BloodRayne

BloodRayne: Smäd upírov

Akční / Horor / Fantasy

USA / Německo, 2005, 95 min

• Le_Chuck

Štáb Bloodrayne sa ráno zobudí kukne do scénára a celé doobedie pri kávičke s koblihami premýšlajú, čo sa vlastne dnes bude točiť. Okolo obeda to Uwe už nevydrží, lebo film nadovšetko miluje a námatkou nalistuje stránku, bodne prstom a zakričí: "TOTO". Polovica štábu medzičasom zmizla na obed, po ktorom treba dať šlofíka a potom sa môže točiť. Však ono sa to nejak zostrihá. Dve slovíčka ktoré mi pri výčte ostatných negatív v ostatných komentoch chýbajú: motivácia a gradácia. Totálna absencia oboch jak z pohľadu celého filmu, tak aj z pohľadu jednotlivých scénok a správania sa postáv, z toho robia nekonečne nudný, plochý nedovarok z hektolitrami krvi a sexuálnym aktom o mreže (za tieto dve veci bod). Boll to Wooda proste chce trhnúť.(1.7.2006)

• becki_tu

Místy ucházející a koukatelná, většinou však ale hodně hloupá upírská záležitost, která měla ze začátku slušný potenciál stát se alespoň "druhým" Underworldem. Jenže tento potenciál byl díky nešikovnosti scénáristů a německého pana režiséra brzy utopen v kalužích umělé krve a herci, kteří na tento projekt kývli, si ještě teď udobřují své fanoušky a vysvětlují jim, že za špatný výsledek může právě Uwe a jeho banda. Tentokrát jsou v tom herci ale opravdu nevinně. 25%(16.7.2009)

• Vitason

Již jako malý capart měl Uwe Boll jasno o svém budoucím povolání. V Düsseldorfu na pískovišti vyprávěl všem dětem, že se stane filmovým režisérem a zfilmuje všechny deskové hry (nakonec mu to vyšlo, ale se zaměřením na jinou herní platformu). ,,Ne nebudeš!" vykřikl vždy sousedovic Günter a praštil Uweho hrabičkami přes hlavu. No a na filmu je vidět, že Uwe podobných ran v dětství schytal zřejmě více, ale nebudu předbíhat... Bloodrayne je mé první setkání s panem režisérem. Zatím se mi úspěšně vyhýbal. Nebo já jemu. Těžko říct, kdo byl ve finále zajíc kličkující před tím druhým. Bylo to hlavně tím, že hry které si Uwe vybíral k převodu na filmové plátno, jsem nehrál. Ale pak přišla Bloodrayne, která mě docela bavila, ale dlouho jsem jí nehrál, protože jsem se nedostal přes toho velkého pavouka na začátku:-) Takže volbu, jaký film si od Bolla pustit jako první, jsem měl jasnou. Je pro mě trochu záhadou, jak mohl Uwe na takhle tupý scénář uhnat takové kvalitní obsazení. Představuji si to asi takhle. Kristině Loken nabídl roli s tím, že to bude její první charakterní role, ve které nebude muset běhat v těsném oblečku a ukazovat tělo, ale bude moci předvést svůj herecký talent (schválně hádejte, která scéna se jí jako jediná povedla:-). Michaelu Madsenovi tvrdil, že film produkuje jeho kámoš Tarantino. Kingsleye urval na to, že se chystá točit remake Gándhího a Michelle Rodriguez je na sračky zvyklá. Obsazení je sice dobré, ale herecké výkony jsou rovnocenné kvalitě scénáře. Kingsley zřejmě prokoukl stupiditu celého filmu hned po podepsání smlouvy, takže celý film sedí se strnulým výrazem a s velkou nevolí pronáší své repliky. Každou chvílí jsem čekal, že začne zívat. Kristině Loken by jste za její výkon zřejmě dali 20 korun na lístek směr herecká škola. Jediný kdo mi přišel alespoň trošičku obstojný byl Michael Madsen. Tak co kromě vedení herců a výběru scénáře zbabral Uwe dál? Neustále přehrává různé flashbacky, ale opravdu na každou blbost a nestydí se stejný flashback i několikrát zopakovat. Kamera je taky příšerná. Za nepřehledné souboje bych kameramanovi jeho kameru nejraději rozšlapal. Jediné co se mu alespoň trochu povedlo, jsou některé průlety kamery, které ovšem kompletně vykrádají Pána prstenů. Hudba je také velice slabá. Vlastně nevím o jediné složce filmu, kterou bych mohl pochválit. Není tu atmosféra, napětí ani pořádná akce. Bloodrayne je jako sestava Realu Madrid v nejhorší formě-samá hvězda, ale výkon žádný. Jednu hvězdičku dávám za nahou Kristinu Loken (já odpady prostě nedávám, takže si vždy hledám alespoň nějaký důvod). P.S. Ať si Uwe mrví počítačové hry dál, ale ať mi nešahá na Diablo.(28.9.2007)

• Hakha

Nebýt Kristanny Loken, tak se ani nedodívám. Uwe Boll je režisérský looser, a blbý na tom je, že si to o sobě nemyslí. Nedokáže vést herce a ani natočit akční scénu tak, aby nevypadala vtipně, někteří neví jak držet meč a vše vypadá dost křečovitě, ale po pravdě, co jsem od tohoto filmu mohl očekávat, že.... Mé hodnocení 1 hvězdička za Kristannu Loken...(19.7.2008)

• arachneuss

Toby Gard kdysi prohlásil, že na svět přivedl Laru Croft, protože hráči by se po typicky mužných postavách (Duke Nuke, ...) určitě rádi koukali i na pěkně tvarovaný zadeček a tělo hezké baby. Na podobném konceptu fungovala i upírka Bloodrayne. Bujné poprsí, ladné křivky a charisma typické femme fatale. Tahle sexbomba sekala na kousky nácky každou chvíli a i když to zní stereotypně, tak to ve skutečnosti byla strašná zábava. Filmová Bloodrayne je naopak trošku při těle, sexy asi tolik jako mozek Jiřího Paroubka a tak není divu, že se od ní nechá sbalit tak akorát naivní lovec monster (zatímco počítačovou/konzolovou verzí by se nechal každý). Vojáky Třetí říše nahradili neznámí upíři (v čele s Ben "WTF?!" Kingsleym), bojovat s těma špičatejma kudlama se hrdinka naučí až ke konci a přitahovací hák zde raději vůbec neexistuje. Jedinými plusy je tak akorát soft-porno sex a uvědomění si, že díky novým zákonům v Německu už naštěstí něco tak hrozného si nemůže Uwe dovolit natočit.(14.7.2010)

• Kristanna Loken

• - Film se natáčel ve Fargasu, v Muresu, v Bukurešti a na Hradě Fargas v Brasově v Rumunsku. (rafix)

• - Počítalo se s nasazením do 2,500 kin, ale číslo se snížilo na 1,600, protože kopie filmu byly dopraveny do kin, které na něj neměli licenci. (HellFire)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 1. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (martin1m2)