BloodRayne

BloodRayne: Smäd upírov

Akční / Horor / Fantasy

USA / Německo, 2005, 95 min

• genetique

Ako môže niekto takto pobabrať celkom sľubný námet, navyše úplne sa odkláňajúci sa od podstaty hry? Otrasné bojové scény, ich nacvičenosť a choreografia je na škôlkárskej úrovni. Hrozne trapne vyznelo dookabijúce používanie atráp mečov, ktoré boli dva centimetre hrubé a vyzerali ako lopatky na krájanie chleba. Kulisy ani nevravím, kamera sa snaží byť originálna, ale v každej scéne používa Boll iný spôsob záberu. Navyše Rayne absolútne nevyužíva svoje dvojmeče, ktoré boli pre jej postavu v hre také charakteristické. Dve hviezdičky dávam len za motív hry, pekné grafické spracovanie a za odvahu hercov takto si ohroziť reputáciu. 35%.(24.6.2006)

• jojinecko

Špecialista na sfilmované počítačové hry Uwe Boll, nám opäť nadelil poriadu porciu gýču, spolu s jeho typickou "klipovou" réžiou a úbohým príbehom. Celé sa to snaží zachrániť pár akože "cool" trikov, no efekt nulový Herci sú katastrofálny! Tak znudený výkon ako predvádza Michael Madsen sa dá vidieť snáď len u Segala v jeho novších filmových "perlách" (ale ja som sa na ňom bavil:), Ben Kingsley pôsobí nechcene komicky (skoro tak ako v Sound of Thunder:)), Michelle Rodriguez sa ako vždy tvári nesmierne drsne a zazerá, Kristanna Loken sa aspoň snaží hrať...Čo je na tomto filme kladné??? Výprava... a ešte dhampir má celkom fajn obleček...:) Ak chcete vidieť naozaj výborný film o dhampíroch, tak vrele odporúčam Vampire Hunter D: Bloodlust, od tohto ruky preč!!!(16.4.2006)

• Anderton

Za krásnu Kristen to dáme tentokrát za dve. Nechápem Bollovu protekciu. To hrajú všetci títo uznávaní herci v jeho filmoch za trest? Za porušenie nejakej zmluvy so štúdiom? Je to záhada. Ak to beriete ako televíznu zábavu, ktorej sa dá odpusiť kriminálne postihnuteľné opisovanie všetkých okolitých fantasy, tak sa to povedzme, že dá zniesť.(27.5.2012)

• JASON_X

Tedy viděl jsem už stokrát horší odpady (a hru neznám). Připomínalo mi to svou výpravou a infantilním scénářem televizní Xenu. Blbost, ale vcelku roztomilá, dá se na to koukat třeba při jídle. A hezká rumunská příroda. Jen mi nejde do hlavy ta herecká sestava - Madsen, Rodriguez, Zane, Kier... no dobrá, hrají často v béčkách, ale Kingsley? To mi už trochu vrtá hlavou... No, je už za zenitem a možná neměl zrovna nic lepšího na práci. Ale Geraldine Chaplin?? Tady mi zůstává rozum stát!(11.4.2013)

• Lateef

Takže podruhé v krátké době jsem zavítal do Rumunska(poprvé to bylo asi před týdnem, kdy se hledala Jeskyně), okřídlené příšery jsem vyměnil za ubohé upíry, Bruce Hunta za Uwe Bolla. Let´s the game begin...Asi nikdo na světě(kromě samotného Uweho, ale ten mi svůj trik neprozradí) mi nevysvětlí, jak Uwe "The Shit-maker" Boll dokáže sehnat herecký ansábl, rovnající se počtem slavných hereckých jmen Dannyho parťákům...i když nebudu počítat Micheala Paré, který odjakživa zabředával ve sračkách, stále mi vychází nějakých pět šest jmen, která mají rozhodně navíc, než se upsat ďáblu...na tohle musí mít Uwe nějaký fígl a zdá se, že dobrý, protože v chystaném Dungeon Siege se s filmovými hvězdami doslova roztrhnul pytel...Bloodrayne jsou krvavá jatka bez příběhu, s trapnou akcí a jednou porno scénou...Rayne je dhampir, napůl upír, napůl člověk(znáte to), nevadí ji krucifix, ale nesnáší sluneční světlo a svěcenou vodu(je to nějaký prototyp speciálního upíra). Poslední dobou trčí u nějakého cirkusu, kde je přivázáná jako koza u kůlu a slouží jako zábavná atrakce místních lidí. Když se jednoho dne utrhne ze řetězu(Rayne, ne ta koza), posbírá si svých pět švestek a dva meče podobné tonfám a jako hladový upír vysává každého, kdo jí přijde do cesty. Začíná její odplata...Připadá mi, že Uwe natáčí, jak ho prostě napadne. Nemá žádný rozpracovaný scénář, neví, jaký den se bude co natáčet, ráno přijde na plac, vypustí z držky: "Action!" a hrejte si všichni, jak a co chcete. Scény pak navazují trapně jedna na druhou, jednání jednotlivých postav nemá mnoho společného s logikou...Souboje jsou neskutečně triviální, a celý film si vystačí s třemi čtyřmi dokola se opakujícími technikami...navíc jsou zabírány za špatných úhlů a mnohdy se tak stávají neviditelnými...Uwe se snaží navodit dobrý dojem kamerovými nálety alá Peter Jackson, ale spíše se dočká vašeho vtipkování ohledně chabého napodobování Pána Prstenu(nicméně film obsahuje jeden podařený, skoro bayovský kamerový průlet)...herecké výkony jsou slabé, ale co chcete, aby herci v téhle břečce hráli?? Michael Madsen je k smrti znuděný a s dlouhým příčeskem vypadá jako Rákosníček po ránu, Ben Kingsley se hodně podobá mluvící soše, Michelle Rodriguez se od Resident Evilu vůbec nezměnila, je věčně zakaboněná a neústupně tvrdá a Kristanně Loken doporučuju urychleně nastoupit do teleportační koule a nechat se časoprostorem odnést do čtvrtého Terminátora...tady je prostě špatná...Jediné, v čem je Bloodrayne alespoň trochu svůj, jsou detailní výsledky soubojů a díky Uwemu si tak vychutnáváte hlavu rozdrcenou ostnatým kyjem, sečné, bodné a řezné rány, z nichž prýští napodobenia krve, usekané končetiny a hlavy. V nechutnostech se Uwe zkrátka vyžívá a to doslova, protože na konci filmu si je všechny pro jistotu zopakujeme....Film jako celek je strašný, vše, o co tu jde(žebro, srdce a oko nějakého arciupíra) je v závěru úplně zazděno, scény jsou neuvěřitelně stupidní a dialogy odpovídají scénám. 25 miliónů dolarů(rozpočet)/3,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(3.11.2006)

• Will Sanderson

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 1. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (martin1m2)

• - Počítalo se s nasazením do 2,500 kin, ale číslo se snížilo na 1,600, protože kopie filmu byly dopraveny do kin, které na něj neměli licenci. (HellFire)

• - Filmování probíhalo mimo jiné v rumunském městě Sighișoara, které je rodištěm legendárního Vlada III. Napichovače - Drăculea, a na hradě Bran, který je z komerčních důvodů propagován jako "Drákulův hrad", i když se skutečným Drákulou nemá prakticky nic společného. (L_O_U_S)