BloodRayne

BloodRayne: Smäd upírov

Akční / Horor / Fantasy

USA / Německo, 2005, 95 min

• sidzej

Nechápem ako sa Bollovi podarilo obsadiť mená ako Loken, Kingsley, Rodriguez, Madsen či Zane.......to ich všetkých omámil nejakým ópiom alebo sa vyhrážal povraždením ich rodín? Jedno viem isto- honorárom to určite nebolo. "Film" dopadol presne podľa očakávaní. Uwe nedostal prezývku novodobý Ed Wood pre nič za nič. Chaotická videoklipárska réžia spôsobí akurát to, že nebudete vedieť čo sa tam deje, prečo sa to deje, nedozviete sa nič o postavách, ich motivácii, deji....miestami ma napadali čudné myšlienky o Bollovi či takéto braky nevyrába schválne. Ako sa hovorí- aj zlá reklama je reklama(3.9.2008)

• novoten

Jak mi byl Uwe po neškodném Alone in the Dark svojí snahou skoro i sympatický, po Bloodrayne si mírné soudy velmi rychle rozmyslím. Všechna kritika a nenávist je totiž tentokrát na místě. Z bojových scén bolí oči, kamerové oblety z dálky se neúspěšně snaží alespoň připomenout Pána Prstenů a herci jsou hrozní jeden jako druhý. Madsen vypadá, že nechápe, kde se to ocitl, Michelle Rodriguez nemá co hrát, Ben Kingsley jen předříkává repliky a Billy Zane si přišel asi jen vydělat na oběd. Se ctí tak zůstává jen Kristanna Loken, která sice hraje silně toporně, ale alespoň má na svědomí milostnou scénu s pořádným nábojem. Jak se z tohoto mohla stát několikadílná sága, nikdy nepochopím.(27.7.2006)

• Isherwood

Norská modelka pobíhá ve středověkých kulisách a v oblečku sexy dominy se snaží zlikvidovat co nejvíce upírů. To vše pod taktovkou německého štábu s führerem Bollem, jenž se rozhodl, že zničí Hollywood přímo z jeho jádra. Nenápadité, zdlouhavé, neakční a hlavně nudné, protože Boll se nechytá ani v nejzákladnějších filmařských disciplínách, tudíž se těžko dá vyčítat hercům, že toho moc nepředvedli, když evidentně tápou nad tím, o čem daná scéna je. A že si herecké repliky protiřečí s tím, co ve scéně zrovna odehrává (viz. několikrát zmíněné „znásilnění a zavraždění“ matky Rayne, z něhož se v relativně názorném flashbacku vyklube jedno bodnutí dýkou)... No, prostě nevěřím, že tohle bude za 20 let sběratelský kousek pro úchylné fajnšmekry.(29.3.2008)

• D.Moore

Tak... Hmm... Odpad to není, ale špatný film, to už ano. Asi nejvíce mě zamrzel odklon od příběhu PC hry - čekal jsem, že uvidím Rayne ve zpomalených záběrech porcující těla wehrmachťáků, ale bohužel. Pan Boll se rozhodl jinak a pokusil se (což byla ovšem snaha, kterou je třeba ocenit) příběh ozvláštnit klasickým motivem pomsty a podívat se na upírčiny začátky. To, že se mu pokus nepodařil, je už věc jiná. Alespoň že film obsadil tolika známými tvářemi (jak to dělá, že je ukecá?) a Bloodrayne tedy láká na typově přesnou Kristannu Loken v hlavní roli a slizkého Kingsleyho, sympatického Madsena a megaúchylného Meat Loafa či Kiera v rolích vedlejších. Za hereckou sestavu dávám jednu hvězdu, půl druhé za několik zábavných scén, a za neuvěřitelný fakt, že jsem tenhle film dokoukal a nezdál se mi tak nesnesitelně nablblý, jako většině zdejších znalců, je zaokrouhluji nahoru.(22.11.2010)

• UncleG

Učebnice filmového braku. Uwe Boll tentokrát boduje "plným počtem" za nevkus a filmařskou impotenci dohnanou až k dokolanosti. V tomhle filmu je zkrátka všechno tak, jak by to v pořádném Béčku mělo být. Laciné gore efekty...Výprava za pět korun a třicet halířů, nepadnoucí kostýmy v ledabylém střihu a v nesmyslném dobovém mišmaši. Idiotský design "cool" zbraní. Megadebilní scénář, který místy vůbec nedává smysl... sekvence záběrů vyvracejích navzájem svou logiku... . Střih dorůstající až obludné lajdačiny a zcela tristní "akční pasáže" zavánějící skoro až sebeparodií. A k tomu všemu - evidentně jako třešnička na dortu- absolutní umělecká poroba celkem slušných herců. Příběhem nám neustále pajdá Michael Madsen - s ladností postřeleného Vinnetoua se pohybuje v předklonu komickými přískoky vpřed. Scénář nečetl a nikdo se neobtěžoval mu sdělit obsah konkrétní scény, v níž se momentálně vyskytuje. A tak jenom semtam vystřelí šipku ze zápěstního katapultu, semtam máchne bizarně vyšperkovaným mečem. Prdelatá Kristanna Loken se nás zase marně snaží přesvědčit, že ty srandovní pohyby, co zrovna předvádí, jsou "šerm". Pokud dojde k dramatické pauze nebo dokonce k dialogu, její hlavní hrdinka se zarytě mračí. Stejně tak činí i hlavní záporákův poskok - jakýsi šilhavý idiot s punkovým účesem, jenž se k filmu dostal poté, co ho produkční vyhrabali v kontejneru. Michelle Rodriguez naopak přechází k rozvinutějším uměleckým formám - například když se k všeobecnému diváckému údivu přestane mračit neboť jí jabko. Skutečnost, že se v tomhle filmu objevil sám Ben Kingsley pak můžeme svorně považovat za vynikající vtip. Dalo by se taky spekulovat o tom, zda roli v tomto filmu opravdu "potřeboval"... Faktem však zůstává, že nám tentokrát ze svého dramatického umění nepředvedl víc než velkou prdlačku. Jediný z herců, kdo udržel fazónu a nebudil dojem, že hraje s jednou rukou zastrčenou ve vlastní zadnici, je Billy Zane. Bohužel jeho legrační výstupy a vtipné hlášky nevytáhnou celou tuhle kolosání zhovadilost ani na pitomejch 10%(5.9.2011)

• Kristanna Loken

• - Filmování probíhalo mimo jiné v rumunském městě Sighișoara, které je rodištěm legendárního Vlada III. Napichovače - Drăculea, a na hradě Bran, který je z komerčních důvodů propagován jako "Drákulův hrad", i když se skutečným Drákulou nemá prakticky nic společného. (L_O_U_S)

• - I naproti neúspěchu v USA se film v mnoha zemích umístil v nejlepší desítce během otevíracího víkendu. Ve Spojených Arabských Emirátech to bylo na prvním místě, v Rusku na místě třetím. (HellFire)

• - Film se natáčel ve Fargasu, v Muresu, v Bukurešti a na Hradě Fargas v Brasově v Rumunsku. (rafix)