Modrý tygr

Blue Tiger

Modrý tiger

Akční / Krimi / Thriller

Japonsko / USA, 1994, 88 min

VHS klasika, ve které Virginia Madsen chce svou pomstu, poté co byl omylem zabit její syn v přestřelce maskovaným zabijákem s tetováním tygra na prsou. Začne pátrat na vlastní pěst, aby onoho muže našla. Je ochotna riskovat cokoliv. Když už jej najde, dokáže ho nakonec zabít?(10.11.2018)

Když jsem viděla Modrého tygra poprvé, tak mě okamžitě zaujmul Tóru Nakamura. Pak se tento film úplně vytratil z televizní obrazovky a já litovala, že jsem si ho tenkrát nenahrála na video. Až loni se mi konečně podařilo znovu se na něj podívat. Virginia Madsen v roli matky, která rozehrává svůj osobní hon na kočku a tygra. Nebojí se přitom použít všechny své ženské zbraně, aby tak dokončila svůj nejbolestnější nevyřízený účet. Virginia jako tmavovláska = skvělá volba včetně tetování, které měla na zádech. :-)(20.9.2014)

Príbeh matky, ktorej dieťa bolo zabité pri prestrelke, sa po rokoch vracia, aby pomstila smrť svojho syna. Pomerne originálny príbeh je vyrozprávaný priamym spôsobom v réžií Norberta Barba, ktorý spojil akčné scénky s energickým výkonom účinkujúcich v čele s obdivuhodnou Virginiou Madsen, ktorá dáva dojemný a priam fascinujúci výkon ubolenej matky. Občas to síce vyznie všetko ako melodráma, ale hneď sa to napraví a celé to potom nepôsobí ako zabudnutý, B-čkový film, ktorý si zaslúži aj po druhom pozretí šancu na nápravu. A keď sa do filmu započíta sexy Virginia, zážitok z filmu bude väčší. PS: Virginia Madsen si tu zahrala aj rolu prostitútky.(27.5.2010)