poster

O zámku v podzemí (TV film)

Pohádka

Česko, 1998, 55 min

Režie:

Moris Issa

Kamera:

Ivan Charvát
(další profese)
 • PollyJean
  ***

  Povedená pohádka - je vtipná a velmi dobře zahraná. Pekař Matěj už je sice trošku obstarožní, ale vše napraví megera Antonie a hlavně pekelník Dejdar.(22.5.2009)

 • Nonna
  **

  Velmi průměrná pohádka, která se v paměti brzy slije s ostatními a zapomene. Simona Postlerová sice nemá roli okouzlující pohádkové princezny a svou roli hraje i dobře, ale bohužel, se svým účesem vypadá spíš jak úřednice za přepážkou spořitelny, je otravná a těžko se takové princezně fandí, aby v tom pekle nezůstala. Pěknou roli si tu zahrála Lenka Termerová, její královna je daleko sympatičtější.(24.2.2013)

 • otík
  ****

  Vizuálně poměrně obstojná pohádka, ale svými dialogy přímo báječná. Písničky mají kouzelně naivní texty, ale jsou poměrně zbytečné, tak jak už to většinou v těchto typech pohádek bývá. Dobrému vyznění pomáhá velmi kvalitní obsazení v čele s grandiózním Preissem. A pro dospělé je zajímavé srovnání chamtivé princezny s našimi politiky. Hudba: Zdeněk Zdeněk(24.2.2013)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Nejen Ježíš uměl léčit choré, tady i pekelník zvedl babu z invalidního vozíku. Pravda, proč si tam baba sedla nedává smysl. Tak tedy máme vnoučátek chtivou babu (královnu), peněz chtivou princeznu, princezny chtivého pekaře a šmíráka, veksláka a práskače ministra, který chce na začátku kdo ví co, na konci už jen zbavit se koule na noze. Hrubín by to vokouřil nepochybně jak u tří kouzelných psů a zbavil by ho koule na noze useknutím nohy. Paní scenáristka byla v tomto směru notně neinvenční. Princezniny hříchy i s princeznou dosáhly váhy, kdy se to komplet nepropadlo nikam jinam než do pekla, milé děti. Je to hlavně poučení o neuváženě provozované důlní činnosti. A princezna v hrůze ze svatby se smradlavou historickou relikvií vykřeše zbytky svého dobrého já a stane se z ní stvoření tak sladce vrkající, že by mohla být z fleku marcipánovou hrdličkou na svém vlastním svatebním dortu.(2.10.2015)

 • Adam Bernau
  **

  Láska kvete v každém věku, aneb jak do hrabivé svině zamilovaný melodymaker Havelka zvítězil ve spojenectví s nemohoucí invalidní tchýní nad blackmetalovým duem Dejdar - Lábus. Oficiální text distributora je lahůdka.(25.10.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace