BloodRayne

BloodRayne: Smäd upírov

Akční / Horor / Fantasy

USA / Německo, 2005, 95 min

• genetique

Ako môže niekto takto pobabrať celkom sľubný námet, navyše úplne sa odkláňajúci sa od podstaty hry? Otrasné bojové scény, ich nacvičenosť a choreografia je na škôlkárskej úrovni. Hrozne trapne vyznelo dookabijúce používanie atráp mečov, ktoré boli dva centimetre hrubé a vyzerali ako lopatky na krájanie chleba. Kulisy ani nevravím, kamera sa snaží byť originálna, ale v každej scéne používa Boll iný spôsob záberu. Navyše Rayne absolútne nevyužíva svoje dvojmeče, ktoré boli pre jej postavu v hre také charakteristické. Dve hviezdičky dávam len za motív hry, pekné grafické spracovanie a za odvahu hercov takto si ohroziť reputáciu. 35%.(24.6.2006)

Je to vzácnost vidět živého Dhampira, lidé je považují za legendu..... Meat Loaf ( Leonid ) Aday je ve filmu úplně Boží. CITÁT : Ty máš oko a ty mi ho dáš, nebo ti ho vyříznu z hlavy. Řeknu vám, jak jsem tak pročítal reakce lidí na tento film ( a mnozí ho ještě ani neviděli ) , jaká že je to hovadina a blbost, tak zas tak nesouhlasím, zatím na to koukám asi padesát minut a nic tak hrozného, odsouzeníhodného tam není. Není to nic extra, ale já se u toho bavím. Je to taková nadstandardní telenovela. Tento rok jsem třeba viděl Robina Hooda od Petera De Luise, kterýžto má momentálně 33% a přitom je to pičovina hned od začátku. Nebo film Loď smrti, sakra tu jsem skoro nedokoukal, jaká to byla blbost. Momentálně má Loď smrti 40% - panejo to je až přespříliš. Bloodrayne se dá z trochou nadsázky docela v pohodě sledovat. Bohužel pro " filmšmakery " je to film co natočil Uwe Boll a to se přeci nemůže tolerovat. CITÁT : Získej srdce, ukážu ti cestu. Ne, nechci ten snímek chválit, ale ruku na srdce, odpad si to nezaslouží. Třeba ty přímé záběry na lidi měnící se v upíry, to je podle mého názoru povedené, v kterém filmu to vidíte takhle pěkně ? Za zmínku stojí i některé kamerové záběry, třeba ten kdy kamera sestupuje ze střechy na chodník. Nejvíc mě na tom štvala hudba, strašně vtíravá a hnusná. Je velká pravděpodobnost, že se na ten film podívám znova, ostatně koupil jsem si originál za 99 kč. Jedna hvězda za povedené masky a oblečení, druhá hvězda za parádní herecké obsazení. Dokoukal jsem to až do samého konce a ani jsem se moc nenudil. Musím znovu konstatovat, že jsem tento rok viděl o hodně horší snímky, které zde na ČSFD měli lepší hodnocení ( a zdaleka si ho nezasloužili ) než Bloodrayne.(7.1.2011)

• klerik

Nieže by som momentálne prežíval nejakú krízu, ale ja som sa bavil :) Uwe je fanatik a tak som bol dopredu pripravený na podobnú nakladačku. Lepšie ako AINTD, ale o nič menej hlúpučke a (a teda aj) vtipné. Bolo to pekne krvavé, skratkovité a pomerne rýchlo to šliapalo do finále. "Komorný veľkofilm" s nevyužitím prostredia, s peknou Kristiannou, (vo finále) elegantným Kingsleym a tak trochu(!!!) naivným scenárom. DRAČIE DIERY boli asi poctivejšie, ale BloodRayne ma "uchvátil" viac...(26.10.2006)

• EdaS

V souvislosti s Bloodrayne mě napadla otázka, jestli by se měl Ben Kingsley víc stydět za to, že hrál zde, nebo v Lovcích dinosaurů (někdo vtipně poznamenal, že je čas vrátit Oscara :o)). Uwe zklamal. Pořád je to stejně špatné jako dřív, bohužel už to není legrace. Jen zoufalá nuda, zcela vyjímečně prokládaná výrazem údivu nad pitomostí tvůrců. Snad jen kamera byla OK.Vzhledem k tomu, že Bollův další film má rozpočet 60 milionů, nic jiného než praní peněz za tím být nemůže...(20.5.2006)

• okkac

TV look jako z epizody nějakého seriálu, hrozné herecké výkony celkem známých herců (nechápu, jak je mohl Boll nabrat), kde Ben Kingsley s trapnou parukou (v jednom záběru mu dokonce chybí!!!) odvádí něco neuvěřitelného, a příšerná choreografie soubojů, kterou trochu mírní velká míra brutality. Ta je nám ještě nesmyslně zopakováná v záverečné slow-motion koláži, kde jsou i předtím nepoužité záběry. Alespoň Kristanna Loken je velmi pěkná a hezky se na ní dívá a jako bonus nám přidá ještě topless scénu.(21.6.2010)

• - Filmování probíhalo mimo jiné v rumunském městě Sighișoara, které je rodištěm legendárního Vlada III. Napichovače - Drăculea, a na hradě Bran, který je z komerčních důvodů propagován jako "Drákulův hrad", i když se skutečným Drákulou nemá prakticky nic společného. (L_O_U_S)

• - Počet mrtvých ve filmu je 102. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Film je inspirován úspěšnou PC hrou "BloodRayne" z roku 2005. (Chufu)