Reklama

Reklama

Film vychází z původní populární hry Bloodrayne. V osmnáctém století, v Rumunsku, Rayne, mladá dhampirka (napůl člověk a napůl upír), náchylná ke slepé zuřivosti z krve, ale posedlá výčitkami svědomí k lidem, se snaží pomstít matčin únos a vraždu, kterou spáchal její otec Kagan, král upírů. Osiřelá a přinucena hledat si útočiště v cirkusovém, šíleném představení, které je jediným místem, kde jsou její schopnosti tolerovány, Rayne nezná své schopnosti dokud jedné noci neochutná lidskou krev, když se postaví proti muži-silákovi z cirkusu. Sžírána krvežíznivostí a trápená svou novou identitou se transformuje do Bloodrayne a živí se krví upírů, odmítajíc brát život nevinným lidem. Dva lovci upírů, Sebastian a Vladimir z Brimstonské společnosti ji přemluví, aby se připojila k jejich úkolu, zničit nejhoršího a nemojcnějšího ze všech upírů v zemi, jejího otce. Závodí při hledání třech ústrojí - talismanů: Srdce, oko, a žebro tepané z praotce upíra, Beliara, po kterém touží i Kagan. Talismany dávají jejich držiteli moc přivést zem do temnoty dovolující ovládnout upíří plémě navždy... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (276)

Isherwood odpad!

všechny recenze uživatele

Norská modelka pobíhá ve středověkých kulisách a v oblečku sexy dominy se snaží zlikvidovat co nejvíce upírů. To vše pod taktovkou německého štábu s führerem Bollem, jenž se rozhodl, že zničí Hollywood přímo z jeho jádra. Nenápadité, zdlouhavé, neakční a hlavně nudné, protože Boll se nechytá ani v nejzákladnějších filmařských disciplínách, tudíž se těžko dá vyčítat hercům, že toho moc nepředvedli, když evidentně tápou nad tím, o čem daná scéna je. A že si herecké repliky protiřečí s tím, co ve scéně zrovna odehrává (viz. několikrát zmíněné „znásilnění a zavraždění“ matky Rayne, z něhož se v relativně názorném flashbacku vyklube jedno bodnutí dýkou)... No, prostě nevěřím, že tohle bude za 20 let sběratelský kousek pro úchylné fajnšmekry. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Tak jo vezmeme to rychle. Plusy tohoto filmu jsou v obsazení. Ano určitě potěší kráska v hlavní roli Bloodrayne terminátorka Kristanna Loken. Moc hezká slečna, která ve filmu ukáže nejen své hezké oči, ale i něco z těla, kterým ji obdařil Bůh(to byl druhý plus). Ben Kingsley, Michelle Rodriguez a Michael Madsen nebyli by jste šťastní, kdyby se takováto parta sešla v nějakém filmu? Určitě byli a jen mlsně by jste čekali na premiéru(plus č.3). Taky vím co by vám toto čekání a chuť hodně rychle zkazilo a to je jméno režiséra, které zní ... chvilka napětí, ale vy to už tušíte, když přeci jde o adaptaci počítačové hry... Ano a máme tu výherce a tím je Uwe Boll!!!! Je to on našich srdcí šampión a asi jeden z 6-ti miliard lidí na planetě, který by opravdu měl dostat zákaz točení snímku a jejich pohřbívání. Tímto se rychle dostávám k mínusům filmu a jednomu velkému problému. Tímto problémem je, že nejlepší na celém filmu je rychlá krátká milostná scéna Kristanny Loken s nějakým hercem. Vše ostatní je strašná břečka, v které se topí každý ať má Oscara (Ben Kingsley) nebo nemá(všichni ostatní). Snažit se adaptovat počítačovou hru a pak se vlastně na původní děj vybodnout přenést ho pár set let zpátky a naší krvavé královně dát do rukou meče ve tvaru jejich oblíbených "Kráječů lidí"? To někdo čekal, že ten film bude kvalitní, když zmizí Hitlerovu přisluhovači a neuvidíme lidi rozkrojené na půl a bez končetin? Ne nečekal, protože lidem, kteří svěří tomuto talentovanému režisérovi jakýkoliv film jsou lidi, kteří by měli být zavřeni v Bohnicích a doufat, že ještě někdy uvidí východ slunce jinak než skrz zamřížované zrcadlo svého pokoje. ()

Reklama

Superpero odpad!

všechny recenze uživatele

Nejhorší Uwe!!!!!!! Tadyto nejde ani brát s nadhledem to je prostě nonstop utrpení. Loken tam je strašný koště, Kingsley to odehraje s jednim výrazem a vsedě. A Madsen tam pro jistotu jen chodí. Bitky jsou neuvěřiteně nepřehledný no prostě hrůza. Po shlédnutí "Bloodrayne" si uvědomíte že například "Alone in the Dark," "Rudá Sonja" nebo "Elektra" nebyly zas tak špatné filmy. ()

Lima odpad!

všechny recenze uživatele

Nevezu se na vlně dnes tak oblíbeného a profláknutého nadávání na Uweho, když on ten chlap opravdu dělá co může, abych také tak učinil. Scenář a dialogy jsou jak z pera sedmiletého chovance Zvláštní školy. Výprava tak ubohá, že se nabízí otázka, co udělal Uwe s těmi 25 miliony rozpočtu, chudou vizualitu proto Boll zhusta oživuje častým používáním kýčovitých leteckých záběrů na jezdce na koních, na druhou stranu jedinou pozitivní věcí je fakt, že se nebojí ukázat krev. Choreografie soubojů je ale otřesná. Michael Madsen a Ben Kingsley zcela jistě tušili, čemu se to upsali, takže se ani nesnaží hrát, zejména prvně jmenovaný vypadá, jako kdyby si chtěl každou chvíli hodit šlofíka a Ben si svého vampíra Kagana vedle Gándhího a Itzhaka Sterna zcela jistě nezařadí, jeho prezentace je přímo k usedavému zoufalému pláči. Ještěžu tu je Kristanna Loken. Hrát sice umí jen o trošku lépe, než pornoherečky, ale mám pro tuhle kočandu už od trojky Terminátora prostě slabost a de facto jedinou věcí, která mi pomohla překlenout tu hodinu a půl, byl pohled do jejího výstřihu. Výmluvný závěr ukazuje, že se počítalo s pokračováním, což po celosvětové tržbě cca 3 milionů dolarů (Uff!:o)) zcela jistě nehrozí. ()

imf 

všechny recenze uživatele

Nejlepší Bollův film vůbec, což v přeneseném slova smyslu znamená, že vám nebudou krvácet oči, uvidíte nahou Kristannu Loken a šíleného Bena Kingsleyho. A ten zbytek? No... tam je všechno při starém... nesmyslné dialogy, zabité tempo a neuvěřitelně neohrabané akční scény. Uwe nám roste, pevně věřím, že Dungeon Siege lízne dvě hvězdičky. Je to ale škoda, už to totiž pomalu přestává být vtipné. ;) ()

Galerie (41)

Zajímavosti (10)

  • Počítalo se s nasazením do 2,500 kin, ale číslo se snížilo na 1,600, protože kopie filmu byly dopraveny do kin, které na něj neměli licenci. (HellFire)
  • Počet mrtvých ve filmu je 102. (ČSFD)
  • V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 1. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (martin1m2)

Související novinky

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

28.11.2009

Krišna Pandit Bhandži, známý též jako Ben Kingsley, se vrací ke kořenům – jak genetickým, tak i ke kořenům své kariéry. V roce 1983 získal Oscara za hlavní roli v Gándhím a přestože později ukořistil… (více)

Ďalšia hra v rukách Bolla

Ďalšia hra v rukách Bolla

02.07.2005

Zázračný Nemec Uwe Boll si nedá pokoj. Jeho 20-miliónový Alone in the Dark nielenže (už tradične) pozbieral len tie najhoršie ohlasy a recenzie, ale, vďakabohu, v amerických kinách aj celkom slušne… (více)

Reklama

Reklama