Červi

Dne 29. září 1975 zasáhla pobřeží Georgie prudká bouře. Poblíž městečka Fly Creek se zřítilo vedení vysokého napětí a do půdy se dostalo obrovské množství elektřiny. Vzápětí na městečko zaútočily miliony slizkých červů. Vypadá to, že lidé nemají šanci... (Allan)

korinťan

Krásný příklad "nejbéčkovějšího" béčka. Z každého záběru přímo sálají 70. léta. Tenhle film má skvělou atmosféru a dokáže velice pobavit. Triky jsou spíše úsměvné než děsivé, ale o to tu nejde. V době vzniku prý vyvolával zvracení, dnes to célé působí velice milým a láskyplným dojmem. Ve srovnání se současnou produkcí, kdy se všichni snaží "šokovat", kdy se soutěží o nejlepší trikové zpracování, působí Červi jako balzám. ()

Atheas

Musím dát pět, protože se mi zdá že to má celkově celkem málo, je to dost velká zábava. Vždy jsme na to koukali jako malí a strašně jsme se báli. Takže hodnocení sedí z mého pohledu malého šestiletého diváka. ()

Horak

Vynikajíci hororové béčko. Výborně sem se bavil. Jedine, co sem postradal byla nejaka lacina hororove-beckova eroticka scenka s hlavni hrdinkou a Rogerem:). ()

Hapretor

Nudná kravinka. Z "BeastHorrorů" to nejhorší, co jsem dosud viděl. Nudnost snad předčí jen trapnost a totální nesympatičnost všech herců i hereček. Např. "Slimák (2006)" je taky hovadina, ale aspoň pobaví. Zvířátka jsou to podobná a o triky mi nejde - "Červi" je zkrátka unylý horor bez nápadů, které by diváka přinejmenším pobavily, natož vystrašily. ()

MickeyStuma

Sedmdesátkový ekohoror založený na skutečné události. Silná bouře vyvrátí elektrické stožáry, což způsobí vlivem dotknutí elektrických drátů země tak silný výboj, že to odevšad vyžene na povrch červy. Zbytek už je jen vizuální představivost tvůrců hororové apokalypsy. A je vidět, že se na tom vyřádili. Na svoji dobu snímek svým pojetím krapet zvrácený, ale v rámci žánru přizpůsobivý. Pokud tento snímek u někoho vyvolá skolecifobii, svým způsobem splňuje svůj účel v dané děsivosti a hrůzy. První polovina snímku je dosti pomalá, což může od dalšího sledování odradit, avšak postupně nabírá na zajímavosti své děsivosti, což sice pozdě, ale přece splňuje dané očekávání. Zub času hodně zahlodal a tak dnes už snímek celkově moc nenadchne. Není od zajímavosti, že o role projevili zájem i Sylvester Stallone, Martin Sheen a Kim Basinger. Přísná představa tvůrců o daných postavách jim to však znemožnila. ()

Allan

Nádherná ukázka "zvířecího" hororu sedmdesátých let. Děj je pochopitelně značně vetchý a triky v té době už taky existovaly lepší. Čiší z něj však opravdové zapálení a radost z filmařiny. Ty gumové masožravé žížaly jsou prostě k pomilování. Scéna s červíky na loďce je dokonalá. Velice seriózně natočená blbost, které nemohu dát míň než 4*. ()

PATJA

Jedna hvězda za špagety místo červů, jedna hvězda za pochodeň, jedna hvězda za překližku, jedna hvězda za parodii na sebe sama a několik nesmrtelných hlášek (šerif a telefony, prozření hlavních hrdinů ("Elektřina!!") a nakonec jedna mega hvězda za ústřední melodii. Robert Prince 4ever, ať už je to jeden nebo druhý a nebo oba v jednom ;) ()

mazic

Opět nemusím nic dodávat, ale horor u kterého se člověk s takovou láskou zasměje si zaslouží dobré hodnocení :-) a jestli někdo tvrdí, že červi nebyli strašidelní......ten nerozumí filmu :-))))))))))))))))))))))) ()

Knor

No nic moc, dávám dvě za ty nechutný červi, který se mi fakt hnusili. Mohlo tam být ale víc mrtvol a aspoň trocha humoru aby to nevypadalo jako až taková blbost. ()

Shanen29

Dobrý filmeček,jenom jsem se kdysi divil,kde vzali tolik červíků,kterých je opravdu moc moc.,ale jinak na tu dobu dobré. ()

MindTuber

Žížaly, teda červi toť horor z let minulých. Z pohledu dnešní doby se tento snímek zdá spíše úsměvným, hlavně tedy prototyp hlavního klaďase, který by byl v současnosti sežrán zaživa (a teď nemyslím červí hostinu). Jinak film funguje na klasickém schématu katastrofa/experiment, jehož důsledkem se probouzí zlo, které v tomto hororu reprezentují agresivní červi. Po pravdě jsem se nebál ani moc nebavil, spíš si splnil povinnost vidět toto diskutované dílko. ()

GameboyNES

Chytila jsem na pasece žííížalu, žííížalu...... jééé to by měla Dáda radost, kdyby v tomhle fláku, mohla hrát :) Film jsem vlastně stáhnul omylem, hledajíc Cronenbergovu verzi. Byl jsem, ale mile překvapen, jak může bejt film o žížalách mrazivě strašidelný :) Dialogy psal nejspíš nějaký pacient na detoxu, v rámci odpolední terapie. Nicméně působí velmi zábavně a nenuceně (asi nechtěně). Hudba, ehm spíš děsný pazvuky, vyluzují příjemné mrazení v zádech. Tož sumo, somárom, 100% Mno a včil si jdu tedy pustit ten správný film :) ()

pepino

Poměrně zábavný "polobéčkový" patos... Ještě vtipnější to bylo se simutálním překladem, který tomu fakt dával říz. ()

Dinsberg

Na tuhle filmovou lahůdku jsem se podíval kdysi jaksi omylem. Znalý hororu Slimáci, tušil jsem co bude ve filmu následovat. Můpžu však říci, že mě film nenechal na pochybách ohledně filmařského nadšení Jeffa Liebermanna. Ve své době muselo jít o převratný film v mnoha směrech. V žádném starším filmu jsem se nesetkal s tolika gore efekty v takové (na thedejší dobu samozřejmě) kvalitě, a to nemluvím jejich solidním dávkování a míře načasování (např. scéna na loďce). Ve finále jde o film, ze kterého mnozí tvůrci, i když by to možná neradi přiznávali, čerpají inspiraci. A proč by ne, i když dneska námět i provedení vzbuzují úsměv. Možná můžeme být rádi, že se žádná horečnatá vize zvířecích hororů nikdy nenaplnila. ()

djbarrel

Jako většina podobných filmů je i tohle solidní blud. Šíleně ukřičený červi se pohybují v hordách, které jsou tak metr vysoké a sežerou všechno živé. Až na kost, jsou lepší než piraně. No, ale náš hrdina z města se na venkově vyzná a se vším si poradí. Samozřejmě je tu šerif co ničemu nevěří, hroutící se matka, buran se zlými úmysly atd ... Prostě klasická změť charakterů, typyckých pro tyhle filmy. Nicméně jsem se moc nebavil, červi nezvládali víc než křičet a na lidi neútočili. Nebo rozhodně ne tak aby něco bylo vidět. Docela nuda a jen nuda. 17 % ()

Madax

Příjemný bio-horor, který sice neoslní kdovíjakou technickou dokonalostí či napětím, při odpovídajícím přístupu diváka, který má podobné filmy zkrátka rád, však nabídne odpovídající porci zábavy. Film je mnohem lepší než většina současných filmů s podobným tématem - například Larva nebo Slither. Tenkrát se prostě neplýtvalo hektolitry krve a digitálními efekty jako dnes, a tak měly tehdejší filmy rozhodně něco do sebe. A také mě potěšilo, že moje oblíbená postava přežila :) ()

patho666

Vyložene odporný párik hlavných hrdinov, stupídne rozhovory, imbecilné konanie všetkých postáv, totálne dementný dej. Najsmutnejšie na tom je, že to asi má byť vážne. ()

Jste Otrlý divák?

Jste Otrlý divák?