Film vychází z původní populární hry Bloodrayne. V osmnáctém století, v Rumunsku, Rayne, mladá dhampirka (napůl člověk a napůl upír), náchylná ke slepé zuřivosti z krve, ale posedlá výčitkami svědomí k lidem, se snaží pomstít matčin únos a vraždu, kterou spáchal její otec Kagan, král upírů. Osiřelá a přinucena hledat si útočiště v cirkusovém, šíleném představení, které je jediným místem, kde jsou její schopnosti tolerovány, Rayne nezná své schopnosti dokud jedné noci neochutná lidskou krev, když se postaví proti muži-silákovi z cirkusu. Sžírána krvežíznivostí a trápená svou novou identitou se transformuje do Bloodrayne a živí se krví upírů, odmítajíc brát život nevinným lidem. Dva lovci upírů, Sebastian a Vladimir z Brimstonské společnosti ji přemluví, aby se připojila k jejich úkolu, zničit nejhoršího a nemojcnějšího ze všech upírů v zemi, jejího otce. Závodí při hledání třech ústrojí - talismanů: Srdce, oko, a žebro tepané z praotce upíra, Beliara, po kterém touží i Kagan. Talismany dávají jejich držiteli moc přivést zem do temnoty dovolující ovládnout upíří plémě navždy... (oficiální text distributora)

Trailer 1

-bad-mad-wolf- odpad!

Herní Rayne byla pekelně šukedelická vampírka, kostící a sající (bez dvojsmyslu) nácky a potvory na potkání. Řežba. V podání Uwe Bolla sledujeme tragicky nevýraznou Kristiannu Loken v něčem, co vypadá jako gigantický středověký airbrush s rudou barvou. Ne, tohle opravdu ne. Film má ksicht jako hodně blbá televizní variace na Pána prstenů a krvavé scény jsou tak strašně přemrštěné, že už vlastně ani nejsou brutální. Dle Uweho masakróznost spočívá v useknutí končetiny a následné krvavé niagáře - nemocnice by z takových dárců měly radost. Kristiana Loken je zajímavá snad jen v momentě, kdy v zájmu nalákání většího počtu nadržených zvědavců ukáže kozy, Michelle Rodriguez se sem nehodí a chudák Ben Kingsley si možná neuvědomoval, do čeho to šlape. A abych si ještě přisadil, bojové scény jsou trapné a je to strašná nuda. ()

Anderton

Za krásnu Kristen to dáme tentokrát za dve. Nechápem Bollovu protekciu. To hrajú všetci títo uznávaní herci v jeho filmoch za trest? Za porušenie nejakej zmluvy so štúdiom? Je to záhada. Ak to beriete ako televíznu zábavu, ktorej sa dá odpusiť kriminálne postihnuteľné opisovanie všetkých okolitých fantasy, tak sa to povedzme, že dá zniesť. ()

Yardak

Moje první setkání s německým mistrem Bollem:)). Ano, přiznávám, je to anti-režisér, i když jak čtu, tak natočil horší věci ještě...no pane jo. Člověk by si řekl, že film zachrání alespoň někteří herci, ale právě naopak - Ben Kingsley odehrál celý film s jednou tváří, asi ho to fakt bavilo; Madsen tu není též moc výrazný a na Lokenu se alespoň hezky dívá. Hudba nijaká, scénář děs a radši už nekomentovat. Díky tomu že nám Kristanna ukázala svá krásná prsa, tak dávám jednu hvězdu, 22 % opravdu sedí!:o)) ()

Hitman_47

Ajajajajaj..no, tak začnem. Uwe se s tím moc nesere...celý film má seriálovou "kameru" a kulisy (imho tohle bylo už patrné při historické scéně v HotD). Dále bych se rád zmínil o choreografii soubojů => děs jak cyp, imho jediná celkem dobře zvládnutá soubojová scénka byla jedna z posledních, ale teď nemyslím bitku Rayne X Kagen (ta byla hrozně debilní), myslím tu těsně předtím (ta hromadná) => tam totiž Uweho napadlo použít tzv. "mírně zrychlenou kameru," takže ty souboje opravdu vypadaly jako souboje a ne jako souboj dětí na fotbalovém hřišti s dřevěnými mečíky. Ale zase myslím, že to nebyla až taková chyba herců...upřímně pochybuju, že jim Uwe zaplatil "bojový" výcvik...teď kapitola "Rayne and her blades" - normální hrůza, je tu ovšem další ALE...nemůžeme to dávat za vinu Kristanně, protože jak všichni moc dobře víme, tak herní Rayne má ty čepele "přikurtované" k loktům...a ono to má svůj rozumný důvod => mají pevný základ. Nevím, kterého debila napadlo udělat čepele ve stylu policajtských nástrojů jménem tonfa...No a teď obhájím ty svoje dvě hvězdičky. Ta první je za brutalitu (sice to někdy vypadalo až moc uměle, ale i tak se na to celkem příjemně koukalo a navíc krev a uřezané končetiny k Bloodrayne odjakživa patří) a druhá hvězda je za Kristannu a za to, že měla žaludek ukázat "dvojčata" zrovna v Uweho filmu :) Nevím jak to ve skutečnosti je, ale mám takový dojem, že všichni hollywoodští herci maj nějakou sázku, která spočívá v "appearence" v Uweho filmech a jak moc velký extrém tam dovedou předvést :) No...ale jestli Uwe takto zmrdá i Far cry, teď mám konkrétně na mysli tu seriálovou kameru, tak mu osobně uřežu koule a hodím je prasatům. ()

Skejpr

Ale jo.. Nebylo to tak tragický. Úvodní Titulky nejsou špatný, a ty záběry na krajinné celky, taky ušly, i když byly vykradený z Pána Prstenů. Taktéž hodně nahoty a spoustu Krve, i relativně kvalitní efekty (bohužel na úkor exteriéru, a celkově velmi televizní výpravy) beru jako nesporné Plus. Herci se vcelku snaží, Kristana Loken, Madsen, a nakonec i Ben Kingsley. Jednoznačným Plusem tohoto filmu je pak naprosto Lahůdkový Billy Zane, který se zde objeví ve dvou scénách, přičemž obě jsou asi něco, jako scéna v autě v Sin City. Film bohužel zaostává po scénáristické stránce, a souboje jsou velmi ubohé. Boll má potíže s tempem. Místo, aby trošku stříhal, nechá Rayne po zničení velkého tlustého týpka dojít na jeden konec místnosti sebrat NĚCO, pak ji nechá přejít na opačnej konec, sebrat něco JINÝHO, a pak teprve vleze do dveří. Tato scéna by se dala zkrátit na 1/5 své doby, použít během ní 3, 4 střihy a vypadalo by to MNOHEM líp. Když se objeví nějaký Zajímavý záběr, nájezd kamery apod, Boll ho okamžitě shodí nějakým jiným, naprosto amatérským (jako že postaví kameru po směru kouře z malého ohníčku, takže vydíte s prominutím, hovno). Několikrát se u scén, které jsou myšleny zcela vážně opravdu od srdce zasmějete (U mě vede scéna, kdy obtloustlý mnich bojuje s tyčí s upírem). Celkově jsem však, vzhledem k tomu, co sem od filmu čekal, docela překvapen, a kdyby Uweho další film, In the name of the King : Dungeon Siege vypadal jen o trošku líp, vlastně bych se ani nezlobil. Bloodrayne totiž rozhodně není nejhorším filmem tohoto roku. Měli jsme zde Aeon Flux, Ultraviolet (a podle ohlasů i Děsnej Doják, nebo Hele kámo kdo tu vaří). BloodRayne je prostě jenom naprosto standartní Podprůměr, který by se na Film+ naprosto skvěle vyjímal a možná tam taky velcie záhy skončí. ()

• Ben Kingsley sa svojou účasťou veľmi nechváli, keď v roku 2007 uviedol: „Aby som bol úprimný, vždy som chcel hrať upíra so zubami a dlhým čiernym plášťom. Povedzme, že moje pohnútky boli vtedy trochu nezrelé.“ (Arsenal83)
  • Filmování probíhalo mimo jiné v rumunském městě Sighișoara, které je rodištěm legendárního Vlada III. Napichovače - Drăculea, a na hradě Bran, který je z komerčních důvodů propagován jako "Drákulův hrad", i když se skutečným Drákulou nemá prakticky nic společného. (L_O_U_S)
  • V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 1. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (martin1m2)

Související novinky

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

28.11.2009

Krišna Pandit Bhandži, známý též jako Ben Kingsley, se vrací ke kořenům – jak genetickým, tak i ke kořenům své kariéry. V roce 1983 získal Oscara za hlavní roli v Gándhím a přestože později ukořistil… (více)

Ďalšia hra v rukách Bolla

Ďalšia hra v rukách Bolla

02.07.2005

Zázračný Nemec Uwe Boll si nedá pokoj. Jeho 20-miliónový Alone in the Dark nielenže (už tradične) pozbieral len tie najhoršie ohlasy a recenzie, ale, vďakabohu, v amerických kinách aj celkom slušne… (více)