• Austrálie

Missing Tom

(neoficiální název)

Drama / Thriller

Austrálie, 2004, 103 min

Veľmi pekná dráma a celkom ma prekvapila. Síce človek po celý čas vie ako to presne bude prebiehať a ako to nakoniec skončí ale stojí to za pozretie v každom prípade.(7.1.2011)

• Diamant

Veľmi nízka formačná (výchovná) hodnota filmu vďaka dvom až trom zbytočne detailným zobrazeniam pri poblúdení Toma.(5.3.2007)

Takový VOLNÝ PÁD po australsku, zvláštní film, příjemně překvapil.(10.5.2008)

Existenční drama člověka který není rozhodnut jak naložit se svým životem. Plný počet nemohu dát díky stereotypnímu vykreslovaní pádu na samé dno (pro někoho jako já i třeba, třeba i na vrchol) života. Tím film ztrácí na grádech. Jinak hlavní hrdina pěkně zobrazil několik rovin povahy, životních úseků. Dá se to za čtyři kusy hvězdiček vydržet.(13.12.2009)

Aj keď je tento film predvídateľný, veľmi pekne vykresľuje vzostup a pád. Takisto zaujímavo vykresľuje hľadanie životnej cesty, zmyslu života a motivácie niečo zmysluplné robiť. Táto stránka je skvelá, ale niektoré nezmysly a zbytočné dejové udalosti, občasná nuda tomu uberajú na kvalite. Povedal by som, že mierne nadpriemerný film.(24.2.2012)