BloodRayne

BloodRayne: Smäd upírov

Akční / Horor / Fantasy

USA / Německo, 2005, 95 min

• Morholt

Téhle bollovce jsem se dlouho vyhýbal, ale nakonec přišel šas a šlápnul jsem do toho. A Uwe nezklamal. Příběh, tradičně debilní, zpracování ještě debilnější, ale to jsem vlastně čekal. Podle mě jsou největším kámenem úrazu bojové scény. Na těch je film postavený a jsou absolutně nezvládnuté. kamera, která by jim měla dodat na dynamičnosti je statická a vše je tak směšně zpomalené. A to je něco, co nechápu, protože tohle je v akční filmařině snad to nejjednodušší. plusem tak zůstává jen herecké obsazení, u kterého jsem opět žasnul. Boll zkrátka vypral další balík peněz a může jet dál. 10%(18.9.2013)

• Lima

Nevezu se na vlně dnes tak oblíbeného a profláknutého nadávání na Uweho, když on ten chlap opravdu dělá co může, abych také tak učinil. Scenář a dialogy jsou jak z pera sedmiletého chovance Zvláštní školy. Výprava tak ubohá, že se nabízí otázka, co udělal Uwe s těmi 25 miliony rozpočtu, chudou vizualitu proto Boll zhusta oživuje častým používáním kýčovitých leteckých záběrů na jezdce na koních, na druhou stranu jedinou pozitivní věcí je fakt, že se nebojí ukázat krev. Choreografie soubojů je ale otřesná. Michael Madsen a Ben Kingsley zcela jistě tušili, čemu se to upsali, takže se ani nesnaží hrát, zejména prvně jmenovaný vypadá, jako kdyby si chtěl každou chvíli hodit šlofíka a Ben si svého vampíra Kagana vedle Gándhího a Itzhaka Sterna zcela jistě nezařadí, jeho prezentace je přímo k usedavému zoufalému pláči. Ještěžu tu je Kristanna Loken. Hrát sice umí jen o trošku lépe, než pornoherečky, ale mám pro tuhle kočandu už od trojky Terminátora prostě slabost a de facto jedinou věcí, která mi pomohla překlenout tu hodinu a půl, byl pohled do jejího výstřihu. Výmluvný závěr ukazuje, že se počítalo s pokračováním, což po celosvětové tržbě cca 3 milionů dolarů (Uff!:o)) zcela jistě nehrozí.(31.3.2006)

• Dannysek4U

Odbyt tohle veledilo jen odpadem by bylo prilis lehky. Navic, co si budeme namlouvat, pro milovniky dungeonovejch rpgecek musi mit Bloodrayne urcite kouzlo. Jak by ty sermirsky bitky byly super, kdyby mece v rukach drzel kdokoli jinej, jak fajnovej by to byl pribeh, kdyby mel aspon spetku rozumu, jak zraci by byly zdejsi triky, kdyby mely aspon trochu nacasovani a nejakou onacejsi formu, jak by tomu vsemu prospelo, kdyby herci po dobu snimku mlceli... Uwe, uwe, to to bolli. Jedna hvezdicka za to, ze aspon location manager nechrapal a vybral moc pekny exteriery. Plus male bezvyznamne plus za to, ze je Kristanna docel micka, minus opravdu velke minus za Bena Kingsleyho, ktery evidentne necte scenare. A diky za Meat Loafa(14.2.2007)

• Isherwood

Norská modelka pobíhá ve středověkých kulisách a v oblečku sexy dominy se snaží zlikvidovat co nejvíce upírů. To vše pod taktovkou německého štábu s führerem Bollem, jenž se rozhodl, že zničí Hollywood přímo z jeho jádra. Nenápadité, zdlouhavé, neakční a hlavně nudné, protože Boll se nechytá ani v nejzákladnějších filmařských disciplínách, tudíž se těžko dá vyčítat hercům, že toho moc nepředvedli, když evidentně tápou nad tím, o čem daná scéna je. A že si herecké repliky protiřečí s tím, co ve scéně zrovna odehrává (viz. několikrát zmíněné „znásilnění a zavraždění“ matky Rayne, z něhož se v relativně názorném flashbacku vyklube jedno bodnutí dýkou)... No, prostě nevěřím, že tohle bude za 20 let sběratelský kousek pro úchylné fajnšmekry.(29.3.2008)

• Faidra

Tak dlouho jsem hanobila jména Víta Olmera a Zdeňka Trošky, až jsem viděla Bloodrayne. Předesílám, že jsem do té doby žila v blažené nevědomosti o jménu, pře jehož pouhém vyslovení i otrlí muži blednou a omdlévají a milovníkům filmu celého světa naskakuje vyrážka, zkrátka že jsem při slovech Uwe Boll jen bezelstně pokrčila rameny a zeptala se: "Was?" A dodávám, že mám ráda upíry, Rumunsko a Bena Kingsleyho, takže mládenci v půjčovně nedalo až tak moc práce přesvědčit mě, že Bloodrayne bude ta pravá zábava na deštivý večer. Děkuji mu tímto za umožnění poznání skutečných hlubin filmové stupidity a divákova zoufalství, z kterých nebylo úniku ani pohledem na křivky Kristanny Loken, protože to na mě jako na ženu holt nemá ten správný účinek. Teď abych v potu tváře smolila omluvný dopis pro Olmera a Trošku s čestným prohlášením, že vedle Boodrayne vypadají všichni ti blbci větší, než jsme doufali, a kamenné fóry jako žhaví kandidáti na vítěze Zlaté palmy, a při té příležitosti sepsala i poslední vůli pro případ, že by mé těžce zkoušené oko bylo ještě někdy nějakým sadistickým psychopatem přinuceno vidět další opus maior se signaturou Uwe Boll. Nemám ráda štvanice na neblaze profláklá jména, ale vzhledem k tomu, že lieber Uwe by fakt jednoho donutil probouzet se uprostřed noci zmáčený potem a vykřikovat "Uwe Boll" (a zanechávat partnera v přesvědčení, že má erotické sny o nějakém německém pornoherci), se obávám, že je to v tomhle případě zasloužené. Niemals mehr!(29.11.2007)

• Meat Loaf

• - Polonahé dívčiny ve scéně s Leonidem (Meat Loaf) jsou ve skutečnosti rumunské prostitutky. Podle režiséra Uwe Bolla bylo levnější najmout si prostitutky než herečky. (HellFire)

• - Film je inspirován úspěšnou PC hrou "BloodRayne" z roku 2005. (Chufu)

• - Film se natáčel ve Fargasu, v Muresu, v Bukurešti a na Hradě Fargas v Brasově v Rumunsku. (rafix)