Herkules v New Yorku

• USA Hercules in New York

Diův syn Herkules, přebývající na hoře Olymp se tu začíná nudit. Rozhodne se proto navštívit svět lidí a vypraví se do New Yorku 20. století. Díky svému zjevu, síle a vystupování se stává terčem pozornosti a prožívá různá dobrodružství. Rozhněvá tím některé bohy a ti ho zbaví jeho síly a nesmrtelnosti. Herkules se ale dokáže obejít i bez těchto schopností... Americká dobrodružná fantasy komedie z roku 1969 se zapsala do filmových dějin především jako herecký debut v té době širokou veřejností nepříliš známého rakouského kulturisty jménem Arnold Schwarzenegger. (Vojcl)

Trailer

Flipnic

Samozřejmě se jedná o šílenou blbinu, ale vzhledem ke stáří filmu a k stylu, jakým je natočen, mi to přišlo celé jako docela sranda. Příšerný herecký výkon Arnolda je ještě podpořen neustále se zbytečně svlékajícím Arnoldem .. Ostatní herecké výkony také za moc nestojí, nesmyslný příběh, debilní a absurdní rozhovory a situace ... Prostě pro mne osobně "so bad - so good". Navíc film má jednu již zmiňovanou kladnou devízu a to je možnost vidět mistra Uneverse v kulturistice ve své naprosto vrcholné formě. Jako film odpad, ale já jsem se bavil. Korunu tomu všemu pak nasazuje Arnoldova "angličtina" !! ()

Lateef

Film sám o sobě je totální odpad! Jenže účelem této slátaniny bylo ukázat Arnoldovu velikost. A to bez pochyby splnila. Snímek obsahuje přeplněnou míru trapnosti, jednoduchosti a lacinosti, na to ale nehledí. Snaží se ukázat celému světu přelomovou osobnost kulturistických dějin v jejím maximálním fyzickém rozkvětu. Arnoldovi bylo tehdy 23 let, vyhrál svůj první titul Mr. Olympia a skutečně byl obrovský! V žádném svém jiném filmu již nedisponoval takovou surovou a šokující masou svého svalstva. Jednotlivé scénky působí sice naprosto směšně, ale Arnold si svoji první hollywoodskou roli užíval. A já jsem se jeho vystoupením popravdě docela bavil. Jen lituju toho dvouspřeží na konci, protože tahat se po New Yorku s Arnoldovým hrudníkem a bicepsy musela být větší fuška, než oběhnout Central Park se čtyřmi tlustými turisty... ()

choze

Arnoldův levňoučký a rozkošně blboučký filmový debut. Po každé když běží v televizi, volají prý Arnoldovi jeho známí a řehtají se do telefonu jako koně. Naivní fórky, ošmelené efekty, otravná řecká hudba a mimořádně tupý Arnie se svýma poskakujícíma kozama v roli, která proslavila jeho vzor a přítele Rega Parkse. Ale jo, bavil jsem se. Chvíli. ()

Superpero odpad!

LOL Arnold furt dělá hyperdebilní držky, nehledě na jeho angličtinu. Nejlepší jsou bitky... Něco tak debilního jsem douho neviděl, vrchol je když Arnold sroluje medvěda. Arnoldova holka pořád nosí minisukně což je good. Nejlepší je ovšem Olymp, kterej určitě točili někde na hřbitově nebo v parku, něco tak nízkorozpočtovýho dlouho nebylo k vidění. A vrchol filmu jak Arnold jede v kočáru po New Yorku..... No prostě něco tak debilního se dlouho nevidí. Ale Arnolda nejde než obdivovat když začal s takovou sračkou, kam až se dostal. ()

dobytek

Arnold svou hereckou kariéru nezačal zrovna nejlíp, ale třeba oproti Stallonemu dopad ještě docela dobře. Herkules v New Yorku je sice postavenej jenom na tom, že Arnold ukazuje svaly a občas někomu rozbije držku (dokonce i medvědovi), ale ten film stojí za vidění už jen kvůli tomu, jak tam Arnold úžasně hovoří anglicky. Navíc vypadá, že vlastně ani neví, co tam řiká. Jestli to chcete vidět, tak si rozhodně sežeňte film v originálnim anglickym znění. Ale údajně ještě existuje taky anglická verze, kde Arnoldův hlas někdo předaboval, což asi bude celkem nuda. ()

• Schwarzenegger vystupoval v tomto filmu pod uměleckým jménem Arnold Strong. (Stegr)
  • Film byl vyroben pro italskou televizi s rozpočtem pouhých 300 000 amerických dolarů. (lekr)
  • Arnold Schwarzenegger nejprve nechtěl přijmout roli v této komedii. Nakonec jej přemluvil jeho přítel Reg Park, který si zahrál Herkula ve třech jiných filmech. (Džejkop)