Reklama

Reklama

Dobrodružství Robinsona Crusoe, námořníka z Yorku

  • USA Adventures of Robinson Crusoe, a Sailor from York

Obsahy(1)

Loutkový film na motivy slavného románu Daniela Defoe. (oficiální text distributora)

Recenze (82)

waits 

všechny recenze uživatele

Pěkně vyprávěný loutkový Robinson s animovanými vsuvkami Adolfa Borna. Odlehčeně, s humorem (v knize je ho pomálu) a s dobře trefeným Postráneckým (až na to věčné Bade, Bade), který je v poměrně krátkém snímku nucen posunovat děj ustavičným mluvením, což vůbec nevadí.. Karel Gott se ovšem k Robinsonovi ani náhodou nehodí. ()

honz 

všechny recenze uživatele

Známý román D. Defoe je oblíbený již po několik generací. Toto jeho animované zpracování (převážně loutkové, jen retrospektivní pasáže jsou kreslené) je vpravdě mistrnným dílem Stanislava Látala. Poeticky pojatý dobrodružný příběh anglického námořníka nepostrádá vtip (především glosy Robinsonova papouška), napětí (např. setkání s lidožrouty), ale i dojemnou chvilku, kdy Robinson přichází o svého věrného druha, psa Buda. Když se trosečník po dlouhých letech dostane do své vlasti, zjišťuje, že Londýn, kde hodlá dopsat své paměti, je pro něho příliš rušným městem, a tak se i s papouškem a sluhou Pátkem vrací na poklidný ostrov...Výborná je podmanivá hudba Karla Svobody a též skvělý dabing. ()

Reklama

krabatt76 

všechny recenze uživatele

Nádherný poetický příběh o nelehkém životě trosečníka.Moc rád jsem se na tento film díval v rámci povinných školně družinových akcí.No a rozhodně toho nelituji.Perfektní dabing,skvělá práce animace a také další důkaz velikosti Karla Svoboda jakožto jedinečného skladatele filmové hudby....Člověk by ani nevěřil,že toto dílko má necelých 70 minut.Utečou jako voda. Někdy si až kacířsky říkám,že nebýt těch krvežíznivých komunistů,kteří zakazovali všelijakou avantgardu ŘEŠÍCÍ nějakou zásadní otázku lidského bytí,tak by ani takovéto věci od lidí kteří "nemohli a nebo mohli s omezením" asi ani nevznikly.Myslím,že by jsme byli o dost ochuzeni.... ()

Nonna 

všechny recenze uživatele

Jedno z našich nejlepších loutkových děl vůbec. Zajímalo by mě, zda někde ve světě vzdali hold předloze Daniela Defoa tak kvalitně, jako v tomto fimu. Milovala jsem ho už jako dítě a i dnes se na něj ráda podívám. Nádherné loutky, perfektní scénář, zajímavé propojení loutkové reality a animovaných vzpomínek, dokonalá hudba Karla Svobody, mistrovský dabing. Loutkového Robinsona si člověk od začátku oblíbí, prožívá s ním úspěchy i smutky (smrt věrného psa), fandí mu, jako by šlo o živého hrdinu. Nádherný příběh....a ta podivná , chlupatá ještěrka, co mu krade zásoby z pevnosti, na tu vzpomínám nejraději. ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Příběh je docela pěkný a občas se člověku může lehoulinkou vtipností hnout i koutek. Výborný byl vypravěč a docela se mi zamlouvalo loutkové provedení, což je věc zcela vyjímečná. Robinsona Crusoe jsem kdysi v mládí jistě přelouskl a dokonale ho celého zapomněl. Jsem si však naprosto jistý, že tak luxusní tree house si v knize jistě nevybudoval. Hudba byla na celém Robinsonovi to nejlepší božský Kája spojil síly s druhým Kájem, který již obývá hudební nebe(čímž si vzhledem ke způsobu opuštění světa nejsem vůbec jistý) a vytvořili standart, který vytvořili vždy, kdy spojili své síly. Střední část filmu odbočila do lehké nudy a já se přes 2* nedovedu dostat. ()

Galerie (1)

Zajímavosti (3)

Reklama

Reklama