BloodRayne

BloodRayne: Smäd upírov

Akční / Horor / Fantasy

USA / Německo, 2005, 95 min

• kinderman

Trocha matematiky- od maximálních pěti odečteme jednu za totálně zmagořený děj, další za trapné dialogy a třetí za herecké "výkony", které se bez výjimky realizují urputným tvářením se. Zbývají dva za K.Lokenovou a M.Rodriguezovou a výš už to nevytáhne ani fakt, že v pětatřicáté minutě vypadá B.Kingsley (namaskovaný) přesně jako Jan Kraus (bez masky).(3.9.2011)

• SOLOM.

O tomto filmu jsem řadu let slyšel samé nepěkné reference a tak jsem se mu záměrně vyhýbal. Pekelné spojení Uwe Boll a jeho díla podle hororových her – o tom již není moc co dodávat, protože jsem od něj již ledasco viděl a udělal si na něj svůj obrázek. Většina z nich patří do toho nejhoršího odpadu co kdy kdo natočil a já jej většinou dost nevybíravě kritizoval. Občas jsem však narazil i na pár vyjímek, ovšem tohle opravdu není ten případ. Při náběhu závěrečných titulek jsem měl sto chutí si nafackovat, že jsem do BloodRayne přece jenom šel. Stejnojmennou hru jsem nikdy nehrál, přesto jsem alespoň trochu v obraze, o čem že v ní šlo. Takže se ani nedivím, že se Uwe dočkal takové divácké nevole. Přitom herecké obsazení nevypadalo vůbec zle. Jenomže v jeho filmech se to k mému údivu často objevují známé tváře, které si zbytečně „poškodily“ svou reputaci. Jelikož však fungují tyto filmy spíš jen jako pračka peněz, nežli by byli stvořené pro obohacení filmového žánru, je lepší se jim skutečně vyhýbat. Slabý scénář se sice snažil vytěžit z oblíbenosti hry co možná nejvíce, jenomže to by se toho musel chopit někdo úplně jiný. Mnohdy splácané scény neměly žádný efekt a divák tak jen sleduje prostoduché bojové scény, které by uspěly snad jen v ochotnickém divadle. Když k tomu navíc připočítám i zcela marnou kameru a střih, bylo vymalováno. 30%(18.3.2016)

• Lima

Nevezu se na vlně dnes tak oblíbeného a profláknutého nadávání na Uweho, když on ten chlap opravdu dělá co může, abych také tak učinil. Scenář a dialogy jsou jak z pera sedmiletého chovance Zvláštní školy. Výprava tak ubohá, že se nabízí otázka, co udělal Uwe s těmi 25 miliony rozpočtu, chudou vizualitu proto Boll zhusta oživuje častým používáním kýčovitých leteckých záběrů na jezdce na koních, na druhou stranu jedinou pozitivní věcí je fakt, že se nebojí ukázat krev. Choreografie soubojů je ale otřesná. Michael Madsen a Ben Kingsley zcela jistě tušili, čemu se to upsali, takže se ani nesnaží hrát, zejména prvně jmenovaný vypadá, jako kdyby si chtěl každou chvíli hodit šlofíka a Ben si svého vampíra Kagana vedle Gándhího a Itzhaka Sterna zcela jistě nezařadí, jeho prezentace je přímo k usedavému zoufalému pláči. Ještěžu tu je Kristanna Loken. Hrát sice umí jen o trošku lépe, než pornoherečky, ale mám pro tuhle kočandu už od trojky Terminátora prostě slabost a de facto jedinou věcí, která mi pomohla překlenout tu hodinu a půl, byl pohled do jejího výstřihu. Výmluvný závěr ukazuje, že se počítalo s pokračováním, což po celosvětové tržbě cca 3 milionů dolarů (Uff!:o)) zcela jistě nehrozí.(31.3.2006)

• Kryton

To bylo tak blbé , že nazev by se dal změnit na Blborayne. Kolik filmovych adaptaci her je potreba na odrazení ? Odpověd co nejvíce od Uwe Bolla!!! To , že hra se odehrává za 2.sv.války je asi jedno. Jen mě zajíma v jaké době je to situované. Scenár ma jen 3stranky a vše pripomina spise videohru z 8bitu. Pořád je to blbé?! Proč se měl sehnat onen naramek , když na konec byl k ničemu? Blbé! Vidina penez asi privabila par hercu , ale ty nedostaly zrejme tolik , aby hrali. Tak vidíme jen kupu lidi co nekde stojí, nekde vytahnou zbrane a nekde se objevují. Zapomnel jsem na blbou kameru a strih, ze ? Jestli se Bollovy dostane do pazouru pravo na MAX PAYNE tak to bude blbé. 95 minut naprosto tupé a blbé radoby zabavy, kdy po skonceni filmu jsem byl tak nastvaní , ze jsem si zapl Bloodrayne hru a vsechny zaporaky prejmenoval na UWE BOLLA.(3.9.2007)

• EdaS

V souvislosti s Bloodrayne mě napadla otázka, jestli by se měl Ben Kingsley víc stydět za to, že hrál zde, nebo v Lovcích dinosaurů (někdo vtipně poznamenal, že je čas vrátit Oscara :o)). Uwe zklamal. Pořád je to stejně špatné jako dřív, bohužel už to není legrace. Jen zoufalá nuda, zcela vyjímečně prokládaná výrazem údivu nad pitomostí tvůrců. Snad jen kamera byla OK.Vzhledem k tomu, že Bollův další film má rozpočet 60 milionů, nic jiného než praní peněz za tím být nemůže...(20.5.2006)

• Udo Kier

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 1. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (martin1m2)

• - Filmování probíhalo mimo jiné v rumunském městě Sighișoara, které je rodištěm legendárního Vlada III. Napichovače - Drăculea, a na hradě Bran, který je z komerčních důvodů propagován jako "Drákulův hrad", i když se skutečným Drákulou nemá prakticky nic společného. (L_O_U_S)

• - Film se natáčel ve Fargasu, v Muresu, v Bukurešti a na Hradě Fargas v Brasově v Rumunsku. (rafix)