BloodRayne

BloodRayne: Smäd upírov

Akční / Horor / Fantasy

USA / Německo, 2005, 95 min

• Lima

Nevezu se na vlně dnes tak oblíbeného a profláknutého nadávání na Uweho, když on ten chlap opravdu dělá co může, abych také tak učinil. Scenář a dialogy jsou jak z pera sedmiletého chovance Zvláštní školy. Výprava tak ubohá, že se nabízí otázka, co udělal Uwe s těmi 25 miliony rozpočtu, chudou vizualitu proto Boll zhusta oživuje častým používáním kýčovitých leteckých záběrů na jezdce na koních, na druhou stranu jedinou pozitivní věcí je fakt, že se nebojí ukázat krev. Choreografie soubojů je ale otřesná. Michael Madsen a Ben Kingsley zcela jistě tušili, čemu se to upsali, takže se ani nesnaží hrát, zejména prvně jmenovaný vypadá, jako kdyby si chtěl každou chvíli hodit šlofíka a Ben si svého vampíra Kagana vedle Gándhího a Itzhaka Sterna zcela jistě nezařadí, jeho prezentace je přímo k usedavému zoufalému pláči. Ještěžu tu je Kristanna Loken. Hrát sice umí jen o trošku lépe, než pornoherečky, ale mám pro tuhle kočandu už od trojky Terminátora prostě slabost a de facto jedinou věcí, která mi pomohla překlenout tu hodinu a půl, byl pohled do jejího výstřihu. Výmluvný závěr ukazuje, že se počítalo s pokračováním, což po celosvětové tržbě cca 3 milionů dolarů (Uff!:o)) zcela jistě nehrozí.(31.3.2006)

• klerik

Nieže by som momentálne prežíval nejakú krízu, ale ja som sa bavil :) Uwe je fanatik a tak som bol dopredu pripravený na podobnú nakladačku. Lepšie ako AINTD, ale o nič menej hlúpučke a (a teda aj) vtipné. Bolo to pekne krvavé, skratkovité a pomerne rýchlo to šliapalo do finále. "Komorný veľkofilm" s nevyužitím prostredia, s peknou Kristiannou, (vo finále) elegantným Kingsleym a tak trochu(!!!) naivným scenárom. DRAČIE DIERY boli asi poctivejšie, ale BloodRayne ma "uchvátil" viac...(26.10.2006)

Většina lidí to tady haní, ale moji oblíbenci to známkovali celkem slušně, tak jsem se nechal zlákat a....DĚKUJU OBLÍBENCI !! Byla to absolutně pohodová upířina. Žádnej zázrak, ale pohodové krvavé béčko s prima hereckým obsazením a co naplat Kristanna Loken byla vždy sexy a film kde si dává přes hubu s Michelle Rodriguez no neberte to. Potěšil i pardál Michael Madsen a další známé tváře. Nenudilo to a těch cca 90 minut uteklo hezky rychle. Takže sečteno podtrženo prima upířina na večer.(12.11.2014)

• genetique

Ako môže niekto takto pobabrať celkom sľubný námet, navyše úplne sa odkláňajúci sa od podstaty hry? Otrasné bojové scény, ich nacvičenosť a choreografia je na škôlkárskej úrovni. Hrozne trapne vyznelo dookabijúce používanie atráp mečov, ktoré boli dva centimetre hrubé a vyzerali ako lopatky na krájanie chleba. Kulisy ani nevravím, kamera sa snaží byť originálna, ale v každej scéne používa Boll iný spôsob záberu. Navyše Rayne absolútne nevyužíva svoje dvojmeče, ktoré boli pre jej postavu v hre také charakteristické. Dve hviezdičky dávam len za motív hry, pekné grafické spracovanie a za odvahu hercov takto si ohroziť reputáciu. 35%.(24.6.2006)

• Anderton

Za krásnu Kristen to dáme tentokrát za dve. Nechápem Bollovu protekciu. To hrajú všetci títo uznávaní herci v jeho filmoch za trest? Za porušenie nejakej zmluvy so štúdiom? Je to záhada. Ak to beriete ako televíznu zábavu, ktorej sa dá odpusiť kriminálne postihnuteľné opisovanie všetkých okolitých fantasy, tak sa to povedzme, že dá zniesť.(27.5.2012)

• Meat Loaf

• - Film se natáčel ve Fargasu, v Muresu, v Bukurešti a na Hradě Fargas v Brasově v Rumunsku. (rafix)

• - Filmování probíhalo mimo jiné v rumunském městě Sighișoara, které je rodištěm legendárního Vlada III. Napichovače - Drăculea, a na hradě Bran, který je z komerčních důvodů propagován jako "Drákulův hrad", i když se skutečným Drákulou nemá prakticky nic společného. (L_O_U_S)

• - Počítalo se s nasazením do 2,500 kin, ale číslo se snížilo na 1,600, protože kopie filmu byly dopraveny do kin, které na něj neměli licenci. (HellFire)