Srdce jihu

Heart of Dixie

USA, 1989, 95 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,097,333Tržby Celosvetovo $-(29.6.2009)

Další z amerických protirasistických filmů, které většinou za moc nestojí, tenhle film je ale dobrý. Téma rasismu se tady objevuje spíš na pozadí života amerických teenagerů konce padesátých let. Právě takhle se mi to líbí. Není třeba na problém upozorňovat co nejvíc okatě, protože pak se z toho většinou vyvine trapná protirasistická agitka, a to se naštěstí u tohohle filmu nestalo. Přesto je ale závěř filmu docela silnej, což je daný i tím, že podle mě většina herců, i když ne tak známých, předvádí velmi dobré výkony. Třetí hvězdičku přidávám za dobrou atmosféru doby, rock n roll a Elvise. 55%(15.1.2010)

Studentky se na univerzitě v Alabamě potýkají s rasovou nesnášenlivostí a rozhodují se mezi kariérou a manželstvím, jako v Úsměvu Mony Lisy. Osobně jsem s tímhle nostalgickým ohlédnutím dost spokojen, má to něco do sebe. Mé sympatie však snímek získal hlavně díky hereckému osazenstvu.(24.8.2007)

Celkem dobře se na to dívalo, ale film na mě působí tak nějak nedotaženě. Ať už se jedná o vztahy hlavní hrdinky ke kamarádkám ale i oběma mužům, nebo i téma rasismu. Všechno to tak nějak klouže po povrchu a nejde do hloubky. Prostě jsem čekala víc. Slabší tři *.(17.10.2007)