poster

Hitman

 • anglický

  Diary of a Hit Man

 • slovenský

  Hitman

Thriller / Krimi / Drama

USA, 1991, 86 min

Režie:

Roy London
(další profese)
 • MickeyStuma
  ****

  Psychologický snímek určený spíše pro náročného diváka. I když jde o nájemného vraha, postrádá se zde jakékoliv napětí, či dokonce akční scény. Silný scénář však přesto dokáže zaujmout, i když je fakt, že jen velice málo diváků. Ono pro takového Hitmana nesplnit zakázku přeci není jen tak. Ale když se jedná o dítě, to už je jiná. Ale jak s tím naložit? Jak se s takovým problémem vypořádat, když existuje zásada: nikdy ne dítě. Nejzajímavější scéna na celém filmu je právě ta, kdy Hitman přijde splnit zakázku, ale když spatří cíl a pak ono dítě, které bylo vlastně malé miminko, zmocní se ho svědomí a lítost, a okamžitě danou situaci přehodnotí. Dlouhá scéna pro dva herce, které by to slušelo i na divadelních prknech. Lidskost je to, o co tu jde především. Dané téma je zpracováno solidně a bez předsudků. A to se málo kdy vidí.(14.4.2014)

 • Pauliee
  ****

  Výborný odľahčený thriller s komediálnymi prvkami a s výborným Forestom Whitakerom. Príbeh je o tom, že nájomný vrah, pre ktorého zabíjanie bolo len bežnou rutinou sa nakoniec nad sebou zamýšľa a povedal si, že by bolo načase skončiť s týmto povolaním. Tento hitman má parádny scénar čo spôsobilo, že som sa ani chvíľu nenudil, ale vychutnával si každú scénku.(24.5.2009)

 • vik
  ***

  Scény odehrávající se v bytě skýtají náměty na opravdu výborné psychologické drama až divadelních rozměrů, které by si rozhodně zasloužily větší prostor. Forest Whitaker, mladý a ještě trochu při těle, je výborný a Sherilyn Fenn (Twin Peaks) skvěle ztvárnila naivní a nešikovnou panenku. Škoda toho nevyužitého, potenciálně zajímavého tématu a méně než podprůměrné omáčky kolem.(29.2.2008)

 • dobytek
  **

  Neskutečně dlouhej a nudnej úvod mě dokázal úplně otrávit a myslel jsem, že to vypnu. Pak to chvíli vypadá celkem slibně a na závěr to zase pokazí kýčovitej happy end. Film na mě působil tak trochu jako dílo schizofrenika. Nejvíc mě na celym filmu asi zaujala hezká Sherilyn Fenn.(5.8.2009)

 • carlos 2010
  ***

  Trocha zdĺhavé, trocha veselé, trocha psychologické, trocha zbytočné.(18.2.2013)

 • - Natáčení filmu převážně probíhalo ve filmovém studiu Continental v Pensylvánii, dále také v Sharonu a v Youngstownu v Ohiu. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace