BloodRayne

BloodRayne: Smäd upírov

Akční / Horor / Fantasy

USA / Německo, 2005, 95 min

• Hitman_47

Ajajajajaj..no, tak začnem. Uwe se s tím moc nesere...celý film má seriálovou "kameru" a kulisy (imho tohle bylo už patrné při historické scéně v HotD). Dále bych se rád zmínil o choreografii soubojů => děs jak cyp, imho jediná celkem dobře zvládnutá soubojová scénka byla jedna z posledních, ale teď nemyslím bitku Rayne X Kagen (ta byla hrozně debilní), myslím tu těsně předtím (ta hromadná) => tam totiž Uweho napadlo použít tzv. "mírně zrychlenou kameru," takže ty souboje opravdu vypadaly jako souboje a ne jako souboj dětí na fotbalovém hřišti s dřevěnými mečíky. Ale zase myslím, že to nebyla až taková chyba herců...upřímně pochybuju, že jim Uwe zaplatil "bojový" výcvik...teď kapitola "Rayne and her blades" - normální hrůza, je tu ovšem další ALE...nemůžeme to dávat za vinu Kristanně, protože jak všichni moc dobře víme, tak herní Rayne má ty čepele "přikurtované" k loktům...a ono to má svůj rozumný důvod => mají pevný základ. Nevím, kterého debila napadlo udělat čepele ve stylu policajtských nástrojů jménem tonfa...No a teď obhájím ty svoje dvě hvězdičky. Ta první je za brutalitu (sice to někdy vypadalo až moc uměle, ale i tak se na to celkem příjemně koukalo a navíc krev a uřezané končetiny k Bloodrayne odjakživa patří) a druhá hvězda je za Kristannu a za to, že měla žaludek ukázat "dvojčata" zrovna v Uweho filmu :) Nevím jak to ve skutečnosti je, ale mám takový dojem, že všichni hollywoodští herci maj nějakou sázku, která spočívá v "appearence" v Uweho filmech a jak moc velký extrém tam dovedou předvést :) No...ale jestli Uwe takto zmrdá i Far cry, teď mám konkrétně na mysli tu seriálovou kameru, tak mu osobně uřežu koule a hodím je prasatům.(26.5.2006)

• imf

Nejlepší Bollův film vůbec, což v přeneseném slova smyslu znamená, že vám nebudou krvácet oči, uvidíte nahou Kristannu Loken a šíleného Bena Kingsleyho. A ten zbytek? No... tam je všechno při starém... nesmyslné dialogy, zabité tempo a neuvěřitelně neohrabané akční scény. Uwe nám roste, pevně věřím, že Dungeon Siege lízne dvě hvězdičky. Je to ale škoda, už to totiž pomalu přestává být vtipné. ;)(25.4.2006)

• Deimos

DivX-Večer s Uwe Bollem/// Obsazení 7/10 Děj 3/10 Hudba 5/10 Efekty 5/10/// +Bloodrayne nevypadá úplně marně, obsazení -scénář, dialogy/// Když jsem slyšel před 6 možná 7 lety o tom, že se má točit BloodRayne, byl jsem velice natěšený. Navíc první hodnocení zde byly kolem 50%, takže jisté naděje tu byly. Jenže pak jsem viděl Bollův jiný film a řekl jsem si, že to vlastně hned vidět nemusím. Dnes se však naskytla příležitost vidět všechny jeho tři BloodRayne filmy pohromadě. Říkáte si že to je hodně odvážně. Řeknu vám, ještě odvážnější bylo to završit filmem Hercules 3D, ale o tom až jindy. Nevím jak na to Uwe přišel že BloodRayne zasadil do 18tého století a taky nevím kde sehnal tak hvězdné obsazení. Já bych čekal že Rayne bude kosit nácky za druhé světové a ono je z toho obyčejná fantasy podobná mírně Underworldu, ale opravdu jen mírně. Takovýchto bezvýznamných fantasy jsme tu měli už desítky a zde jediné co spojuje film s hrou je hlavní hrdinka a jméno filmu. Zbytek je vycucaný z prstu. A jestli jsem to byl ochoten odpustit u Dangeon Siege, tady se to odpustit nedá. Jinak je zajímavé sledovat herce jak se snaží něco hrát (zejména Ben Kingsley) ale vůbec nemají co. Takže vlastně proč takové hodnocení? Předně za Kristannu Loken, která je velmi podobná pravé podobě Rayne. Rovněž akce není úplně marná a výprava je alespoň trochu koukatelná. Takže vyloženě průšvih to není, jen zbytečné vykrádání námětu a ve výsledku podprůměrná upírská fantasy./// Celkem 45%///(16.8.2011)

• EdaS

V souvislosti s Bloodrayne mě napadla otázka, jestli by se měl Ben Kingsley víc stydět za to, že hrál zde, nebo v Lovcích dinosaurů (někdo vtipně poznamenal, že je čas vrátit Oscara :o)). Uwe zklamal. Pořád je to stejně špatné jako dřív, bohužel už to není legrace. Jen zoufalá nuda, zcela vyjímečně prokládaná výrazem údivu nad pitomostí tvůrců. Snad jen kamera byla OK.Vzhledem k tomu, že Bollův další film má rozpočet 60 milionů, nic jiného než praní peněz za tím být nemůže...(20.5.2006)

• HateBreeder

Uwe Boll by neměl točit filmy. I když dostal k ruce celkem solidní herce (Madsen, Kier, Kingsley, Loken, Chaplin) tak si s nimi nevěděl rady a zase to úplně podělal. Film to mohl byt zajímavý, protože příběh, odehrávající se v počítačové předloze patří rozhodně k těm lepším námětům, ale Boll se ani nedržel dějové linie, která je ve hře. Dobrý režisér by se klidně mohl od děje odvrátit a natočit skvělý film jen lehce inspirovaný předlohou, ale pro takového zkurveného amatéra, jakým je Uwe Boll je už tak hodně težké držet se předlohy a ne pouštět se do vlastního příběhu. Takže žádní nacisti se ve filmu neobjeví. Nic. Prostě jen chabá změť záběrů, která vzdáleně připomíná film, pár dobrých herců v nezáviděníhodném postavení a krasná Kristanna Loken jako upírka Rayne, která byla zatraceně sexy! Dávam dvě hvězdičky protože mi je líto herců a pošlapané pověsti skvělé PC hry.(7.8.2006)

• Will Sanderson

• - Film se natáčel ve Fargasu, v Muresu, v Bukurešti a na Hradě Fargas v Brasově v Rumunsku. (rafix)

• - Počítalo se s nasazením do 2,500 kin, ale číslo se snížilo na 1,600, protože kopie filmu byly dopraveny do kin, které na něj neměli licenci. (HellFire)

• - Film je inspirován úspěšnou PC hrou "BloodRayne" z roku 2005. (Chufu)