Medvěd

Jordan

Toto je prvý film, aký som v živote videl - môj tato ma naň vzal keď som mal asi tri roky a je to zároveň prvý film, aký som videl v kine, ale aj všobecne úplne prvý snímok v mojom živote, takže má pre mňa špeciálny význam - nehľadiac na to, že so si ho pozrel samozrejme aj neskôr a je to nádherný, dojímavý a dobrodružný SKVELÝ film ()

Frajer42

Já vám nevím. Ten malý medvídek je roztomilý a kdo z nás by ho nechtěl mít doma. Bohužel film mě nechal zcela citově chladným. A když říkám zcela, myslím tím skutečně zcela. Parta lovců medvědů stopuje celý film medvědy. No, celý film vlastně ne. Pouze do doby než jeden medvěd ušetří lovcův život a zapříčiní, že se v lovci hne svědomí. Nakonec se medvědi uchýlí k zimnímu spánku a film skončí. Ani mě tolik nepřekvapuje, že to není film pro mě. Co mě ale dosti výrazně zaráží je obecné hodnocení uživatelů na CSFD, které znovu poněkud nechápu. Objeví se nějaký smutně se tvářící film a zdejší uplakánci automaticky sypou ta nejvyšší hodnocení. Tento film už prostě vícekrát ne. Hvězda za toho malýho. ()

B!shop

Na jednu stranu vysoky hodnoceni a Annaud a na stranu druhou film o medvedech vypadajici jak dokument, takze jsem vazne nevedel, co od filmu cekat. Ale nakonec to byla slusna zabava. Film je vtipnej, dojemnej i napinavej a medvide je roztomily. Navic oba medvedi "hrali" fakt slusne. Taky me potesilo, ze lovci nejsou vyliceni jako bezcitny sileny zabijaci, ale jen jako particka kamaradu, ktera nemusi zabijet za kazdou cenu. Bal jsem se, ze se po case dostavi jistej stereotyp, pekny zabery se okoukaj a film zacne trochu nudit, ale stalo se to nastesti az ke konci, takze muzu klidne dat 4*. ()

kleopatra

Nemám ráda filmy s dětmi nebo zvířaty ( nebo s dětmi A zvířaty), protože to je ať už úmyslný nebo neúmyslný zkrátka nátlak na diváka, zvlášť - a to je téměř pravidlo- když se jedněm nebo druhým ubližuje. Jenže tenhle film je tak strašně milý, že jsem se tomu úplně poddala a nechala se dobrovolně emocionálně ždímat od začátku do konce. ()

kinej

Annauda si vážím proto, že natočil Boj o oheň a Medvěda. Jedná se o netypiské snímky a v případě Medvěda jse prostě v úžasu nad tím, jak to vůbec mohl dokázat zfilmovat, Muselo s tím bát nehorázně práce. Film se sice snaží dojímat, avšak tím, že nám zde Annuad ukazuje i odvrácenou, nebo spíš opravdovou, stránku přírody (rozsápané koně, psi) se liší od jiných přiblblých filmů alá Disney. ()

• Jelikož v divočině zpravidla samci medvědů pojídají medvíďata, připravili filmaři pro medvěda Barta malou hru s pomocí plyšového medvěda velikosti a barvy srsti stejné, jako mělo skutečné medvídě. Když trenéři cítili, že je připraven, představili ho skutečnému mláděti medvěda a Bart ho vřele přijal. (Valsadora)
  • V průběhu natáčení se žádné zvíře nezranilo. (contrastic)
  • Ve filmu se objevilo na 100 žab a 900 000 včel. (M.B)