Herkules v New Yorku

USA, 1970, 75 min

Aubrey Wisberg

Aubrey Wisberg
  • Lateef

Film sám o sobě je totální odpad! Jenže účelem této slátaniny bylo ukázat Arnoldovu velikost. A to bez pochyby splnila. Snímek obsahuje přeplněnou míru trapnosti, jednoduchosti a lacinosti, na to ale nehledí. Snaží se ukázat celému světu přelomovou osobnost kulturistických dějin v jejím maximálním fyzickém rozkvětu. Arnoldovi bylo tehdy 23 let, vyhrál svůj první titul Mr. Olympia a skutečně byl obrovský! V žádném svém jiném filmu již nedisponoval takovou surovou a šokující masou svého svalstva. Jednotlivé scénky působí sice naprosto směšně, ale Arnold si svoji první hollywoodskou roli užíval. A já jsem se jeho vystoupením popravdě docela bavil. Jen lituju toho dvouspřeží na konci, protože tahat se po New Yorku s Arnoldovým hrudníkem a bicepsy musela být větší fuška, než oběhnout Central Park se čtyřmi tlustými turisty...(11.10.2008)

• Compadre

Strašný....Arnolda mám sice rád, ale tadyten rannej pravěk jeho herecký kariéry stál pěkně za hovno...každý normální režisér si na prstech jedný pazoury spočítá, že do takovéhleho filmu je třeba nastrkat spoustu peněz, ale Seidlman si s rozpočtem hlavu asi vůbec nelámal a podle všeho ani s ničím jiným...úplná šílenost prostě...hvězdičku dávám za originální rvačku Arnieho s medvědem (chlap v cirkusovém medvědím převleku, kterej asi skutečnýho medvěda nikdy neviděl..).(21.3.2009)

• Emzet

Můj ty svatý Jeníčku... Tak vedle tohohle je i Conan hotový Woyzeck. Vážně. Člověk by skoro řekl, že to i ten Stallone začínal líp. Pokud nechcete dostat neodolatelné nutkání srovnat celý Štýrský Hradec pro jistotu se zemí, raději si pusťte nějaký pozdější AS film. Třeba i Juniora. Co kecám, klidně i Stay Hungry...(6.2.2010)

• MM_Ramone

Zaujímavejším počinom pre odštartovanie filmovej kariéry Arnolda Schwarzeneggera, by bolo keby si radšej zahral v nejakom porne (podobne ako niekoľko jeho kolegov). Pretože táto jeho prvotina je na úrovni primitivity. Príšerne naivné a úboho natočené dielo. Jedinou zaujímavosťou "Herkulesa v New Yorku" je ten fakt, že je to prvý film, kde sa objavil dnešný guvernér Kalifornie. *(2.2.2008)

Tento film je jako výkladní skříň* všeho, co se dá při tvorbě filmu pokazit. Je však zvlášť zábavné, když se naň díváte pod vlivem a v kruhu kamarádů. Arnold je v jednom kuse od pasu nahoru obnažen (což film zachraňuje) a vše, na co narazí, nemilosrdně převrátí. Taxík, medvěd, bagr, šestice chlapů, lavička, ... to všechno skončí na střeše. (100% za zábavu + 0% za film) / 2 = 50% a slabší tři boláky. *Shadwell TM. All rights reserved.(23.12.2007)

• - 19. října 2006 San Francisco Chronicle oznámil, že Premiere Pictures prodává práva na film na eBay za minimálně 550 000 dolarů. (Danny F.)

• - Film byl vydán pod názvem Hercules Goes Bananas, který byl později změněn na Hercules in New York, aby byl serióznější. (Danny F.)

• - Arnoldovi získal roli jeho kulturistický mentor Joe Weider tak, že producenta přesvědčil, že jde o slavného divadelního herce z Evropy. (lekr)