BloodRayne

BloodRayne: Smäd upírov

Akční / Horor / Fantasy

USA / Německo, 2005, 95 min

• Le_Chuck

Štáb Bloodrayne sa ráno zobudí kukne do scénára a celé doobedie pri kávičke s koblihami premýšlajú, čo sa vlastne dnes bude točiť. Okolo obeda to Uwe už nevydrží, lebo film nadovšetko miluje a námatkou nalistuje stránku, bodne prstom a zakričí: "TOTO". Polovica štábu medzičasom zmizla na obed, po ktorom treba dať šlofíka a potom sa môže točiť. Však ono sa to nejak zostrihá. Dve slovíčka ktoré mi pri výčte ostatných negatív v ostatných komentoch chýbajú: motivácia a gradácia. Totálna absencia oboch jak z pohľadu celého filmu, tak aj z pohľadu jednotlivých scénok a správania sa postáv, z toho robia nekonečne nudný, plochý nedovarok z hektolitrami krvi a sexuálnym aktom o mreže (za tieto dve veci bod). Boll to Wooda proste chce trhnúť.(1.7.2006)

• Lateef

Takže podruhé v krátké době jsem zavítal do Rumunska(poprvé to bylo asi před týdnem, kdy se hledala Jeskyně), okřídlené příšery jsem vyměnil za ubohé upíry, Bruce Hunta za Uwe Bolla. Let´s the game begin...Asi nikdo na světě(kromě samotného Uweho, ale ten mi svůj trik neprozradí) mi nevysvětlí, jak Uwe "The Shit-maker" Boll dokáže sehnat herecký ansábl, rovnající se počtem slavných hereckých jmen Dannyho parťákům...i když nebudu počítat Micheala Paré, který odjakživa zabředával ve sračkách, stále mi vychází nějakých pět šest jmen, která mají rozhodně navíc, než se upsat ďáblu...na tohle musí mít Uwe nějaký fígl a zdá se, že dobrý, protože v chystaném Dungeon Siege se s filmovými hvězdami doslova roztrhnul pytel...Bloodrayne jsou krvavá jatka bez příběhu, s trapnou akcí a jednou porno scénou...Rayne je dhampir, napůl upír, napůl člověk(znáte to), nevadí ji krucifix, ale nesnáší sluneční světlo a svěcenou vodu(je to nějaký prototyp speciálního upíra). Poslední dobou trčí u nějakého cirkusu, kde je přivázáná jako koza u kůlu a slouží jako zábavná atrakce místních lidí. Když se jednoho dne utrhne ze řetězu(Rayne, ne ta koza), posbírá si svých pět švestek a dva meče podobné tonfám a jako hladový upír vysává každého, kdo jí přijde do cesty. Začíná její odplata...Připadá mi, že Uwe natáčí, jak ho prostě napadne. Nemá žádný rozpracovaný scénář, neví, jaký den se bude co natáčet, ráno přijde na plac, vypustí z držky: "Action!" a hrejte si všichni, jak a co chcete. Scény pak navazují trapně jedna na druhou, jednání jednotlivých postav nemá mnoho společného s logikou...Souboje jsou neskutečně triviální, a celý film si vystačí s třemi čtyřmi dokola se opakujícími technikami...navíc jsou zabírány za špatných úhlů a mnohdy se tak stávají neviditelnými...Uwe se snaží navodit dobrý dojem kamerovými nálety alá Peter Jackson, ale spíše se dočká vašeho vtipkování ohledně chabého napodobování Pána Prstenu(nicméně film obsahuje jeden podařený, skoro bayovský kamerový průlet)...herecké výkony jsou slabé, ale co chcete, aby herci v téhle břečce hráli?? Michael Madsen je k smrti znuděný a s dlouhým příčeskem vypadá jako Rákosníček po ránu, Ben Kingsley se hodně podobá mluvící soše, Michelle Rodriguez se od Resident Evilu vůbec nezměnila, je věčně zakaboněná a neústupně tvrdá a Kristanně Loken doporučuju urychleně nastoupit do teleportační koule a nechat se časoprostorem odnést do čtvrtého Terminátora...tady je prostě špatná...Jediné, v čem je Bloodrayne alespoň trochu svůj, jsou detailní výsledky soubojů a díky Uwemu si tak vychutnáváte hlavu rozdrcenou ostnatým kyjem, sečné, bodné a řezné rány, z nichž prýští napodobenia krve, usekané končetiny a hlavy. V nechutnostech se Uwe zkrátka vyžívá a to doslova, protože na konci filmu si je všechny pro jistotu zopakujeme....Film jako celek je strašný, vše, o co tu jde(žebro, srdce a oko nějakého arciupíra) je v závěru úplně zazděno, scény jsou neuvěřitelně stupidní a dialogy odpovídají scénám. 25 miliónů dolarů(rozpočet)/3,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(3.11.2006)

• Dannysek4U

Odbyt tohle veledilo jen odpadem by bylo prilis lehky. Navic, co si budeme namlouvat, pro milovniky dungeonovejch rpgecek musi mit Bloodrayne urcite kouzlo. Jak by ty sermirsky bitky byly super, kdyby mece v rukach drzel kdokoli jinej, jak fajnovej by to byl pribeh, kdyby mel aspon spetku rozumu, jak zraci by byly zdejsi triky, kdyby mely aspon trochu nacasovani a nejakou onacejsi formu, jak by tomu vsemu prospelo, kdyby herci po dobu snimku mlceli... Uwe, uwe, to to bolli. Jedna hvezdicka za to, ze aspon location manager nechrapal a vybral moc pekny exteriery. Plus male bezvyznamne plus za to, ze je Kristanna docel micka, minus opravdu velke minus za Bena Kingsleyho, ktery evidentne necte scenare. A diky za Meat Loafa(14.2.2007)

• Hitman_47

Ajajajajaj..no, tak začnem. Uwe se s tím moc nesere...celý film má seriálovou "kameru" a kulisy (imho tohle bylo už patrné při historické scéně v HotD). Dále bych se rád zmínil o choreografii soubojů => děs jak cyp, imho jediná celkem dobře zvládnutá soubojová scénka byla jedna z posledních, ale teď nemyslím bitku Rayne X Kagen (ta byla hrozně debilní), myslím tu těsně předtím (ta hromadná) => tam totiž Uweho napadlo použít tzv. "mírně zrychlenou kameru," takže ty souboje opravdu vypadaly jako souboje a ne jako souboj dětí na fotbalovém hřišti s dřevěnými mečíky. Ale zase myslím, že to nebyla až taková chyba herců...upřímně pochybuju, že jim Uwe zaplatil "bojový" výcvik...teď kapitola "Rayne and her blades" - normální hrůza, je tu ovšem další ALE...nemůžeme to dávat za vinu Kristanně, protože jak všichni moc dobře víme, tak herní Rayne má ty čepele "přikurtované" k loktům...a ono to má svůj rozumný důvod => mají pevný základ. Nevím, kterého debila napadlo udělat čepele ve stylu policajtských nástrojů jménem tonfa...No a teď obhájím ty svoje dvě hvězdičky. Ta první je za brutalitu (sice to někdy vypadalo až moc uměle, ale i tak se na to celkem příjemně koukalo a navíc krev a uřezané končetiny k Bloodrayne odjakživa patří) a druhá hvězda je za Kristannu a za to, že měla žaludek ukázat "dvojčata" zrovna v Uweho filmu :) Nevím jak to ve skutečnosti je, ale mám takový dojem, že všichni hollywoodští herci maj nějakou sázku, která spočívá v "appearence" v Uweho filmech a jak moc velký extrém tam dovedou předvést :) No...ale jestli Uwe takto zmrdá i Far cry, teď mám konkrétně na mysli tu seriálovou kameru, tak mu osobně uřežu koule a hodím je prasatům.(26.5.2006)

• Moena

Hodnocení tohohle "filmu" mě velmi zaráží. Neříkám že Ten-jehož-jméno-nesmíme-vyslovit je nějaký extra režisér a s komentáři ohledně výpravy, soubojů, dialogů! a kamery souhlasím, ale stejně zas tak odporný to nebylo aby si to vysloužilo místo v onom žebříčku. Protože v porovnání s takovou Blubberellou nebo Auschwitzem jde poměrně o klenot. Nevím kolik komentářů je ovlivněných přímou zaslepenou nenávistí k "režisérovi" nebo kolik je tu fanoušků hry (já jí nehrál), ale jako milovník středověku, fantasy a pěkných upírek (nebo slečen obecně) jsem film shlédl celkem v poklidu. PS: postava Bena Kingsleyho je tu vážně k smíchu a Michelle Rodriguez nesnáším ve všem v čem se objeví i kdyby to mělo Oscara.(11.5.2012)

• Michael Madsen

• - I naproti neúspěchu v USA se film v mnoha zemích umístil v nejlepší desítce během otevíracího víkendu. Ve Spojených Arabských Emirátech to bylo na prvním místě, v Rusku na místě třetím. (HellFire)

• - Film je inspirován úspěšnou PC hrou "BloodRayne" z roku 2005. (Chufu)

• - Polonahé dívčiny ve scéně s Leonidem (Meat Loaf) jsou ve skutečnosti rumunské prostitutky. Podle režiséra Uwe Bolla bylo levnější najmout si prostitutky než herečky. (HellFire)