Herkules v New Yorku

USA, 1970, 75 min

Aubrey Wisberg

Aubrey Wisberg
  • Xmilden

Jedna za Arnolda, ale nechci vidět už nikdy více. Nečekal jsem filmový zážitek, který by dopadl uspokojivě, čekal jsem hroznou hovadinu a ono se to potvrdilo. Je to dost úlet natočít o synu Dia, kterak vyrazí na zkušenou do New Yorku. Dialogy typu: - "Nesměj se." - Arnoldova odpověď : - " A proč bych se neměl smát?" A to diváka čeká každé asi tři minuty. Nezábavné. Blbé.(22.7.2009)

• GOREGASM

Neskutečná báchorka s předabovaným Arniem a jedním neskutečným soubojem s medvědem, který ve mě dva dny po shlédnutí Revenanta zanechává pocit emocionální remízy ;-). Na rovinu, pro fanoušky Arnolda jde o jednoznačnou povinnost a ano, souhlasím, je to stupidita, která dané slovo ve filmovém kontextu definuje. Díky Arnoldově neandrtálskému herectví a scénáři, který jde jeho postavě naprosto oddaně na ruku, jde ovšem také o místy nebezpečně komickou taškařici, u které se bavíme na úkor tvůrců, ale nemyslíme to zle :-). 20% (100% guilty pleasure) P.S. Arnieho partnerka se směje, no, jak to říct slušně... natvrdle až retardovaně.(27.4.2016)

Neskutečná sranda. A ani ne tak esence béčkovitosti, jako spíš amatérismu. Arnoldova první role, to znamená, že jeho neherectví zaručuje značnou porci komiky, bohužel režisér je také debutant, a to už docela vadí. Celé je to trapně amatérské, výborně jsem se bavil. Když člověk vidí ty kulisy a slyší ty neskutečné hlášky, uvědomí si, že tohle je 100% guilty pleasure.(20.4.2010)

• kajas

Na takové dílo ani slova nestačí. A to asi ještě můžu být ráda, že jsem viděla dabovanou verzi, kde Arnie nezní tolik pitomě. Z všudypřítomné příšerné řecké hudby se mi dělalo rudo před očima, dialogy se absolutně nedaly poslouchat, korunu všemu nasazuje tragické zpracování Olympu, opravdu děs a hrůza. Jedna hvězdička za to, že jsem se asi třikrát zasmála, možná to ale ani nebyl účel...(16.6.2015)

No představte si bájný Olymp situovaný v Central Parku v době dopravní špičky. Představte si dokola se svlékajícího Arnolda jak mluví ještě spíš německy než anglicky. Představte si Arnolda jak se pere s bandou námořníků, mafiánů, taxikářem, vysokoškolákem a člověkem v medvědí kůži alá "Jak se budí princezny". Představte si Arnolda debutujícího ve filmovém průmyslu se vším co to obsahuje naprosto šílená mimika, gigantická hra svalů a vůbec celkově víc než hrozný amatérismus. Představte si totální amatérismus celého ansámblu, který se podílel na tomto výtvoru, kdy jsou tam tragické a nelogické střihy, jedna hudební variace stále dokola, nelogičnosti a chyby mezi scénami a sem tam nějaký ten kus štábu v záběru. K tomu takové drobné detaily jako Zeus házející roxory, kterému sekundují převážně římští(!) bohové (resp. všichni kromě titána Atlase) a dokonce se objeví i biblický Samson. To už potom ani nepřekvapí Arnieho jízda "válečným vozem" po ulicích New Yorku. Z řemeslného hlediska se jedná o naprosté neumětelství všech zúčastněných avšak přesto musím dát 4 hvězdy a to za to, že něco takového se opravdu jen tak nevidí a zároveň ta absolutně nízká úroveň je až neskutečně vtipná. Dal bych i 5 hvězd avšak bylo tam pár vyloženě zdlouhavých a nevtipných scén, obzvlášť ty kde se ostatní herci snaží vyplnit čas bez Arnolda, tudíž nakonec 4 hvězdy.(23.3.2013)

• - Schwarzenegger vystupoval v tomto filmu pod uměleckým jménem Arnold Strong. (Stegr)

• - Arnoldovi získal roli jeho kulturistický mentor Joe Weider tak, že producenta přesvědčil, že jde o slavného divadelního herce z Evropy. (lekr)

• - Film byl vyroben pro italskou televizi s rozpočtem pouhých 300 000 amerických dolarů. (lekr)