The World of Stainboy

všechny plakáty

THE MELANCHOLY DEATH OF OYSTER BOY je kniha morbídnych básní režiséra Tima Burtona. Niektoré z postáv oživil aj prostredníctvom flashovej animácie, a tak vznikla séria šiestich dielov pod názvom THE WORLD OF STAINBOY. Hlavný hrdina Stainboy rieši v rodnom Burbanku rôzne detektívne prípady. Epizódy sú plné burtonovskej atmosféry, melanchólie, morbidity, ale aj láskavého humoru... (Avathar)

Des2

Po výtvarné stránce moc pěkné a postavičky jsou typicky burtonovské, samotný děj ale trochu pokulhává... "Come on baby, let me light your fire!" ()

ad

Naprosto kouzelné, především poslední díl je úchvatný každou svjí vteřinou a vůbec každý odkaz na sebe sama... Škoda jen, že je to tak krátné a ž eje toho tak málo... ()

Crawler-D

Tohle se snad nedá hvězdičkově ohodnotit...zajímavý internetově filmový pokus Tima Burtona, který se zakládá na jeho fenomenální knížce Trudný konec Ústričného chlapečka a jiné. Největším problémem je jejich krátkost a kvalitativní nevyváženost (nejhůř je na tom první díl se Zíralkou). Někdy mi to nedalo, abych si nevzpomněl na Happy Tree Friends. ()

Ice123

No po pravdě nic moc... Čekla jsem tedy o dost víc a ne že vždy celý snímek je nudný a prázdný a až na konci se u nějakého dílu zasmějete (tedy u posledního jsem se smál i uprostřed).... Je to takové nemstné, neslané, nic nedávající... 30% ()

Jazzzz

No natož, že už před tímto seriálkem měl na svém triku Tim Burton mistrovská díla jako Ospalá Díra, Střihoruký Edward a Batman tak by to mohlo být trošku lepší... Každopádně je to, ale dobré dost - Vincent byl sice asi trochu lepší - proto 80 procent... Neberu to jako hodnocení kvalitního filmového kousku, ale jde o Burtnovi začátky s animem takového toho Burtnovského zezření... V druhém dílu - opět motiv mrtvého psa, který nevím jestli jsem si toho všiml jediný, ale provází Burtna celou jeho karierou režiséra... První díl je celkem slabota... Kulečníková koule už začíná být zajmavější, a od 4. dílu to je celkem skvělé - to už bych těmto krátkým vtipným filmkům dal klidně 5 hvězd, ale tím bych trošku shodil Burtnovi lepší díla...No každopádně boj proti Sirce je taky dokonalost sama a páty díl také super... Myslím si že máme co dočinění s animovaným dědečkem kostlivce Jacka nebo s mrtvou nevěstou Timiho Burtna... :-) ()

LEGACY

Tři díly viděny na výstavě pana Burtona v Praze a zbylý tři okamžitě poté, co jsem dorazil domů. Cekově je to velice jednoduché, v zásadě typické pro Burtona a jak jinak než melancholicky morbidní. Musí zahřát u srdce každého citlivého surrealistu a nadchnout fanouška TB. ()

pugs

Burton nám ukázal, že on je jeden z majstrov krátkometrážnej tvorby. Preukázal to Vincentom a Frankenweeneem, ktorých som si zamiloval hneď potom, ako som ich videl. The World of Stainboy je niečo iné ako jeho ranná tvorba. Je morbídnejšia, má úhľadnejšie tvary (chýbali mi tu originálne Brutonovské kulisy) a hlavne kreslenú formu. Flashový nádych tomu dodáva pomerne tradičný amatérsky výrobok, lenže - je to Burton a ten sa mohol zmôcť na viac. Ale jednoznačne to dopadlo lepšie ako Lynchov Dumbland alebo celkovo Lynchova krátkometrážna tvorba. Pretože Burtonova tvorba je zábavnejšia, morbídnejšia a dokáže viac zaujať, tak Lynch - je pako, ktorý nevie čo so sebou, tak vydáva toto do sveta, za čo ho nemám osobne rád. Síce Burton dopadol v tomto porovnávaní lepšie, ale stále to nie je vrchol jeho tvorby, ba ani jeho vrcholu nesiaha na päty. 7/10 ()

unagi

Textová forma si myslím a dúfam, že je na vedšej úrovni! Nevidím v temto seriále nič čo by ma zaujalo, alebo dokonca páčilo! ()

Grizzly

Tak tohle je hodne velky psycho...kazdopadne Burtonovina jako vysita s dokonalou hudbou. A ta flashova animace k tomu vyborne sedi. Hlavne ta posledni povidka mne dostala. Pro fanousky povinost :) ()

TomasKotlant

Příliš ukecané a flashová animace taky není zrovna zázrak, ale zajímavý pohled na to, jak vypadá okleštěná tvorba Tima Burtona. Naštěstí je to dostatečně krátké, aby to nezačalo nudit. Pěkné postavičky to drží nad vodou. *** Ve zkratce: O chlapečkovi co zachraňuje svět, ale kdo ví jak to všecko bylo. ()

tragos

Flashová minisérie Tima Burtona je něco nepopsatelného, totální úlet. Hlavní hrdina, Stainboy, řeší v několika desítkách vteřin ty nejpodivnější 'detektivní' případy. Že se u toho nebudete nudit snad netřeba zdůrazňovat. 'Cops without Tops' rulez :) ()

VerteX

Šest epizod ze světa Stainboye je asi to nejdivnější, co jsem od Tima Burtona viděl, a to už u tohoto režiséra něco znamená (kdo viděl Beetlejuice nebo Nightmare Before Christmas tak ví, o čem mluvím). Kombinace absurdity, černého humoru a prazvláštního "scénáře" je provedena v naprosto neobvyklé flashové formě a pokud by na konci nebyl Burton podepsán, asi bych nevěřil, že je to právě jeho dílo. Rozhodně doporučuji. ()

Ewík

1) Rozuzlení toho prvního případu byl docela drsný. Připomnělo mi to happy tree friends. 2) Vymítání stromečkem :-D ještě mohl toxic boy otočit hlavu o 360° :-D 3) Stainboy se konečně usmál. 4) Tohle bylo docela rychlé. 5) "This should teach you once and for all that you should not play with matches and that it is much safer to play with yourself instead." 6) Hm, zajímavé. // Nvíc tam je vidět Burtonovsky klasická satira na americký ale i obecně lidský pohled na svět (postava vojáka s jeho vystupováním a kecama, snaha přelstít asociály asociálama - něco jako bojem pro trvalý mír). ()

Hanussen

Co vznikne, když si Tim Burton začne hrát ve Flashi? Stainboy. A stojí to za to. Zírající holčička nebo toxický kluk jistě pobaví každého, kdo si užíval předešlé Burtnoviny. Škoda, že má jen 6 dílů. ()

yaqwsx

Hm, čekal jsem víc. Lepší příběhy, lepší humor. Jediný silným aspektem tohoto seriálu je líbivá animace ()