BloodRayne

BloodRayne: Smäd upírov

Akční / Horor / Fantasy

USA / Německo, 2005, 95 min

• dr.horrible

Stiahol som to okamžite po dopozeraní House of the Dead a čakal som podobnú halucináciu.A tak ma Bloodrayne sklamala.Síce by som ju v podstate tiež ani nenazýval filmom a technická stránka a celkový vizuál sú ešte aspoň dve tri triedy za Xenou,ale nie je to až taký shit,aby to bola aj sranda.Madsen,Kingsley a tak hrajú hrozne,no furt nie do takej miery,aby som sa tomu smial a akokoľvek je to stupídne,zábava to neni ani obrátená.Rovnako ako HotD je Rayne niekde ďaleko za (respektíve pod) hranicou hodnotiteľnosti a tentokrát body za zábavnosť - alebo teda zábavnú stupídnosť - pridávať nebudem,dám ale aspoň po pól bode za gore a za erotickú scénu - absolútne zbytočnú (samozrejme nejde o tak silný zážitok ako Seven Seconds z Alone in the Dark),no uzrel som Kristanninu bradavku :D A vôbec; ja tam Uwemu tú nulu dávať nebudem. PS:Môj prvý komentár roku 2013.Som rád že hneď k tak hodnotnému filmu(4.1.2013)

• Faidra

Tak dlouho jsem hanobila jména Víta Olmera a Zdeňka Trošky, až jsem viděla Bloodrayne. Předesílám, že jsem do té doby žila v blažené nevědomosti o jménu, pře jehož pouhém vyslovení i otrlí muži blednou a omdlévají a milovníkům filmu celého světa naskakuje vyrážka, zkrátka že jsem při slovech Uwe Boll jen bezelstně pokrčila rameny a zeptala se: "Was?" A dodávám, že mám ráda upíry, Rumunsko a Bena Kingsleyho, takže mládenci v půjčovně nedalo až tak moc práce přesvědčit mě, že Bloodrayne bude ta pravá zábava na deštivý večer. Děkuji mu tímto za umožnění poznání skutečných hlubin filmové stupidity a divákova zoufalství, z kterých nebylo úniku ani pohledem na křivky Kristanny Loken, protože to na mě jako na ženu holt nemá ten správný účinek. Teď abych v potu tváře smolila omluvný dopis pro Olmera a Trošku s čestným prohlášením, že vedle Boodrayne vypadají všichni ti blbci větší, než jsme doufali, a kamenné fóry jako žhaví kandidáti na vítěze Zlaté palmy, a při té příležitosti sepsala i poslední vůli pro případ, že by mé těžce zkoušené oko bylo ještě někdy nějakým sadistickým psychopatem přinuceno vidět další opus maior se signaturou Uwe Boll. Nemám ráda štvanice na neblaze profláklá jména, ale vzhledem k tomu, že lieber Uwe by fakt jednoho donutil probouzet se uprostřed noci zmáčený potem a vykřikovat "Uwe Boll" (a zanechávat partnera v přesvědčení, že má erotické sny o nějakém německém pornoherci), se obávám, že je to v tomhle případě zasloužené. Niemals mehr!(29.11.2007)

• teutates

Booože dejte už někdo Boll-ovi zvířecí kazajku a povinně na léčbu bez podmínečného propuštění... tohle je kluku na doživotí. Koho zajímá, jak tam nějaká Loken pobíhá v trapným oblečku a jakože zabíjí "upíry". Absolutně nechápu, jak přesvědčil Kingsley-ho do tady tý koliky. Nejenom, že to nemá ani hlavu ani patu, ale ještě to působí tak strašně lacině, že se chce člověku z toho až plakat. Mám pocit, že svým mobilem bych natočil akčnější promo, jak zajíc Tonda skáče po pohovce. Odpad!(30.6.2011)

• Yardak

Moje první setkání s německým mistrem Bollem:)). Ano, přiznávám, je to anti-režisér, i když jak čtu, tak natočil horší věci ještě...no pane jo. Člověk by si řekl, že film zachrání alespoň někteří herci, ale právě naopak - Ben Kingsley odehrál celý film s jednou tváří, asi ho to fakt bavilo; Madsen tu není též moc výrazný a na Lokenu se alespoň hezky dívá. Hudba nijaká, scénář děs a radši už nekomentovat. Díky tomu že nám Kristanna ukázala svá krásná prsa, tak dávám jednu hvězdu, 22 % opravdu sedí!:o))(25.3.2008)

• imf

Nejlepší Bollův film vůbec, což v přeneseném slova smyslu znamená, že vám nebudou krvácet oči, uvidíte nahou Kristannu Loken a šíleného Bena Kingsleyho. A ten zbytek? No... tam je všechno při starém... nesmyslné dialogy, zabité tempo a neuvěřitelně neohrabané akční scény. Uwe nám roste, pevně věřím, že Dungeon Siege lízne dvě hvězdičky. Je to ale škoda, už to totiž pomalu přestává být vtipné. ;)(25.4.2006)

• Meat Loaf

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 1. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (martin1m2)

• - Polonahé dívčiny ve scéně s Leonidem (Meat Loaf) jsou ve skutečnosti rumunské prostitutky. Podle režiséra Uwe Bolla bylo levnější najmout si prostitutky než herečky. (HellFire)

• - I naproti neúspěchu v USA se film v mnoha zemích umístil v nejlepší desítce během otevíracího víkendu. Ve Spojených Arabských Emirátech to bylo na prvním místě, v Rusku na místě třetím. (HellFire)