poster

Dobrodružství Robinsona Crusoe, námořníka z Yorku

 • anglický

  Adventures of Robinson Crusoe, a Sailor from York

Animovaný / Loutkový / Dobrodružný

Československo, 1981, 68 min

Předloha:

Daniel Defoe (kniha)

Kamera:

Jiří Šafář

Hudba:

Karel Svoboda
(další profese)
 • Nonna
  *****

  Jedno z našich nejlepších loutkových děl vůbec. Zajímalo by mě, zda někde ve světě vzdali hold předloze Daniela Defoa tak kvalitně, jako v tomto fimu. Milovala jsem ho už jako dítě a i dnes se na něj ráda podívám. Nádherné loutky, perfektní scénář, zajímavé propojení loutkové reality a animovaných vzpomínek, dokonalá hudba Karla Svobody, mistrovský dabing. Loutkového Robinsona si člověk od začátku oblíbí, prožívá s ním úspěchy i smutky (smrt věrného psa), fandí mu, jako by šlo o živého hrdinu. Nádherný příběh....a ta podivná , chlupatá ještěrka, co mu krade zásoby z pevnosti, na tu vzpomínám nejraději.(16.2.2013)

 • Landauer
  *****

  Je to naprostá fantazie, jeden z dost opomíjených klenotů českého filmu. Naprosto úžasná animace, dokonalé výtvarno pana Borna, které kupodivu funguje i v loutce a perfektní Václav Postránecký plus poutavý scénář a skvělá atmosféra. Na žádný zápor se mi nepodařilo přijít, čili jednoznačně 100%! Krom toho velmi potěšila stylizace stárnoucího Robinsona do vizáže Johna Lennona (samozřejmě zřejmě neúmyslná) :-)(28.3.2011)

 • PetrPan
  *****

  Nádherné pohlazení po duši. Návrat do dob dávno minulých, tím nemyslím léta osmdesátá jako taková, ale ta má. Léta dětství, kdy televizní pohádka byla svátkem. Jak jsme mohli vůbec existovat? Nechci se však pouštět do zbytečného vzpomínání a nefér srovnávání minulosti a současnosti, chci jen vyseknout poklonu parádnímu loutkovému filmu s hlasem Pana vypravěče Postráneckého. Defoe napsal skvělý dobrodružný příběh, ale teprve Látal mu dal duši, českou, laskavou a plnou humoru. Hodnocení nejvyšší, jak jinak.(17.5.2015)

 • krabatt76
  *****

  Nádherný poetický příběh o nelehkém životě trosečníka.Moc rád jsem se na tento film díval v rámci povinných školně družinových akcí.No a rozhodně toho nelituji.Perfektní dabing,skvělá práce animace a také další důkaz velikosti Karla Svoboda jakožto jedinečného skladatele filmové hudby....Člověk by ani nevěřil,že toto dílko má necelých 70 minut.Utečou jako voda. Někdy si až kacířsky říkám,že nebýt těch krvežíznivých komunistů,kteří zakazovali všelijakou avantgardu ŘEŠÍCÍ nějakou zásadní otázku lidského bytí,tak by ani takovéto věci od lidí kteří "nemohli a nebo mohli s omezením" asi ani nevznikly.Myslím,že by jsme byli o dost ochuzeni....(8.3.2011)

 • Marek1991
  *****

  Aj takto môže vyzerať príbeh o Robinsonovi, ktorý stroskotal na ostrove. Zaujalo ma, aké zvieratá tam dali. Jedinú priam bezvýznamnú chybičku vidím v tom, že taký papagáj ako tu bol asi nejedáva mäso. Inak ten príbeh bol pekný, bolo to pohodové, stále sa niečo dialo, miestami to bolo vtipné, veľmi milá rozprávka pre deti a tentokrát mi vôbec nevadilo, že tam boli bábky. Malo to svoju atmosféru, svoje osobitosti a navyše to bolo veľmi pozitívne, čo sa mi páčilo ako to zobrali, že z toho neurobili tragédiu.(4.4.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace