Hitman

Hitman

Thriller / Krimi / Drama

USA, 1991, 86 min

Roy London

Výborný odľahčený thriller s komediálnymi prvkami a s výborným Forestom Whitakerom. Príbeh je o tom, že nájomný vrah, pre ktorého zabíjanie bolo len bežnou rutinou sa nakoniec nad sebou zamýšľa a povedal si, že by bolo načase skončiť s týmto povolaním. Tento hitman má parádny scénar čo spôsobilo, že som sa ani chvíľu nenudil, ale vychutnával si každú scénku.(24.5.2009)

• dobytek

Neskutečně dlouhej a nudnej úvod mě dokázal úplně otrávit a myslel jsem, že to vypnu. Pak to chvíli vypadá celkem slibně a na závěr to zase pokazí kýčovitej happy end. Film na mě působil tak trochu jako dílo schizofrenika. Nejvíc mě na celym filmu asi zaujala hezká Sherilyn Fenn.(5.8.2009)

Psychologický snímek určený spíše pro náročného diváka. I když jde o nájemného vraha, postrádá se zde jakékoliv napětí, či dokonce akční scény. Silný scénář však přesto dokáže zaujmout, i když je fakt, že jen velice málo diváků. Ono pro takového Hitmana nesplnit zakázku přeci není jen tak. Ale když se jedná o dítě, to už je jiná. Ale jak s tím naložit? Jak se s takovým problémem vypořádat, když existuje zásada: nikdy ne dítě. Nejzajímavější scéna na celém filmu je právě ta, kdy Hitman přijde splnit zakázku, ale když spatří cíl a pak ono dítě, které bylo vlastně malé miminko, zmocní se ho svědomí a lítost, a okamžitě danou situaci přehodnotí. Dlouhá scéna pro dva herce, které by to slušelo i na divadelních prknech. Lidskost je to, o co tu jde především. Dané téma je zpracováno solidně a bez předsudků. A to se málo kdy vidí.(14.4.2014)

• TO

Jakoby vážný thriller, ale přitom takový zesměšněný. Většina se odehrává v jednom bytě, kde se nájemný vrah rozmýšlí, zda zabít či nezabít. Nic moc, i když Fennová je sladké koťátko. Sharon Stone tam hraje jen chviličku.(19.7.2006)

Scény odehrávající se v bytě skýtají náměty na opravdu výborné psychologické drama až divadelních rozměrů, které by si rozhodně zasloužily větší prostor. Forest Whitaker, mladý a ještě trochu při těle, je výborný a Sherilyn Fenn (Twin Peaks) skvěle ztvárnila naivní a nešikovnou panenku. Škoda toho nevyužitého, potenciálně zajímavého tématu a méně než podprůměrné omáčky kolem.(29.2.2008)

• - Natáčení filmu převážně probíhalo ve filmovém studiu Continental v Pensylvánii, dále také v Sharonu a v Youngstownu v Ohiu. (Terva)