Láska až za hrob

Scénografie:

Keith Maxwell

Kostýmy:

Ffion Elinor

Plevel, ale pro nás jsou to květiny....všechno je možné, nezapomeň. V tomhle filmu určitě - pohřeb stařenky, jako fanynky Star Treku a zejména pana Spocka, s rakví mířící do...vesmíru....skoro...nemá chybu. Zesměšnění církevního obřadu a k tomu ještě probourání střechy kostela - nasaďte si vulkánské uši a přidejte se. A když sledujete pohřební vůz s Bettyninou tchýní, který má nádhernými květy vyvedený nápis -Stará škatule..... , pak není pochyb, že se jedná o povedenou britskou černohumornou komedii. Milý film s hezkými tanečními čísly a opravdu pohřebním humorem....(5.8.2010)

Moc jsem nevedel, co od filmu cekat, ale nakonec jsem byl hodne prijemne prekvapenej. Film se sice vetsinu casu tvari jako romanticka komedie s britskym humorem, jenze je tu par zajimavejch plusu. Sice podobny filmy, kde se resi, ze na lasku neni nikdy pozde, tu uz naky jsou, jenze tady se chce hlavni dvojka dat dohromady pomoci nafingovani smrti a v hlavni roli je hrobnik. Coz samo o sobe uz dava slusnou komedii, jenze v zaverecny pulhodince se film zvrhne v ciste cernou komedii o potrestani nevernyho manzela a to je fakt paradni jizda. Navic tu jsou fajn herci, ale musim uznat, ze treba takovy Naomi Watts jsem si vsim az nekdy v pulce filmu, predtim jsem si vubec neuvedomil, ze to je ona, hlavne proto, ze tvurci se nejak neobtezujou snimat ji oblicej a spokojili se s tim, ze ji nataci v spodnim pradle ze vsech moznejch uhlu. A pak tu je jeste Christopher Walken jako konkurencni hrobnik s novatorskejma pohrbama, kterej obcas na pohrbu vymysli strasne vostry veci. Fakt jsem se docela nasmal.(17.8.2008)

Zpočátku křečovitý děj zachraňuje především Christopher Walken jako novátorský hrobník (jeho Star Trek pohřeb má šanci se stát na Avalconu kultovní scénou!). 2/3 filmu se balancule na hraně britského humoru a ztřeštěné komedie, což ovšem moc nefunguje a je též celkem obtížné vstřebat, že hrdinka vypadá mnohem starší, než kolik jí dle filmu je. Film tak zachraňuje až jeho závěrečná třetina, ve které tvůrci konečně najdou balanc a přinesou tu pořádnou dávku černé komedie, na kterou divák od začátku čeká...(17.8.2005)

Britský humor mám velmi rád, a v tomhle filmu ho bylo nemálo. Já jsem se bavil a to je víc než dost, opravdu mě to místy pořádně rozesmálo. Hlavně Christopher Walken a jeho paní Spoková a vůbec jeho netradiční pojetí pohřebního rituálu a také jeho láska k tomuto řemeslu :). A ona duchařská část, ve které se zrealizuje pomsta, působila, no řekněme docela strašidelně i vtipně zároveň. Z toho plyne jedno poučení, o mrtvém jen dobře, nikdy nevíš jestli tě nezačne strašit :) .(2.7.2008)

• Eddard

Nebudu vysvětlovat okolnosti, které mě donutili tuhle šedinu zkouknout, smutným faktem zůstává, že se tak stalo. Romantická komedie? To snad ne. Po tisící zpracovaný příběh jak z románů Karolíny Světlé, který je cokoli, jen ne zábavný. Jména jako Molina, Walken v tomhle případě nic nezachraňují, co se týče miniroličky Naomi Watts, nechápu jak se chudinka k téhle přitroublé (ač sexy :-) ) sekretářce přichomítla... Mno nic, ono se to asi určitému publiku líbit bude. Slaboučké dvě hvězdy dávám za pohřební ústav Christophera Walkena, některé nápady jak rozveselit funus byly vskutku vypečené :-) 30%(13.9.2006)

• - Při natáčení jedné scény vypadl Lee Evans, představitel Delberta Butterfielda, z okna a dopadl na hřebík, jenž se mu zabodl do břicha a jen těsně minul jednu z jeho ledvin. (slatkac)