o televizní produkci. Když jsem ji viděla prvně, byla jsem příjemně překvapená, protože názvem mne nijak neoslovila. Mohla být ještě mnohem zdařilejší, kdyby přibyl humor a ubyla ponurá atmosféra. I tak ve spoustě studiových televizních pohádek vyčnívá. A za historický šerm dám hvězdičku navíc.(8.4.2013)

 • flanker.27
  **

  Dle pověsti o rodičích Karla Velikého. Samozřejmě je to ahistorické, v 8. století žádné Uhersko neexistovalo a Bertrana byla z Laonu (SV Francie), ale to samo o sobě není problém. Ten je v tom, že dialogy a herecké výkony jsou bídné a postavy jsou špatně napsané. A nevím, jestli chtěli vzbudit dojem reality nebo je sponzoroval biskup Malý, ale věty jako "bůh rozhodl, kdo bude chudý a kdo bohatý" ve mně probouzely knězoborce. Na druhou stranu boží souboj na konci je podle mě dost ucházející, Udatný a Štěpnička předvádějí překvapivě kvalitní šerm. Za to dvě hvězdy. Škoda, že tyhle náměty dopadají většinou takhle slabě.(17.9.2016)

 • giovanni3
  ***

  Průměrná pohádka na které se mi líbilo velké zaměření na rytířství. Je faktem, že k pohádce patří nějaké to nadpřirozeno, ale zde mi to vůbec nechybí. Průměrné herecké výkony a od chvíle, kdy se na scéně zjeví dcera vrchního zrádce je následný příběh velmi předvídatelný a to až tak, že člověk tuší, že bude na konci hned dvojitá svatba. Slabší 3z5.(29.1.2012)

 • - Filmové sídlo krále Pipina (Filip Čapka) je ve skutečnosti hrad Křivoklát. (rakovnik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace