BloodRayne

BloodRayne: Smäd upírov

Akční / Horor / Fantasy

USA / Německo, 2005, 95 min

• Vitason

Již jako malý capart měl Uwe Boll jasno o svém budoucím povolání. V Düsseldorfu na pískovišti vyprávěl všem dětem, že se stane filmovým režisérem a zfilmuje všechny deskové hry (nakonec mu to vyšlo, ale se zaměřením na jinou herní platformu). ,,Ne nebudeš!" vykřikl vždy sousedovic Günter a praštil Uweho hrabičkami přes hlavu. No a na filmu je vidět, že Uwe podobných ran v dětství schytal zřejmě více, ale nebudu předbíhat... Bloodrayne je mé první setkání s panem režisérem. Zatím se mi úspěšně vyhýbal. Nebo já jemu. Těžko říct, kdo byl ve finále zajíc kličkující před tím druhým. Bylo to hlavně tím, že hry které si Uwe vybíral k převodu na filmové plátno, jsem nehrál. Ale pak přišla Bloodrayne, která mě docela bavila, ale dlouho jsem jí nehrál, protože jsem se nedostal přes toho velkého pavouka na začátku:-) Takže volbu, jaký film si od Bolla pustit jako první, jsem měl jasnou. Je pro mě trochu záhadou, jak mohl Uwe na takhle tupý scénář uhnat takové kvalitní obsazení. Představuji si to asi takhle. Kristině Loken nabídl roli s tím, že to bude její první charakterní role, ve které nebude muset běhat v těsném oblečku a ukazovat tělo, ale bude moci předvést svůj herecký talent (schválně hádejte, která scéna se jí jako jediná povedla:-). Michaelu Madsenovi tvrdil, že film produkuje jeho kámoš Tarantino. Kingsleye urval na to, že se chystá točit remake Gándhího a Michelle Rodriguez je na sračky zvyklá. Obsazení je sice dobré, ale herecké výkony jsou rovnocenné kvalitě scénáře. Kingsley zřejmě prokoukl stupiditu celého filmu hned po podepsání smlouvy, takže celý film sedí se strnulým výrazem a s velkou nevolí pronáší své repliky. Každou chvílí jsem čekal, že začne zívat. Kristině Loken by jste za její výkon zřejmě dali 20 korun na lístek směr herecká škola. Jediný kdo mi přišel alespoň trošičku obstojný byl Michael Madsen. Tak co kromě vedení herců a výběru scénáře zbabral Uwe dál? Neustále přehrává různé flashbacky, ale opravdu na každou blbost a nestydí se stejný flashback i několikrát zopakovat. Kamera je taky příšerná. Za nepřehledné souboje bych kameramanovi jeho kameru nejraději rozšlapal. Jediné co se mu alespoň trochu povedlo, jsou některé průlety kamery, které ovšem kompletně vykrádají Pána prstenů. Hudba je také velice slabá. Vlastně nevím o jediné složce filmu, kterou bych mohl pochválit. Není tu atmosféra, napětí ani pořádná akce. Bloodrayne je jako sestava Realu Madrid v nejhorší formě-samá hvězda, ale výkon žádný. Jednu hvězdičku dávám za nahou Kristinu Loken (já odpady prostě nedávám, takže si vždy hledám alespoň nějaký důvod). P.S. Ať si Uwe mrví počítačové hry dál, ale ať mi nešahá na Diablo.(28.9.2007)

• Faidra

Tak dlouho jsem hanobila jména Víta Olmera a Zdeňka Trošky, až jsem viděla Bloodrayne. Předesílám, že jsem do té doby žila v blažené nevědomosti o jménu, pře jehož pouhém vyslovení i otrlí muži blednou a omdlévají a milovníkům filmu celého světa naskakuje vyrážka, zkrátka že jsem při slovech Uwe Boll jen bezelstně pokrčila rameny a zeptala se: "Was?" A dodávám, že mám ráda upíry, Rumunsko a Bena Kingsleyho, takže mládenci v půjčovně nedalo až tak moc práce přesvědčit mě, že Bloodrayne bude ta pravá zábava na deštivý večer. Děkuji mu tímto za umožnění poznání skutečných hlubin filmové stupidity a divákova zoufalství, z kterých nebylo úniku ani pohledem na křivky Kristanny Loken, protože to na mě jako na ženu holt nemá ten správný účinek. Teď abych v potu tváře smolila omluvný dopis pro Olmera a Trošku s čestným prohlášením, že vedle Boodrayne vypadají všichni ti blbci větší, než jsme doufali, a kamenné fóry jako žhaví kandidáti na vítěze Zlaté palmy, a při té příležitosti sepsala i poslední vůli pro případ, že by mé těžce zkoušené oko bylo ještě někdy nějakým sadistickým psychopatem přinuceno vidět další opus maior se signaturou Uwe Boll. Nemám ráda štvanice na neblaze profláklá jména, ale vzhledem k tomu, že lieber Uwe by fakt jednoho donutil probouzet se uprostřed noci zmáčený potem a vykřikovat "Uwe Boll" (a zanechávat partnera v přesvědčení, že má erotické sny o nějakém německém pornoherci), se obávám, že je to v tomhle případě zasloužené. Niemals mehr!(29.11.2007)

• SaNcHeZ_cz

Ne, ne, ne, prostě ne. Ani napodruhé tohle nejsem schopný překousnout. Ani na chvíli. Ubohé plýtvání relativně solidním herním materiálem v podání zajímavých tváří se přeměňuje na generální nácvik amatérského divadla v Slušově pod Pradědem pro místní JZD a kroužek vyšívání Eliška. Tohle vážně sakra už ne. Tahle ptákovina postrádá absurditu první, nebo humornou vážnost druhé videoherní adaptace od této německé rakety. Po tomhle mé sadistické já má divné nutkání vidět, jak by vypadala asi adaptace Half Life v podání pana velmistra. Ještě štěstí, že Gabe Newell nemá smysl pro absurdní humor německé variace.(15.3.2013)

• maverick10

Bohuzel tady neni nic co bych mohl vyzdvihnout. Podprumernej az teenagerovskej scenar, uboha kamera, miziva vyprava. Bojove sekvence jakoby nataceli podomacku amatersky kluci ze sidliste.Kamera zabrala vzdy jen konec nejakeho toho souboje a na tom se pak vyradila, co se tyce prolite krve. A co do hereckeho obsazeni?? Michael Madsen se tam ani trochu nehodi, jeho pohyby ala lazo-plazo, byly dobre v Reservoir Dogs, ale tady je treba pohyb akce. Sir Ben Kingsley je nemasny neslany a hlavni hrdinka?? Tech cirkusovych opicaren tam proste bylo az moc, kde se dalo uhnout o pul kroku, tam delala takovy cirkusovy variace, ze by se artistum protaceli bulvy. Snad jen Matthiew Davis byl trochu akcni. Takze pro me byl tento film ztratou casu.(4.2.2007)

• Morholt

Téhle bollovce jsem se dlouho vyhýbal, ale nakonec přišel šas a šlápnul jsem do toho. A Uwe nezklamal. Příběh, tradičně debilní, zpracování ještě debilnější, ale to jsem vlastně čekal. Podle mě jsou největším kámenem úrazu bojové scény. Na těch je film postavený a jsou absolutně nezvládnuté. kamera, která by jim měla dodat na dynamičnosti je statická a vše je tak směšně zpomalené. A to je něco, co nechápu, protože tohle je v akční filmařině snad to nejjednodušší. plusem tak zůstává jen herecké obsazení, u kterého jsem opět žasnul. Boll zkrátka vypral další balík peněz a může jet dál. 10%(18.9.2013)

• - Počet mrtvých ve filmu je 102. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Film je inspirován úspěšnou PC hrou "BloodRayne" z roku 2005. (Chufu)

• - Původně měla Katarinu hrát Jessica Alba, ale od role odstoupila kvůli brutálnosti postavy. (HellFire)